Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,

Компютърът ми зацепваше все повече и реших да сканирам онлайн след като Аваст не откри нищо. Сканирах със Trend Micro HouseCall и ми откри доста зарази, които ги премахна, но при едната ми отправя предупрежедение, за файла. Никъде не открих информация, за този файл- spvqeytp.ini Намира се във С\Документ анд Сетингс\Гост\Локал Сетингс\Темп\ Файла.

Мога ли да го изтрия или да го излекувам? Заразен е с TroJ Generic.DIT

Link to comment
Сподели другаде

Сканирай с Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware.

 

За Malwarebytes' Anti-Malware:

- стартирай програмата;

- избери Perform quick scan (Бързо сканиране) и кликни бутон Scan (Сканирай);

- като приключи сканирането кликни бутон OK и после Show results (Покажи резултатите);

- кликни бутон Remove Selected;

- ще се появи текстов файл (лог), копирай съдържанието му тук.

 

За SUPERAntiSpyware:

- стартирай програмата;

- кликни бутон Scan your Computer (Сканиране на компютъра;

- вляво избери само дял C:, а вдясно избери Perform Complete Scan (Извърши пълно сканиране);

- кликни Next и изчакай програмата да сканира;

- ако има засечени заплахи, кликни OK на съобщението;

- кликни Next, за да се премахнат гадинките, OK на потвърждението и накрая Finish;

- кликни бутон Preferences... (Настройки) и иди на подпрозорец Statistics/Logs (Дневници), маркирай последния лог по дата и кликни бутон View Log... (Покажи дневника);

- копирай съдържанието му тук.

 

Ако е нужен рестарт при някое от сканиранията, се съгласи и рестартирай веднага.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Malwarebytes' Anti-Malware не открива нищо. Ползвам я от доста време. В момента сканирам с д-р Уеб ще сканирам и с SUPERAntiSpyware. Междувременно от доста време имам открити вируси от Аваста в клетката за вируси, които не знам какво да ги правя. Страх ме е че ако ги изтрия ще изтрия някой важен файл. Не съм много опитен протребител. Ще се опитам да кача скрийншот.

 

 

http://img697.imageshack.us/i/81295997.png/- а това е линк към скрийншота.

 

Не разбирам защо предложените онлайн сайтове предлагат сканиране само на определен файл...? Благодаря преварително!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Malwarebytes' Anti-Malware не открива нищо. Ползвам я от доста време. В момента сканирам с д-р Уеб ще сканирам и с SUPERAntiSpyware. Междувременно от доста време имам открити вируси от Аваста в клетката за вируси, които не знам какво да ги правя. Страх ме е че ако ги изтрия ще изтрия някой важен файл. Не съм много опитен протребител. Ще се опитам да кача скрийншот.

http://img697.imageshack.us/i/81295997.png/- а това е линк към скрийншота.

Не разбирам защо предложените онлайн сайтове предлагат сканиране само на определен файл...? Благодаря преварително!

Malwarebytes' Anti-Malware не открива нищо понеже въпросните файлове(заплахи) са в клетката на Аваст,а в случая все едно ги няма и не съществуват.

Като гледам шота и къде се намират всички файлове, в клетката можеш да ги изтриеш спокойно без да се притесняваш.

Ако ти поиска рестарт Аваст за да премахне файловете ,се съгласи.

После пусни да сканира отново с последни обновления Malwarebytes' Anti-Malware препоръчително "пълно сканиране".

Link to comment
Сподели другаде

Препоръчително е бързо сканиране, а не пълно. Не разпространявай невярна информация.

От пълно сканиране има някакъв смисъл единствено, ако има съмнение, че някъде по твърдия диск може да има нещо зловрдено, което в момента не е активно, а спи зимен сън.

За активни в момента заплахи няма никаква полза от пълно сканиране.

Link to comment
Сподели другаде

Препоръчително е бързо сканиране, а не пълно. Не разпространявай невярна информация.

Кой го препоръчва?

Препоръчвам пълно сканиране,не ме интересува кой какво препоръчва някъде си.Много зависи от ситуацията както е в случая. При бързо сканиране не се сканира бекъпа на системата в случая на системния дял на диска,това май го пропусна или си викаш и от него няма смисъл.

 

 

За активни в момента заплахи няма никаква полза от пълно сканиране.

Заплахите вече няма да са активни,след като преди това ще ги изтрие от карантаната на Аваст.

МБАМ така или иначе когато са в клетката на Аваст няма как да ги засече,така че пълното сканиране в случая е за предпочитане.

Link to comment
Сподели другаде

Кой го препоръчва?

Препоръчвам пълно сканиране,не ме интересува кой какво препоръчва някъде си.Много зависи от ситуацията както е в случая. При бързо сканиране не се сканира бекъпа на системата в случая на системния дял на диска,това май го пропусна или си викаш и от него няма смисъл.

Ако системата е чиста и се цели сканиране ей така, колкото да се види дали ще намери нещо някъде, тогава добре.

При бързо сканиране се сканират всички места, където могат да са се загнездили зарази. За почистване на заразена система няма никаква полза от пълно сканиране, защото бързото ще обере на практика всички активни гадинки. Не те интересува кой какво препоръчва? Интересно. Явно авторите на MBAM не са особено наясно със собствената си програма си и заразите, които ловят, защото именно те твърдят, че за почистване на заразена система няма смисъл от пълно сканиране. Да вземеш да им обясниш на тях май, след като явно знаеш повече.

Link to comment
Сподели другаде

Не те интересува кой какво препоръчва? Интересно. Явно авторите на MBAM не са особено наясно със собствената си програма си и заразите, които ловят, защото именно те твърдят, че за почистване на заразена система няма смисъл от пълно сканиране. Да вземеш да им обясниш на тях май, след като явно знаеш повече.

Да! Не ме интересува в случая какво препоръчват, програмата е пред мен и много ясно се вижда какво сканира и какво не ,при двата режима.

Да се съобразяваш с препоръчителните напътствия или настройки на авторите на защитни програми,в повечето случаи е недостатъчно,примери за това бол.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Компютърът ми зацепваше все повече и реших да сканирам онлайн след като Аваст не откри нищо. Сканирах със Trend Micro HouseCall и ми откри доста зарази, които ги премахна, но при едната ми отправя предупрежедение, за файла. Никъде не открих информация, за този файл- spvqeytp.ini Намира се във С\Документ анд Сетингс\Гост\Локал Сетингс\Темп\ Файла.

Мога ли да го изтрия или да го излекувам? Заразен е с TroJ Generic.DIT

 

 

Здравейте,

 

Май се получи леко объркване...

За вирусите, които са в клетката на Аваст е ясно, че няма смисъл да ги търся....Въпросът ми беше дали мога да ги изтрия без да се притеснявам! Това беше нещо като допълнителен въпрос.

 

Сканирах с Анти-малуер както с бързо така и с пълно сканиране. Д-р Уеб също не открива посоченият троянец,\TroJ Generic.DIT\ който и към момента си е активен. Нито Аваста! Открива го само Trend Micro HouseCall.

Тук също не знам дали да трия файла spvqeytp.ini ? И защо другите програми не го откриват... нямам обяснение.

Link to comment
Сподели другаде

Да се съобразяваш с препоръчителните напътствия или настройки на авторите на защитни програми,в повечето случаи е недостатъчно,примери за това бол.

Да се съобразява човек с напътствията и настройките на авторите на несериозни защитни програми наистина е недостатъчно. Когато става въпрос за сериозни програми обаче, се доверявам на авторите им. Считам MBAM за една от втория тип.

 

За вирусите, които са в клетката на Аваст е ясно, че няма смисъл да ги търся....Въпросът ми беше дали мога да ги изтрия без да се притеснявам!

 

Сканирах с Анти-малуер както с бързо така и с пълно сканиране. Д-р Уеб също не открива посоченият троянец,\TroJ Generic.DIT\ който и към момента си е активен. Нито Аваста! Открива го само Trend Micro HouseCall.

Тук също не знам дали да трия файла spvqeytp.ini ? И защо другите програми не го откриват... нямам обяснение.

Да, трий файловете от клетката директно.

 

Къде се открива въпросната заплаха, в кой файл? spvqeytp.ini ми се струва, че може да бъде трит без проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Би било интересно да споделиш от къде си се заразил, ако помниш, че искам да събера всички файлчета за анализ и да ги пратя на екипа на MBAM за да бъдат добавени. :)
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря,

 

1.Изтрих файловете от клетката на Аваста...

 

2.spvqeytp.ini Намира се във С\Документ анд Сетингс\Guest\Локал Сетингс\Темп\ spvqeytp.ini

Интересното е , че в режим Преглед с Експлорър не откривам файла... Да го трия ли?

 

 

 

3.Надявам се да не стана нахален, но бихте ли погледнали и тук...

 

http://img693.imageshack.us/i/50796716.png/

 

 

Мисля, че това са заразени регистри, които също са под карантина... май тези не трябва да ги изтривам!? Някакви идеи?

 

4.Няма как да помня откъде съм се заразил...Изглежда Аваста нещо не работи както трябва.Посещавам страшно много сайтове.

Link to comment
Сподели другаде

defteros, логиката е следната:

Щом даден файл е клетка или под карантина, той така или иначе вече е изолиран от системата. Можеш да го триеш без да се притесняваш, а ако имаш доброто желание можеш и да го изпратиш на вирусолозите да го изследват.

Link to comment
Сподели другаде

defteros, логиката е следната:

Щом даден файл е клетка или под карантина, той така или иначе вече е изолиран от системата. Можеш да го триеш без да се притесняваш, а ако имаш доброто желание можеш и да го изпратиш на вирусолозите да го изследват.

 

 

Може да си прав но от малкото, което знам не е препоръчително да се трият файлове - особено когато не ги познавам- защото така мога да изтрия някой изпълним файл или дори системен, което да спре работата на системата. Искаш да кажеш, че мога да трия регистри ли?

Няма проблем да ги изпратя на вирусолози- стига да знам как става. А аз не знам!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...