Jump to content

Проблем с инсталирането на Service pack 3


noramd

Препоръчан пост

При automatic update на windowsa ми даде че има нов service pack не безизвестния 3 и аз го пуснах автоматично да си се инсталира но компа ми заби преди да е завършила инсталацията и не искаше да се рестартира или изключи от копчето и го изключих директно от контакта след като го пуснах пак windowsa ми зареди за 2,3 минути и пак блокира всичко и ми даде съобщение на син екран за грешка при инсталиране на софтуер или хардуер и че трябва да го рестартирам.Но не можах да го рестартирам и се наложи пак да го изключа пак стана същото но поне успях като зареди windowsa преди да блокира да дам от старт бутона рестарт и ми даде че има 6 update и там редовното съобщение да не изключвам компа и че като си ги инсталира сам ще се изключи и до там беше пак даде синия екран с грешката и умря :crosseyes1: Моля Ви кажете ми какво да правя и дали може да се размине без преинсталация ако пусна на safe mode и изтрия неуспешния update на service packa.Благодаря Ви предварително и се извинявам за глупавите обяснения :blink:
Link to comment
Сподели другаде

О, честито! :) И на мен ми се случи веднъж същото забиване на ъпдейтването и разбира се агонизираше с редуващи се рестарти...до.....като не се опитвах с F8 (сейф мод, който не свърши работа....last best configuration). Нищо не помогна, не се безпокой ;) Преинсталирах. Съжалявам!
Link to comment
Сподели другаде

мерси все пак се надявах да мине без преинсталация :)

Няма да мине,нали видя.SP3 Е Такава тъпотия...първо-че то си е 50% нова OS-Много от програмите не се поддържат в SP3.Затова дайте че не искаъте автоматично да тегли и инсталира а само да изтегли и да ви даде кои от ъпдвейтите да инсталирате.И инсталвате критичните само.

Link to comment
Сподели другаде

SP3 Е Такава тъпотия...Много от програмите не се поддържат в SP3.

Този път и аз съм съгласен с Night_Raven! За момента няма нито едно официално доказателство, че СП3-то е несъвместимо със СП-2-то...

Но не искам да ставам Adam от Mythbusters...

Предлагам на CNews да им пише, ето ти и адреса

(това е само приятелска шега) :hesthebest:

 

А що се отнася до срива в инсталацията, при положение, че не е запасена точка за възстановяване и не се знае, къде, как и защо не е завършила инсталацията коректно, бих само предложил да се опита преинсталиране. Кой ли знае каква каша е станала в регистрите?

 

Една препоръка: ползването на легален софтуер е условие за безпроблена работа и добро сервизно обслужване...

Link to comment
Сподели другаде

Този път и аз съм съгласен с Night_Raven!

Това трябва да си го запиша някъде. :)

 

Една препоръка: ползването на легален софтуер е условие за безпроблена работа и добро сервизно обслужване...

Може да е условие, но за жалост не го гарантира. Има много платени продукти с поддръжка, варираща от не особено добра до ужасна.

 

Колкото до SP3, има едно почти златно правило: сервизен пакет (service pack) се инсталира на току-що инсталиран Windows - още преди всякакви програми или драйвери. Т.е. сервизният пакет е първото нещо, което се инсталира след първото зареждане на десктопа след преинсталация. Това означава максимално добро пасване и интеграция на пакета в операционната система. Инсталацията на сервизен пакет на система с вече инсталиран софтуер е като да се опитваш да сменяш тапети в стая/апаратамент, който е напълно обзаведен.

Link to comment
Сподели другаде

Това трябва да си го запиша някъде. :)

НП. Дай ми адреса, да ти пратя лист и молив :hesthebest:

 

Сега сериозно.

Може да е условие, но за жалост не го гарантира. Има много платени продукти с поддръжка, варираща от не особено добра до ужасна.

Да, за жалост в "български климат". Защото не си знаем правата и задълженията на клиенти. Я да се намирам в някоя "бяла" държава, луди ще ги направя.... (Не, че и това не може да се направи и в БГ, но иска повече енергия и шанса е 50/50 :crosseyes1: !)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...