Jump to content

Свързване на 5.1 система към 1 жак


Препоръчан пост

Привет. Имам буфер със пет колонки. От буфера излизат три кабела и влизат в звуковата карта по този начин минава сигнала за музиката. Въпроса ми е дали има преход с който тези три кабела да влизат само в един изход на саунд картата (РиълТек АЛЦ 655).Тоес останалите два да са свободни.
Link to comment
Сподели другаде

Да има начин и той е чрез 3 преходника от този тип: http://plazmaxcomputers.com/images/43355.jpeg или този http://shop.viki-m.com/images/091570.jpg . Няма никаква разлика между тях като функционалност. Ще оставя сам да прециниш как да ги навържеш :) (следвай логиката, която имаш)
Link to comment
Сподели другаде

Всъщност има лека разлика. Първият просто разклонява сигнала на 3.5мм. жак, докато вторият е преходник чинч <-> 3.5мм. жак. :)

 

Иначе да, става с подобни преходници, но е възможно нивото на сигнала леко да спадне.

Link to comment
Сподели другаде

Дали има 3към1 ще трябва да провериш сам. Лично аз не съм виждал, но това не значи, че няма. И все пак, ако няма, ще трябва да вземеш 2 с по 2 разклонения и така ще получиш нужните 3 изхода.
Link to comment
Сподели другаде

Привет. Имам буфер със пет колонки. От буфера излизат три кабела и влизат в звуковата карта по този начин минава сигнала за музиката. Въпроса ми е дали има преход с който тези три кабела да влизат само в един изход на саунд картата (РиълТек АЛЦ 655).Тоес останалите два да са свободни.

Би ли споделил идеята на това упражнение, че на мен нещо ми убягва.

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз видях един преходник, който по-скоро приличаше на хъб - имаше 5 или6 дупки за 3.5мм жакове и от него излизаше един кабел, на края, на който имаше един 3.5мм жак. Така, че ако се разтърсиш и намериш това чудо ще ти свърши работа. Уви забравих каква марка беше :)
Link to comment
Сподели другаде

Работата не е чак толкова проста. Трите кабела би трябвало са съответно SUB/center , Front канали и Suround (задни) канали.

SUB/center ,каналите се филтрират честотно от звуковата карта.Освен това,такъв преходник няма, 6 канала няма как да се навържат на един стерео жак.Най добре снимай картата отзад и пусни снимка.

Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че точно звуковата карта филтрира сигнала. Ако въобще има възможност за crossover, то тя би била в драйвера, а тогава тя би трябвало да може да се изключи. А дори и да се филтрираше сигналът от самата карта, то това не би било от значение в случая, защото разклоняващият кабел се включва в жака за предните колони (където не би имало crossover), а не в жака за събуфъра/централния говорител.

И разбира се, че може да се свърже 5.1 система на 1 жак - точно по описания начин. Както и на дадена аудио уредба да свържеш две колони към изхода на едната е възможно, така и свързването на 5.1 система за PC е възможно само към 1 жак.

Накратко: не е невъзможно, просто не е желателно.

Link to comment
Сподели другаде

Би ли споделил идеята на това упражнение, че на мен нещо ми убягва.

 

Ами понеже съм със Уиндоус 7 и няма свестни драйвери за моята соунд карта (то има де, но 5.1 не върви или поне на нито един от познатите ми плеари, а от тест спийкърс си вади звук на петте колонки + буфера)Та за това искам да прекарам целия звук от първия жак на "Left & Right Speaker". Предполагам ефекта няма да е същия и все пак е по добре от две колонки. Ей сега ще пробвам идеята с разклонителите и ще видя какво ще се получи :)

 

EDIT : със два разклонителя прекарах трите жака към един и него го сложих в изхода за "Left & Right Speaker" и всичко тръгна. В тест спийкър като цъкна на лявата колона звука вадят центъра, лявата и лявата задна колонка, като цъкна на дясната - суб буфер, дясна и дясна задна. За мойте уши няма почти никаква разлика от преди (под ХП със офицялни драйвери) Мерси за помоща :hesthebest:

Редактиран от commix
Link to comment
Сподели другаде

Да. Точно този същият е. Както казах от тест спийкър всички колони и буфера вадят звук но от плеарите (Уинамп, КМПлеар, Гомплеар, УиндоусМедея,Джет аудио) работят само две от колоните (лява и дясна)
Link to comment
Сподели другаде

Приемам, че става въпрос за работа на всичките колони при гледане на филми с многоканален звук, а не при гледане на филми със стерео звук или слушане на музика.

Указал ли си в настройките на драйвера на звуковата карта конфигурация на колоните 5.1 вместо стерео?

Link to comment
Сподели другаде

Щом при нормално свързване на колоните теста ти минава добре, то тогава трябва да си оправиш настройките на самите плеъри и да си гледаш нормално филмите на 5.1 канален звук, а при слушане на музика да ти клонира левия и десния канал на задните.
Link to comment
Сподели другаде

Нагласям соунд картата ето така

http://prikachi.com/files/1222215K.png

 

Щом при нормално свързване на колоните теста ти минава добре, то тогава трябва да си оправиш настройките на самите плеъри и да си гледаш нормално филмите на 5.1 канален звук, а при слушане на музика да ти клонира левия и десния канал на задните.

 

Как така да ги настроя, ако може да ми обясниш по специално за Уинампа :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...