Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Възможно ли е да се запише img с Неро?

Разбира се имам предвид да го запиша така че да

се чете от домашни плеари а не като файл.

Като избера Recorder, Burn Image и не го вижда трябва да му дам

All Files и тогава ми вади съобщение че не се подържа...

Разбира се аз си го разпакетирах на вобчетата и си го записах но ми е любопитно

въобще ако не с Неро то с коя програма се записват такива файлове?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Може. Аз го правя с File -> Open и избирам img файла и директно ми се показва диалоговия прозорец за запис на Image файл:

 

http://pics.softvisia.com/design/pics/NeroImg.png

 

В случая от картинката е за CD, но става по същия начин и за DVD.

Link to comment
Сподели другаде

Поради честите въпроси на потребители допълних ръководството в началото на темата с обяснения как да запишем DVD филм с Nero Express, как да запишем avi файлове с Nero и как да запишем файлове с Nero Express.

 

Искам още веднъж да благодаря на Дани за чудесното обяснение и хубавите картинки, които е дала, за да обясни как се записват avi файлове. В началото съм посочил линк към нейния пост, за да не бъде безсмислен труда й.

Link to comment
Сподели другаде

Хъм мерси за отговора това не ми беше хрумвало.

За пръв път попадам на такова чудо.

Обикновено са или iso или vob-чета не че не мога да го

разархивирам с WinRar но ми беше любопитно. :giggle:

Редактиран от naruto
Link to comment
Сподели другаде

Привет!

Миленски, няма за какво да ми благодариш. Просто се опитах набързо да помогна.

Справил си си чудесно с допълненията по темата. Много хубаво и подробно си обяснил. :bravo: :bravo: :bravo:

Мисля, че темата стана страхотна с твоите допълнения- вече почти отвсякъде разгледахме Неро във форума. Дано сме полезни.

niketi, много се радвам, че си се справила със записа на филмите! Супер.

Това, че нямаш мултисесиен диск не е понятно за мен. Не би трябвало да е така. Ако можеш дай шот от този прозорец.

Това, което ми хрумва в момента е- да не си сложила български език на Нерото. Имах същата като твоята версия преди и имах доста проблеми, един от които идваше по неизвестни причини от българския интерфеис.

Като цяло аз лично не харесах версията, с която си те в момента. При мен имаше доста бъгове, за които съм писала във форума.

Дай шотче и малко инфо, за да се опитаме да помогнем. Смятам, че точно тази опция- записване на мултисесиен диск е страхотна, тъй като можеш да си запишеш филм, след време друг и т.н. В крайна сметка не е необходима всеки път да записваш по 5 филма наведнъж.

Весели празници и пиши! :bye1:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте! Случайно открих този форум и намерих доста полезна и интересна информация. Аз лично предпочитам да записвам avi-та на ДВД дискове и да ги гледам на домашното кино. Проблемът ми е, че субтитрите излизат на телевизора доста малки и често тези бели субтитри се сливат със светли кадри от филма и трудно се четат. Въпросът ми е има ли някакъв начин да променя големината или цвета на субтрите или пък да им сложа някакъв лек фон например черен. Имам една програма Subtitle workshop, с която съм пробвал да сменя цвета или да ги направя болднати, но таговете, които тази програма слага на субтитрите не могат да бъдат прочетени от ДВД плейъра. Чудя се дали има някакъв начин проблема ми да бъде решен.
Link to comment
Сподели другаде

Привет,

 

Радвам се, че ти е допаднал форума и че си намерил полезна информация, защото това е и целта му. Относно въпросът ти - за съжаление домашните плеъри не поддържат все още форматиране на субтитрите. Някои програми добавят специални тагове, но те се разчитат само от компютърните плеъри (програми), но не и от стандартните външни плеъри. Така че за съжаление не можеш да влияеш върху субтитрите, освен ако не ги вградиш във филма или не свършеш компютъра си с телевизора, както съм направил аз.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за бързия отговор. Предполагах, че така стоят нещата, но все пак реших да попитам. Има все пак един трик който използвам за да направя субтитрите по-големи. Просто правя текста на субтитрите изцяло с главни букви. Явно ще продължавам да го използвам и за напред. Още веднъж благодаря за отговора.
Link to comment
Сподели другаде

Май не съм се изразил много ясно. Интересува ме програма, която да вгражда събтитри към avi, бързо и лесно и без да са необходими инсталирането на някакви допълнителни кодъци.
Link to comment
Сподели другаде

Май не съм се изразил много ясно. Интересува ме програма, която да вгражда събтитри към avi, бързо и лесно и без да са необходими инсталирането на някакви допълнителни кодъци.

ЕМи това, което съм ти дал в горния линк прави точно това! Само, където е малко по-бавно...

Можеш да видиш и това

Може и да пробваш WinAVI Video Converter

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Привет на всички! Както се вижда - нова съм, но не само във форума, а и по темата. Но се надявам, че след изчетеното до тук ще се справям малко по-добре. Много благодаря на всички за подробната информация по темата - от голяма полза ми е. Но моят проблем са субтитрите :crosseyes1: - ако това не е мястото за тяхното обсъждане, моля да ме извините, но както казах - нова съм.

Та проблемът ми е следния:

1. Имам качен на компа филм с DVD-файлове(.IFO, .VOB и т.н.), който би трябвало да е със български субтитри(така пишеше в инфото като го свалях). Та понеже прецаках вече достатъчно дискове първо си го пуснах на компа, за да се уверя, че всичко му е наред. Да - ама не! Няма никакви субтитри! Възможно ли е на плеъра на компютъра да не се виждат, а след като го запиша на DVD-диска да се покажат? И има ли начин да разбера това преди да направя записа?

2. Имам качен и .avi-филм. Свалих си и необходимите субтитри за този релийз, разархивирах ги в директорията на филма, но като пусна филма на компютъра, субтитирите не тръгвата сами, а трябва да ги лоудна, а в записа, който направих по описания в началото на темата начин, изобщо ги няма и няма как да ги стартирам(така прецаках още един диск).

МОЛЯ ВИ - ПОМАГАЙТЕ! :help:

Благодаря предварително на всички отзовали се!

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...