Jump to content

Проблем с преинсталация на ХР


simeonov_74

Препоръчан пост

Ами от там, откъдето си го свалил, би трябвало да си пише и как се преинсталира с него... Едва ли има толкова луд... предоставител на Windows ISO-та, които да не са boot-ващи, а да иска от тебе да си ги направиш такива... Според мене излишно си усложняваш живота. Зареди ISO-то в ImgBurn (както на картинката по-горе) и програмата ще си изпиши дали е bootable, без големи философии
Link to comment
Сподели другаде

Ами от там, откъдето си го свалил, би трябвало да си пише и как се преинсталира с него... Едва ли има толкова луд... предоставител на Windows ISO-та, които да не са boot-ващи, а да иска от тебе да си ги направиш такива... Според мене излишно си усложняваш живота. Зареди ISO-то в ImgBurn (както на картинката по-горе) и програмата ще си изпиши дали е bootable, без големи философии

 

Значи аз съм си свалил WIn XP като Iso. Работя с НЕРО 9 ( Nero Bruning ROM ) и като посоча за запис ISO-to директно ми посочва да го запиша като CD image на PC-to някъде и от там натам се въртя в кръг и не се получава по никъкъв начин. Последно пробвах през Ултра ИСО с опцията за запис без да го правя image и се получи най-накрая. Объркваха ме обясненията в нета че като го сваля като ISO трябва да му дам Recorder-Burn image, но нищо не се получаваше . Пробвах и през CD-ROM(Boot),но и от там нищо не се получаваше, ошашавих се цял следобяд сумати дискове опропастих. Даже си взех един презаписваем и записах файла, който се получи след Burn image и сега не мога да го махна от него за да го ползвам пак. :devil:

Link to comment
Сподели другаде

Оффф, човек... Не знам как точно ги магьосваш с Nero, но не би трябвало да се получава така... Аз сега ползвам ImgBurn и записвам точно както съм обяснил вече, без никаква засечка... Пробвай и ти. Ето ти ръководство за нея: http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=7055&view=&hl=ImgBurn&fromsearch=1

Презаписваемия диск можеш да го изтриеш както с опцията Erase на Windows, като отвориш дадения диск с двоен клик върху записвачката, в менюто вляво на прозореца; така и с ImgBurn... Просто цялата процедура е супер елементарна.

Link to comment
Сподели другаде

Оффф, човек... Не знам как точно ги магьосваш с Nero, но не би трябвало да се получава така... Аз сега ползвам ImgBurn и записвам точно както съм обяснил вече, без никаква засечка... Пробвай и ти. Ето ти ръководство за нея: http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=7055&view=&hl=ImgBurn&fromsearch=1

Презаписваемия диск можеш да го изтриеш както с опцията Erase на Windows, като отвориш дадения диск с двоен клик върху записвачката, в менюто вляво на прозореца; така и с ImgBurn... Просто цялата процедура е супер елементарна.

 

 

Ето това се получава като пусна ИСО-то през Burn image и от това нещо нищо не се получава. Може и аз да бъркам някаде (за първи път се опитвам да правя бутващ диск)

post-9062-12614131651972_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Давай с ImgBurn, да видим какво ще стане... Там няма просто къде да сбъркаш. А иначе, ти не правиш диска boot-ващ - той вече си е направен, а ти трябва само да го запишеш... Нищо повече...

 

P.S: прави снимки на десктопа с бутона PrtScr от клавиатурата; пействаш в Paint и съхраняваш изображенията; качваш ги тук...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...