Jump to content

Проблем с Цифровия Апарат


Препоръчан пост

Здравейте приятели! Аз съм нов в този форум и искам да попитам за един проблем който имам с моя апарат.Обаче не знам дали темата е за тук тъй като не намерих подходящо място?! :no:

 

Та значи да минем на въпроса: преди 1-2 месеца си купих цифров фотоапарат от Техномаркет за 150 лв.

Марката е DSC-S730 ето и снимка --> http://www.cameratown.com/assets/news/large/sony_dscs730.jpg

след това си купих пак от Техномаркет пакет с Зарядно и 2 алкални презареждащи се батерий Марката на батерийте е Alka Xline

 

До тук добре НО : една вечер когато сложих батерийте на зарядното и 30 мин. след това се чу странен шум.Както при пърженето на яйца,все едно батерийте докато бяха в зарядното се изпържиха.Не знам какво е станало...дали е дошъл повече ток или нещо от сорта.И на другия ден като ги сложих в апарата (зареждаха се цяла вечер) направих 3-4 снимки и ми изписа че нямам батерия.Взех заредени батерий от съседа,сложих ги и отново No Battery...после взех друго зарядно и други батерий...зареждах ги цяла вечер и после отново ми изписа че няма батерия и след 3-тата снимка апарата се изключва.

 

Каквито и зарядни и батерий да ползвам винаги показва че няма батерия.Защо така? Според мен проблема е в апарата,но как така се появи НЕ ЗНАМ.Ако може някой да ми помогне с нещо ще съм ви много благодарен!

 

В краен случай апарата си има още 1 година гаранция,но реших първо да попитам :) :peace: :bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

Не съм експерт по батериите, но много, много рядко можеш да намериш АЛКАЛНИ акумулаторни батерии... Алкалните батерии получават името си от алкалния електролит на калиев хидроксид, за разлика от кисел електролит на цинк-въглеродните батерии. Ако са ти батериите алкални, то вероятността да са презареждаеми е нищожно малка. т.е. ти си опитал да зареждаш НЕЗАРЕЖДАЕМИ батерии. А това може да придизвика спукване на батерията и изтичане на електролита, а той може да повреди контактите на батерията във фотоапарата. До колкото знам, на нашия пазар зареждаемите батерии са или Никел-кадмиеви (NiCd)(най старите) или Никел-металхидридни (Ni-MH), или Литиево-йонни (Li-Ion) или Литиево-полимерни (LiPo). Ти пък как си се снабдил с алкални презареждаеми?!!??? Те са такова екзотично нещо... Провери отново дали наистина са презареждаеми! Да не са ти пробутали нещо, което не си търсил?

 

Но от друга страна, казваш, че си пробвал и други батерии, а те показват същото на фотоапарата. Това вече не се връзва с вероятната повреда на първите батерии, т.е. с фотоапарата нещо се е случило...

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте приятели! Аз съм нов в този форум и искам да попитам за един проблем който имам с моя апарат.Обаче не знам дали темата е за тук тъй като не намерих подходящо място?! :no:

 

Та значи да минем на въпроса: преди 1-2 месеца си купих цифров фотоапарат от Техномаркет за 150 лв.

Марката е DSC-S730 ето и снимка --> http://www.cameratown.com/assets/news/large/sony_dscs730.jpg

след това си купих пак от Техномаркет пакет с Зарядно и 2 алкални презареждащи се батерий Марката на батерийте е Alka Xline

 

До тук добре НО : една вечер когато сложих батерийте на зарядното и 30 мин. след това се чу странен шум.Както при пърженето на яйца,все едно батерийте докато бяха в зарядното се изпържиха.Не знам какво е станало...дали е дошъл повече ток или нещо от сорта.И на другия ден като ги сложих в апарата (зареждаха се цяла вечер) направих 3-4 снимки и ми изписа че нямам батерия.Взех заредени батерий от съседа,сложих ги и отново No Battery...после взех друго зарядно и други батерий...зареждах ги цяла вечер и после отново ми изписа че няма батерия и след 3-тата снимка апарата се изключва.

 

Каквито и зарядни и батерий да ползвам винаги показва че няма батерия.Защо така? Според мен проблема е в апарата,но как така се появи НЕ ЗНАМ.Ако може някой да ми помогне с нещо ще съм ви много благодарен!

 

В краен случай апарата си има още 1 година гаранция,но реших първо да попитам :) :peace: :bgflag:

Алкалните батерии (не се пише "батерий" като "бактерий") не се презареждат и могат да експлодират... Трябва да си купиш акумулаторни батерии R6 (AA size) 2 бр., които са никел-металхидридни (Ni-MH). Не казваш какъв модел точно си купил - само марката нищо не говори.

П.П. Сега видях, че си взел комплект зарядно и акумулаторни батерии, но от кофти марка. Пробвай фотоапарата с обикновени (или алкални) батерии и ако си работи, направи рекламация на комплекта, който си купил. За препоръчване е за в бъдеще да не купуваш такива марки...

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се, не съм такъв експерт като други хора, че уверено да правя "диагнози" от разстояние, но само да споделя моя опит:

Вярно че батериите на AlkaXline не са цвете, но и GP не стават, още повече Varta! Ако ме питаш мен, най добрите батерии са Energizer. Доста са по-скъпи са от другите подобни, но са високотехнологични и с изключителни параметри не само на капаците, а и на сила на отдадения ток, което точно ти трябва за фотоапарата, за да заредиш бързо светкавицата отново. DURACELL обикновено купуват лицензите на Energizer или разработките им излизат след Energizer с години по-късно...

Та да си дойдем на приказката, аз лично ползва батериите Energizer Rechargeable Advanced на фотоапарат Canon и съм изключително доволен. Имаше ги и по едно време в Mr. Bricolage.

 

Ето и тук една класация, може да Ви свърши работа... за вашето, компетентно мнение!

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност сега като се загледах в батериите съм направил грешка.Това което пише на тях е:

AlkaXline - Акумулаторна Батерия (Rechargeable battery) 2700 mAh

 

Но както и да е.Пробвах с едни обикновени батерии - НЕ СТАНА

след това с други 2 вида презареждащи - ПАК НЕ СТАНА !!

Както и 1 друго зарядно...

 

И ако приемем че повредата е в апарата как така се е появила? Изпускал съм го 2-3 пъти...но това с батерията стана след онази вечер (след като се изпържиха на зарядното :D ) !?!?

 

Заключение - какво да правя сега? Направо да го нося в магазина с гаранцията? Трябва ли да копувам ново зарядно? Има ли вероятност и зарядното да се е прецакало? :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

И имаш гаранция за фотоапарата и питаш??!!!?? Аз вече си мислих, че си го занесъл! Веднага отивай в магазина, за да се разбереш как да ти го подменят.

Пазиш ли касовата бележка за батериите и зарядното? Ако си късметлия, могат да ти приемат и батериите със зарядното обратно, стига настойчиво и ако трябва нахално да им обясниш за фалшивата стока която продават.

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност сега като се загледах в батериите съм направил грешка.Това което пише на тях е:

AlkaXline - Акумулаторна Батерия (Rechargeable battery) 2700 mAh

 

Но както и да е.Пробвах с едни обикновени батерии - НЕ СТАНА

след това с други 2 вида презареждащи - ПАК НЕ СТАНА !!

Както и 1 друго зарядно...

 

И ако приемем че повредата е в апарата как така се е появила? Изпускал съм го 2-3 пъти...но това с батерията стана след онази вечер (след като се изпържиха на зарядното :D ) !?!?

 

Заключение - какво да правя сега? Направо да го нося в магазина с гаранцията? Трябва ли да копувам ново зарядно? Има ли вероятност и зарядното да се е прецакало?   :lookaround:

 

*съвет-не обяснявай как се е получило, само изисквай гаранцията !

 

 

аз имам подобен проблем, но не точно -снимам в планините с PowerShot на Canon-поради студа разряда на батериите е по-бърз... позната ми изхвърли погрешка добрите батерии/взети от чужбина, каращи по 2мес./ и ме снабди с тук намиращи се презареждащи с неустановена марка.../не само мен и себе си 2. к-та/ след неоходимото зареждане според индикатора на зарядните  и дори принудителен престой винаги няма ток -но фотоапарата работи въпреки, известно време... но в никакъв случай не може да престой със заряд, въпреки индикацията отразена на батериите за двойно по-голям (ампераж)   -та проблема е в боклуците на нашия пазар, затова колега не обяснявай !

Link to comment
Сподели другаде

Да,сега като се замисля ще е по-добре да кажа едно НЕ ЗНАМ КАК СТАНА ...отколкото да им се обяснявам :D Защото те винаги се опитват да изкарат човека виновен,за да не се възползва от гаранцията.

 

Само да попитам какво ще стане с апарата? Някакъв ремонт или го сменят с нов.Имал съм такъв случай но с Mp3-ка :yes:

И останалите ми въпроси са:

Апарата с гаранцията ги нося в магазина от където съм ги купил?

Може ли да ми препоръчате добра марка презареждащи батерии които да си купя?

 

Благодаря ви много за отговорите :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

По първия въпрос - Как да отправите рекламация за дефектна стока?

По втория - ползвам продуктите на SANYO и съм доволен; изчакай да получиш и други мнения, преди да избереш конкретен продукт.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте отново! Днес закарах апарата в Техномаркет и говорих с една жена там.Обясних и какво е станало,кое от кога не бачка и така.Тя сложи някакви батерии там и ми каза "Виж че работят,а с твойте ....въобще не тръгва апарата" също така каза че тази марка AlkaXline са боклуци и са много стари!!! Аз и обясних че съм ползвал още 2 вида различни батерии и друго зарядно,при които апарата пак не вървеше (след 3-4 снимки ShutDown...) но тя ми предложи друго:

Да си купя някакви батерии Sanyo (4 батерии + зарядно ) за 30 лв. Да пробвам с тях,а ако не станело...мога да ги върна до 1 седмица,а те да ми върнат парите...? Кажете губя ли нещо от това...? Нещо да ме излъжат или...? :no:

 

Ако пробвам с тези батерии и не стане ми казаха че ще вземат апарата за ремонт?!

Какво да правя? :bored:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново! Днес закарах апарата в Техномаркет и говорих с една жена там.Обясних и какво е станало,кое от кога не бачка и така.Тя сложи някакви батерии там и ми каза "Виж че работят,а с твойте ....въобще не тръгва апарата" също така каза че тази марка AlkaXline са боклуци и са много стари!!! Аз и обясних че съм ползвал още 2 вида различни батерии и друго зарядно,при които апарата пак не вървеше (след 3-4 снимки ShutDown...) но тя ми предложи друго:

Да си купя някакви батерии Sanyo (4 батерии + зарядно ) за 30 лв. Да пробвам с тях,а ако не станело...мога да ги върна до 1 седмица,а те да ми върнат парите...? Кажете губя ли нещо от това...? Нещо да ме излъжат или...? :no:

 

Ако пробвам с тези батерии и не стане ми казаха че ще вземат апарата за ремонт?!

Какво да правя? :bored:

Ами какво... Вземи новите батерии, които са ти предложили. Нали все пак са пробвали фотоапарата и е работел? В случая нямаш причини за гаранционен ремонт.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...