Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,имам следния проблем и се надявам да ми помогнете;компа ми е CPU-D915

HDD-160GB

MB-MSI 945PL NEO-3-F

RAM-DDR-2 2x512MB

POWER-Fortron ATX-350PNF 350W

VIDEO-GF7300LE

OS - Windows-7

Последните две стартирания от бутона Power не включваше веднага,а след многократно натискане.След което въобще не включи.На дъното около видеокартата намерих един надут кондензатор и го смених .Сега диода на лицевия панел премигва няколко пъти и светва нормално - и толкова,вентилаторите не въртят .Пробвах захранването работи но не съм измервал подаващите напрежения.За съжаление нямам подръка друго дъно да пробвам другите части.Въпросът ми е какво мога да направя още за да проверя дали дъното е свършило.Какво бихте ми препоръчали да сложа същото дъно или друго.

Link to comment
Сподели другаде

Нелоша идея би била да разкачиш всякакъв страничен хардуер - флопи/оптични устройства, твърди дискове и дори памет и видео карта и да видиш как ще реагира системата. Ако дори и без памет и видео карта положението е същото, то най-вероятно самото дъно е сдало багажа и не стига въобще до засичане на паметта и видео картата.
Link to comment
Сподели другаде

Нелоша идея би била да разкачиш всякакъв страничен хардуер - флопи/оптични устройства, твърди дискове и дори памет и видео карта и да видиш как ще реагира системата. Ако дори и без памет и видео карта положението е същото, то най-вероятно самото дъно е сдало багажа и не стига въобще до засичане на паметта и видео картата.

Пробвах,нищо утре ще пробвам с друго захранване и ако не ново дъно.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте и Честита Баба Марта.

Предварително се извинявам, ако въпроса ми не е за тази тема, ама така прецених.

От 2 дни имам леко бучене и днес при пускането на компа , бученето се засили. Спрях го, отворих кутията, почистих прахта и го пуснах отворен и видях, че на дъното има едно вентилаторче, на което перката му като се върти и играе. Мисля, че бученето идва от него, макар че след почистване на прахта намаля.

Дъното ми е M25GT4-SOG-LF http://www.jetway.com.tw/jetway/pic/big2/M25GT4-SOG.jpg, онова дето пише nVIDIA ON BOARD имам в предвид. М.май миналата година ми го смениха, с друго, китайско, на което пише SRW DC 4010 SJ top cooler, но явно и това е за смяна. Проблема е , че сега не мога да го занеса на ремонт, а чак след 2 седмици, дали ще е пагубно?

И още, цялото ли се откача от двете болтчета с пружинки, или само перката се маха от трите болтчета отгоре, ако мога да си го сменя, да не мъкна компа, че няма с какво?

А и забравих, че там дето са 4 кондензатора, един до друг,/на снимката - под слотовете за RAM паметта-поне мисля че за това/, втория дето е най-висок е и издут, може ли да се смени или да карам така и да мисля за ново дъно?

Link to comment
Сподели другаде

Майката му е смазка, да те светна, може да ползваш грес( високооборотна ), машинно масло ( но ефекта ще е кратък), спрей за вентилатори G-33. смазка за болтове, ключалки и т.н. (WD-40) и е евтин, възелин ( на петролна основа, а не боровазелин принерно :D )... недей да сменяш вентилатори, пак ще се разхлопат, като им "свърши маслото" :)
Link to comment
Сподели другаде

Намерих снимка на разглобена перка на вентилатор, само че е от видеокарта и от друг форум, къде да капна/смажа, имам машинно масло под ръка? http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1440/1552637785.JPG И трябва ли да изваждам перката? :crosseyes1:

Моята е почистена, ако може малко обяснения, доста отдавна съм учила електроника :bored:

Утре ще се пробвам, благодаря за отговора

Link to comment
Сподели другаде

Намерих снимка на разглобена перка на вентилатор, само че е от видеокарта и от друг форум, къде да капна/смажа, имам машинно масло под ръка? http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1440/1552637785.JPG И трябва ли да изваждам перката? :crosseyes1:

Моята е почистена, ако може малко обяснения, доста отдавна съм учила електроника :bored:

Утре ще се пробвам, благодаря за отговора

То е най-добре да се смени с нов вентилатор. Все пак: трябва да се свали целия вентилатор и отзад има лепенка, която покрива втулковия лагер, има и гумена тапичка евентуално, която се сваля, капва се една капка машинно масло (добре е да не е много тънко като "Прецизол", за да не изтече бързо) и се слага обратно тапата и лепенката. Може и моторно масло да се използва, тъкмо е и по-гъсто. След това вентилатора трябва да се монтира по обратния ред.

Сега като гледам снимката отново, може да се окаже, че трябва да се търси тапата и лагера откъм лицевата страна.

Link to comment
Сподели другаде

Много ти благодаря, поразрових се в нета и намерих описание как се смазва вентилатор с картинки, точно по твоя начин е обяснено, но вече знаех какво да търся. Супер сте! :svlove:

Лека вечер.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...