Jump to content

Инсталация на Windows чрез флашка...


styler94

Препоръчан пост

Незнам темата дали е за тук или дали има подобно (ако има направо ми даите линк към нея) но искам да попитам как мога да си направя Windows XP на флашка и как да го инсталирам, чрез нея. Питам защото, мойта записвачка се развали и нямам друг начин да си преинсталирам Windowsa. Благодаря предварително за помоща...
Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай можеш да разгледаш тук - Kак да инсталираме Windows от USB, част 2.

Добавено:

За всеки случай можеш да разгледаш и тези теми - Как да направя флашка да действа като boot CD? и Как да инсталираме 2k/XP/2k3 от USB флашче.

Link to comment
Сподели другаде

Тези уроци са доста объркани, но все пак ще се опитам. Но въпреки това за да си направя такава флашка ми иска флашката да се форматира в NTFS формат а на мен ми я дава да я форматирам само в Fat 32 и Fat, как да я форматирам???
Link to comment
Сподели другаде

Тези уроци са доста объркани, но все пак ще се опитам. Но въпреки това за да си направя такава флашка ми иска флашката да се форматира в NTFS формат а на мен ми я дава да я форматирам само в Fat 32 и Fat, как да я форматирам???

Не разбрах кой какво ти иска и какво ти дава. Мога да помогна с конкретен съвет, ако посочваш конкретна информация за това, което правиш ти и това, което се случва в отговор на твоите действия.

За подготовката на flash паметта (ти не си посочил производител и модел) се използва програмата WinSetupFromUSB, която можеш да изтеглиш от тук и от тук.

Link to comment
Сподели другаде

С подготовката на флашката се оправих. Немога да се справя с това как да кача windows XP и как да го направя буутващ.

 

Ползвах този съвет Почти завършено решение, всичко се прави от cmd файл, като трябва само да се въведат нужните параметри по време на скрипта.

 

 

Ето набързо стъпките:

 

1. Форматирайте флашчето така че да е bootable, с PEtoUSB или HP format tool.

2. Разархивирайте архива в папка по ваш избор, единствено изискване е да има място на дяла поне и малко отгоре, колкото е големината и на XP/2k* инсталацията

3. Стартирайте _prepare.cmd и следвайте инструкциите.

3.1 Първият въпрос е за големината на виртуалния диск в БАЙТОВЕ- поне колкото е големината и на XP/2k* инсталацията, ако е 700MB напишете 750000000

3.2 После свободна буква за временният виртуален диск

3.3 Буквата на USB флашчето

4. Когато winnt.sif се отвори в Notepad изтрийте цялата секция [unattended] (заглавието [unattended] и всичко след него до следващата секция започваща с [ )

 

Но немога да разбера след точки 3.3 дава други неща които човека не ги е обиснил и незнам какво се прави, и не се получава.

Link to comment
Сподели другаде

1. Поставяш flash паметта и стартираш програмата WinSetupFromUSB. (Ако програмата не ти разпознае flash паметта, използваш бутона от полето "Format USB disk").

2. Посочваш папката (или устройството), където са инсталационните файлове на Windows.

3. Избираш бутона GO и изчакваш програмата да си свърши работата.

4. Изключваш внимателно flash паметта, включваш я в машината, която ще преинсталираш и я настройваш да стартира от USB (можеш да използваш настройките в BIOS, например).

5. Започваш инсталацията, избирайки "Windows XP/2000/2003 Setup + First and Second parts" и след това "First part of Windows setup". Рестартираш.

6. Стартираш отново от USB устройството и този път избираш "Windows XP/2000/2003 Setup -> Second part of Windows setup".

Това е процедурата накратко.

Link to comment
Сподели другаде

Съжалявам за втория пост, но да попитам, сега си направих флашката както ти каза, всичко стана но още не съм я пробвал. Та въпроса ми е след като почна да преинсталирам windows, ще ми трябва ли някакъв диска с windows или направо от флашката си се инсталира....
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

1. Поставяш flash паметта и стартираш програмата WinSetupFromUSB. (Ако програмата не ти разпознае flash паметта, използваш бутона от полето "Format USB disk").

2. Посочваш папката (или устройството), където са инсталационните файлове на Windows.

3. Избираш бутона GO и изчакваш програмата да си свърши работата.

4. Изключваш внимателно flash паметта, включваш я в машината, която ще преинсталираш и я настройваш да стартира от USB (можеш да използваш настройките в BIOS, например).

5. Започваш инсталацията, избирайки "Windows XP/2000/2003 Setup + First and Second parts" и след това "First part of Windows setup". Рестартираш.

6. Стартираш отново от USB устройството и този път избираш "Windows XP/2000/2003 Setup -> Second part of Windows setup".

Това е процедурата накратко.

Тези процедури приложими за за създаване на Бутфлашче за Windows 7?

Link to comment
Сподели другаде

1. Поставяш flash паметта и стартираш програмата WinSetupFromUSB. (Ако програмата не ти разпознае flash паметта, използваш бутона от полето "Format USB disk").

2. Посочваш папката (или устройството), където са инсталационните файлове на Windows.

3. Избираш бутона GO и изчакваш програмата да си свърши работата.

4. Изключваш внимателно flash паметта, включваш я в машината, която ще преинсталираш и я настройваш да стартира от USB (можеш да използваш настройките в BIOS, например).

5. Започваш инсталацията, избирайки "Windows XP/2000/2003 Setup + First and Second parts" и след това "First part of Windows setup". Рестартираш.

6. Стартираш отново от USB устройството и този път избираш "Windows XP/2000/2003 Setup -> Second part of Windows setup".

Това е процедурата накратко.

Много добре обяснено, но при мен има един проблем:

При точка 2 ми се появява това съобщение:

post-9296-12680266906785_thumb.jpg

На инсталационният диск нямам такива папки. Какво да правя?

 

ПП. Опитвам се да сложа на флашката Windows XP Pro

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...