Jump to content

Съвет за икони в систем трея


Препоръчан пост

Та значи имам следното питане. По какъв начин могат да се изтрият всички икони в систем трея или поне тези които желая.Предполагам след като се инсталира дадена програма и същата тази програма ти инсталира тарй икона се създава някакъв ключ в регистрите който я управлява. Че, интересно ми е къде да го/ги търся този кей. Или може би, операцията става по друг начин ? Нямам идея и за това питам. Не искам да ползвам програма ,а да го направя ръчно. Знам ,че при някои програми има запитване дали се желае инсталирането на такава иконка и се слага или маха отметката по време на самата инсталация.Известно ми е също ,че мога от Properties/Customize/ да ги отметна Hide Show, но като отбелязах искам да го направя чрез изтриване на кей-а от регистрите. :(
Link to comment
Сподели другаде

Един от начините е да деинсталираш програмите, които си създават икони в system tray. Друг вариант е временно да ги изключиш (ако имат такава възможност) или да прекратиш изпълнението на техните процеси (с помощта на Task Manager, например).

"Изтриването" на иконата чрез премахване или промяна на ключове от регистъра едва ли ще окаже желания ефект - при следващото стартиране на съответната програма тя ще създаде / възстанови стойностите в регистъра и отново ще си покаже иконата.

Link to comment
Сподели другаде

////"Един от начините е да деинсталираш програмите, които си създават икони в system tray. или да прекратиш изпълнението на техните процеси (с помощта на Task Manager, например)."////

 

Е да ама ,аз искам програмите да работят.Тези варианти отпадат. :giggle:

 

///"Изтриването" на иконата чрез премахване или промяна на ключове от регистъра едва ли ще окаже желания ефект - при следващото стартиране на съответната програма тя ще създаде / възстанови стойностите в регистъра и отново ще си покаже иконата.///

 

Няма да може ! Ако както си представям ,че ще станат нещата смятам при всяко стартиране на програмата , кея да се трие ,чрез Reg -фаил . Обаче не знам къде се намира и кой кей да търся за съответната програма-и.Това е проблема. :cooldude:

Link to comment
Сподели другаде

След като дадена програма се зареди в паметта, тя периодично проверява регистъра (т. е., чете от и пише в него). Можеш да наблюдаваш този процес с помощта на RegMon for Windows и да споделиш впечатления... Дори и да изтриеш / промениш съответния ключ, той ще бъде възстановен.

Отделно от това, повечето програми показват иконките и останалите графични ресурси директно от паметта, без да използват записи в регистъра. При това положение "борбата" по твоя начин ми се вижда малко... неефективна.

Link to comment
Сподели другаде

Тогава освен с програма от рода на ResHacker или exeScope да се изтрие иконата. Или да се промени нещо по инсталацията .Да се зададе примерно да не се инсталира ,обаче трудна работа ми се струва ще е. Имам една програма която много ме дразни понеже през 15 секунди ми вади долу от иконата прозорче,да съм направил ели какво си. Друго което ми идва на ум е ,щом регистрите се възтановяват ще направя скрипт передиодично да се трие ключа... :haha:
Link to comment
Сподели другаде

...

Имам една програма която много ме дразни понеже през 15 секунди ми вади долу от иконата прозорче,да съм направил ели какво си.

...

Какво ще кажеш за забрана на Balloon Tips? Пробвай с този скрипт.

Link to comment
Сподели другаде

Защо е необходимо да се трият иконките в сист.трей,като може да се забранят да не се стартират и показват в Startup?

 

Start->Run->пишеш msconfig->ok->Startup. Махаш отметките и рестарт.

Link to comment
Сподели другаде

Защо е необходимо да се трият иконките в сист.трей,като може да се забранят да не се стартират и показват в Startup?

 

Start->Run->пишеш msconfig->ok->Startup. Махаш отметките и рестарт.

А ти да си пробвал това?!? И случайно да си забелязал, че иконите НЕ се появяват, защото и програмите НЕ се стартират?!?
Link to comment
Сподели другаде

А ти да си пробвал това?!? И случайно да си забелязал, че иконите НЕ се появяват, защото и програмите НЕ се стартират?!?

 

Ти как мислиш??? Необходимо ли е всички програми да се стартират автоматично със зареждането на Windows? Аз мисля,че не. За това може да си стартираш ръчно тази програма,която искаш да използваш.

По-бързо ще стартира Windows, и няма да имаш много икони в сист.трей!

Link to comment
Сподели другаде

Start->Run->пишеш msconfig->ok->Startup. Махаш отметките и рестарт.

Ще те помоля да се въздържаш от писане на подобни "съвети" занапред. Това може да е също толкова и вредно за системата. В Startup почти винаги има ненужни редове, но почти винаги има и редовни и полезни такива. Там се пипа внимателно.

Link to comment
Сподели другаде

Ще те помоля да се въздържаш от писане на подобни "съвети" занапред. Това може да е също толкова и вредно за системата. В Startup почти винаги има ненужни редове, но почти винаги има и редовни и полезни такива. Там се пипа внимателно.

 

Не виждам,нищо лошо,че съм дал "подобен съвет". Не съм писал,че трябва да се спират ВСИЧКИ програми в Startup. Не е задължително програми,като: Skype, ISQ, Adobe,Real player,MSN Manager,Nero,Google Desktop и др. подобни да се стартират автсматично със зареждането на операционната система.

Естествено и логично е програми,като антивирусна,аудио,видео драйвери да не се спират,както и всичко свързано с : X:\WINDOWS\system32.

По-лошо ще стане,ако се променят или изстрият регистри от дадена програма. Тя просто няма да работи пълноценно или напълно ще спре да функционира. Една спряна програма в Startup, може винаги да се възстанови да се стартира автоматично,когато поискаме.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм писал,че трябва да се спират ВСИЧКИ програми в Startup.

Хм... Написа следното:

Махаш отметките и рестарт.

Казано така си носи смисъла точно на всички отметки.

Link to comment
Сподели другаде

Програмата Tweak UI има търсената опция - забрана на всички икони в трея. След прилагане на опцията трябва да се рестартира/логне отново.

 

post-1794-1225716385_thumb.jpg

 

Това е ръчният вариант:

Do you need to hide a program running in the background that shows in your System Tray? Try this reg hack to hide all tray icons. It’s not anything like the Windows XP tray icon hider, this one shows no trace of any icons. It would look like someone closed all background programs.

 

 

1) Click on START>RUN and type "regedit" (without the quotes).

Navigate to the following key;

 

HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies/Explorer

 

2) Add a "REG_DWORD" entry entitled "NoTrayItemsDisplay". Open it up and assign the Hex value of 1 to hide the Icons. The value of 0 is normal (default), showing the icons.

 

3) Close "regedit" and reboot computer and the icons should not be there anymore. Control Alt and Delete will bring up Windows Task Manager and items can be displayed and closed (if need be) from in there instead.

Link to comment
Сподели другаде

Dixi :yes: :yes: :yes: Много добра Tweak програмка и отличнен hack за регистрито. Точно това ми трябваше :cap: Единствения недостатък е ,че ключа трие всички икони на куп./Макар,че точно това му е целта/ Някаква идея как да направим този кей да изтрие определена икона/ни ,а не всичките на-веднъж. :crosseyes1: p.s.Balloon Tips -скрипта не-нанася никакви изменения когато го щракам ,поне при мен.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...