Jump to content

Ръководство: Записване на DVD диск с филм с Nero


Препоръчан пост

Здравейте нов съм в форума и като цяло с работата с компютри. Проетох ръководството зазаписване на DVD диск с NERO на лаптопа си имам инсталирана NERO multimedia suit 10 в който работих по показания в ръководството начин, но при влаченето на папката с филма от дясната част на директорията на харда към лявата кадето се записва диска ми изписва, че файлът е по-голям от 2gb и не е възможно да се извърши.Тогава пробвах и с друг филм, но резлтата беше състия.Какво да направя?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 477
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравеите темата е доста интересна,но наистена е трудно за начинаештите да записват ,но наи-важното да се тренирате на RW та.roxio и nero това са наи-добрите програми за печене и домашнни забавления.
Link to comment
Сподели другаде

Здравеите темата е доста интересна,но наистена е трудно за начинаештите да записват ,но наи-важното да се тренирате на RW та.roxio и nero това са наи-добрите програми за печене и домашнни забавления.

 

Ако говориш за Nero до версия 6, не по-нагоре, може и да се съглася с теб, че е добра! Много по-добра от Нерото е ImgBurn, който дори работи безпроблемно под Линукс с Wine! Под Уиндоус вече не ползвам Нерото, а само ImgBurn-а, и съответно под Линукс ползвам аналога на ImgBurn - Xfburn (макар, че и ImgBurn ползвам през Виното, но си е Уиндус програма)!

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Някъде в интерфейса на Nero трябва да има опция за запис на образи (image файлове).

Ако ползваш Nero Burning Rom, би трябвало да се появи прозорец за нова компилация. В този прозорец просто кликни бутон Open... долу вляво и посочи съответния ISO файл.

Ако ползваш Nero Express, вляво избери Image Project, Copy и после Disc Image or Saved Project.

Ако ползваш Nero StartSmart, избери Data Burning и посочи образа чрез бутон Browse.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравеите,помогнете ми :)

:)Записвам двд диск които да се чете от вграденото ддвд в телевизора на дъщеричката ми :)следвах вашите съвети и се получи,Но-диска беше dvd+rw,при което нерото ми даде да записвам на скорост 2,4....т.е на по=малка от 4та.и двто го чете,обаче не ми трябват презаписваеми дискове т.е да ги трия постоянно и взех dvd+r Soni ,но на по- малка от 4та не ми дава да запиша и пробвах на 4та ,и ДВДто не ги чете а са записани правилно.Проблема къде е с според вас :)?Благодаря предварително за отделено време

Link to comment
Сподели другаде

Какво е оптичното устройство? С актуален фърмуеър ли е? Дискът чете ли се на компютъра?

Някои DVD плеъри са капризни и е възможно твоят просто да не харесва диска на Sony. Уж не би трябвало, щом все пак разчита презаписваем диск, които са обикновено по-проблемни, но кой знае. Ако си купила повече от един диск на Sony, опитай да запишеш филма на друг диск. Ще е добра идея да пробваш и с други носители.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
Привет, и аз като един индианец се включвам с въпрос. Опитвам се да запиша домашни клипчета, снимани с фотоапарат, на диск, така че да ги чете домашния двд плейър. Следвах указанията на втората точка от статията, защото клипчетата са .ави, но нищо не се получи. Диска се записа успешно, но плейра изкарва съобщение CODEC IS NOT SUPORTED. Por que?
Link to comment
Сподели другаде

@liliana100,

Вероятно DVD плеърът ти не поддържа AVI. В такъв случай можеш да конвертираш към DVD-Video. Ако решиш да го направиш, ще трябва да използваш първия метод за запис от ръководството.

Link to comment
Сподели другаде

Привет, сега опитвам да запиша обикновени филми (изтеглени от торент, които са или .ави или .mkv) на ДВД диск, но с първата точка от статията не става, защото ми казва, че файловете не са ми подходящ формат. Как да ги конвертирам, така че да станат подходящи?
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Аз имам проблем с моето DVD Sony BDP-S185. В описанието си пише че чете .avi файлове. Записах един концерт .avi формат със програмата Cyberlink Power 2Go8 като DATA CD на обикновин диск CD-R. Оказа се че компютъра чете avi файловете без проблем а плеара не. Излиза съобщение:

The fail is corrupt or unsupported.

Как да не се поддържа този формат като в инструкцията си е написано че го чете. Искам да ви питам аз ли греша нещо при записа незнам или трябва някакво конвертиране да се направи? Ако го запиша като Burn Image дали нещо ще се промени? Ето и форматите които плеъра поддържа:

File format Extensions

MPEG-1 Video/PS*1

MPEG-2 Video/PS,

TS*1

“.mpg,” “.mpeg,”

“.m2ts,” “.mts”

MPEG-4 AVC*1 “.mkv,” “.mp4,”

“.m4v,” “.m2ts,”

“.mts”

WMV9*1 “.wmv,” “.asf”

AVCHD *2

Xvid “.avi”

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам съществува вероятност файлът да не се възпроизвежда, ако видео потокът е в DivX формат, а въпросният плеър поддържа изрично само Xvid. Уж не би трябвало, но не виждам друга причина. Освен, ако самият плеър е много капризен и не харесва нещо в конкретния AVI файл. Пробвай с друг файл.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...