Jump to content

Желания за ръководства за операционни системи


Препоръчан пост

  • 2 months later...
  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Може да пробваш книгата:

 

http://pics.softvisia.com/design/pics/102/117700.jpg

Red Hat Fedora 4 Linux - Практически самоучител

Автор: Арон Хсиао

Издателство: СофтПрес

Година на издаване: 2005

ISBN 954685395X

Език: български

Страници: 736

Тегло: 1208 грама

Размер: 23.5x16.5

Цена: 25 лева

Повече информация: Хеликон

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
Незнма дали тук мо е мястото, но бих искал да помоля за повече информация относно ДНС сървърите. Какво точно представляват, как се образуват, инсталация, конфигурация (ако има естествено). Ето например закупувам един домейн и ще хоствам на моята машина, но искам вместо моето АЙПи- 213.11.11.11, да се изписва домейна. Чувал съм че точно затова се използват ДНСсите. Мерси на отзовалите се :) Редактиран от lpa
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Незнма дали тук мо е мястото, но бих искал да помоля за повече информация относно ДНС сървърите. Какво точно представляват, как се образуват, инсталация, конфигурация (ако има естествено). Ето например закупувам един домейн и ще хоствам на моята машина, но искам вместо моето АЙПи- 213.11.11.11, да се изписва домейна. Чувал съм че точно затова се използват ДНСсите. Мерси на отзовалите се :)

 

виж това http://yasya2.googlepages.com/DNS-HOWTO-BG.doc

 

аз лично ползвам услугите на хост.бг, предлагат много лесен начин заdns пренасочване към ИП :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Ще помоля за едно ръководство за Федора Кор 4.........
Какво искаш да знаеш за Fedora Core 4?

 

Мога да ти помогна (до някъде) както със Fedora Core N (N принадлежи на 3,4,5,6 :)) така и с други *UNIX системи.

 

С уважение, Arcopix (aka raziel_ie)

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

ако някой може да ми помогне ( напише ) инструкция за Ubuntu Linux 6.03

 

значи не мога да си подкарам и-нета на PPPoE връзка, като отида в приложението за Dial нали трябва да му задам там име на рутер и т.н. , проблема е, че позволява единствено с цифри, а аз трябва да ползвам и букви и т.н. абе ако може едно ревю как да си подкарам нета на PPPoE и за видео драйвърите за АТИ по-спецялно радеон 9600ХТ

 

Ще съм ви много благодарен :) !

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Ще бъда много благодарен,ако някой опитен участник в настоящия форум,разработи подробна тема със следното съдържание:Описание и сравнителни характеристики на форматите,използвани при запис на CD и DVD-дискове с програмата Nero.
Link to comment
Сподели другаде

Ще бъда много благодарен,ако някой опитен участник в настоящия форум,разработи подробна тема със следното съдържание:Описание и сравнителни характеристики на форматите,използвани при запис на CD и DVD-дискове с програмата Nero.

 

Здравей!

Вече имаме някои ръководства за работа с Nero:

*Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero

*Ръководство за записване на 800 МВ дискове с Nero Burning ROM 6

*Записване на аудио диск с Nero

 

Може да се помисли за създаване на ръководство за това, което предлагаш като вариант. Но засега не мога да разбера точно за какви сравнителни характеристики на форматите става дума. :)

Link to comment
Сподели другаде

ако някой може да ми помогне ( напише ) инструкция за Ubuntu Linux 6.03

 

значи не мога да си подкарам и-нета на PPPoE връзка, като отида в приложението за Dial нали трябва да му задам там име на рутер и т.н. , проблема е, че позволява единствено с цифри, а аз трябва да ползвам и букви и т.н. абе ако може едно ревю как да си подкарам нета на PPPoE и за видео драйвърите за АТИ по-спецялно радеон 9600ХТ

 

Ще съм ви много благодарен :) !

 

Moже да прегледаш едно Неофициално ръководство за работа с Ubuntu 5.04. Там има и разни трикове за ATI. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Дали някой линуксист от присъстващите си е имал работа с DeLi Linux? Бих помолил за едно кратко ръководство по инсталацията (специално дуал-буут с ХР) и инсталирането на пакети, защото май няма инсталационен мениджър. Свалих го вчера, буутна си от диска като хората (преди това подготвих два партишъна), но ме хвана страх да започвам реалната инсталация, защото всичко започва в полу-текстови режим, не е подробно обяснено като на ubuntu и малко ме е страх, че ще обърка MBR-а и ще си прецакам ХР-то, защото на тази машина имам важни неща и я ползвам главно за работа. Мерси предварително
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
Ако желаете да обясним нещо, да напишем ръководство (т.нар. HOWTO) можете тук да напишете вашето желание и ние ще се постараем да го удовлетворим.

Oт доста време се опитвам да разбера как мога да имам две операционни системи Windows XP и Linux на един компютър.

Знам че трябва да са инсталирани на различни дялове на харда и при стартиране на машината може да си избираш м/у Windows и Linux.

Link to comment
Сподели другаде

Oт доста време се опитвам да разбера как мога да имам две операционни системи Windows XP и Linux на един компютър.

Знам че трябва да са инсталирани на различни дялове на харда и при стартиране на машината може да си избираш м/у Windows и Linux.

В подраздела за "Проблеми и дискусии, свързани с операционни системи" има няколко теми за работа с две операционни системи, едната от които е Linux. Можеш да прегледаш нещата там на първо време.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...