Jump to content

Всичко за Service Pack 3 (SP3)!


ozic

Препоръчан пост

Чел съм много коментари за SP3, но все пак реших да пусна такава тема. Споделете впечатленията си, кажете коя версия на SP3 да се сложи и защо и какво означават думите, които съм удебелил. Попадам на различни УИН-ове със SP3 и не знам коя е добра и коя не. Пример: Windows Xp Pro Sp3-5512 (RTM) MCE Gold Transparency; Microsoft Windows XP Home Upgrade SP3 Integrated-ETH0; Microsoft Windows XP Home Retail SP3 Integrated-ETH0; Microsoft Windows XP Professional Corporate SP3 Integrated-ETH0; и т.н. Споделяйте, коментирайте, препоръчвайте, а незнаещите (като мен) ще са Ви благодарни.

 

P.S. Не видях такава тема, а и дано е слагам на правилното място.

Link to comment
Сподели другаде

За мен Microsoft Windows XP Professional Corporate SP3 Integrated-ETH0 но чета из форумите че нещо не се валидирал...

След всеки сървис пак на виндовс има няколко седмици ловене на пиратски копия... и сега няма да е по различно.

 

Все пак най добре си е с легален Windows - копирате си инсталационното СД някаде на харда, от RUN вивеждате мястото на сваления СП3, интервал /integrate: пътя до папката с копирания Windows

пример: c:\downloads\WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe /integrate:D:\windows или още по лесно с nLite интегрирате сервизния пакет и си създавате ботващ диск...

Link to comment
Сподели другаде

Много хора за момента са скептично настроени към Service Pack 3, защото не била излязла последната версия. Щели да е пуснат към края на април, но още не съм прочел какво е станало с нея. Към днешна дата тенденцията е да си останем със Service Pack 2 (така съветват спецовете, в това число и Night_Raven). Засега си оставам със Service Pack 2, а когато се "натрупат" хора използвали Service Pack 3 ще го сменя. Успех!
Link to comment
Сподели другаде

За мен Microsoft Windows XP Professional Corporate SP3 Integrated-ETH0 но чета из форумите че нещо не се валидирал...

След всеки сървис пак на виндовс има няколко седмици ловене на пиратски копия... и сега няма да е по различно.

 

Все пак най добре си е с легален Windows - копирате си инсталационното СД някаде на харда, от RUN вивеждате мястото на сваления СП3, интервал /integrate: пътя до папката с копирания Windows

пример: c:\downloads\WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe /integrate:D:\windows или още по лесно с nLite интегрирате сервизния пакет и си създавате ботващ диск...

Нормално е да не валидира, пиратските версии използват вграден в инсталацията сериен номер, който най-вероятно отдавна е блокиран. Освен това процесът на блокиране на серийни номера не е спирал от появата на Windows Genuine Advantage (WGA). Естествено със сервизния пакет най-вероятно отново са блокирани ключове, но по такъв начин, че да не може да се продължи инсталацията с определения ключ.

 

Иначе инструкцията за интеграция трябва да се промени май малко, поне аз действам така

1) Разархивирам файла на СП3 (може да стане с WinRar) в папка, примерно SP3

2) Копирам диска на ХР на харда в папка XPCD

3) Изпълнявам командата X:\SP3 /integrate:X:\XPCD

Link to comment
Сподели другаде

Ако някой наистина може да внесе яснота за удебелените неща от ozic в първия му пост и аз ще съм благодарен. Какви са разликите между тези вариации на Windows XP?
Link to comment
Сподели другаде

Ако някой наистина може да внесе яснота за удебелените неща от ozic в първия му пост и аз ще съм благодарен. Какви са разликите между тези вариации на Windows XP?

Удебелените пиратски версии, които е дал за пример ozic са самоделки, правени (или "сделани" - бел. от руски) с nLite. Вероятността да има огромни проблеми след инсталация на самоделка са много. Но все пак ETH0 се "славят" със сравнително добрите и стабилни "рилийзи". Аз не бих рискувал. Чистият оригинал на Майкрософт е най-доброто.:)

Link to comment
Сподели другаде

Потребителите се оплакват от бъгове по време и след инсталация

 

 

Веднага след пускането на новия Service Pack куп оплаквания заляха блогове в интернет пространството, както частни, така и тези на Windows XP Newsgroup, съобщават от TechNewsWorld. Като най-ефикасен метод на спасение се оказва единствено back-up на системата преди инсталацията на съответния ъпдейт.

 

Проблемите са от най-различно естество. Те варират от „забиване” по време на инсталация, външните дискови устройства не се разпознават, има голям брой проблеми, свързани с wireless мрежите, както и един непрекъснат кръговрат на автоматично рестартиране и стартиране на компютъра.

 

Това не е първият проблем, съпровождащ SP3. Първоначално планиран за лятото на 2006., пакетът остава на заден план, за да може да се ускори развитието на Windows Vista. След това планираното пускане за втората половина на 2007г. отново се отлага за късния април. Веднага след качването на сървърите на 27-ми април се оказва, че ъпдейтът има проблем с Microsoft Dynamics Retail Management System и пакетът е отново отложен, този път само със седмица.

 

„Винаги ще има проблеми с инсталацията при някои хора. Не е нищо необичайно, просто някои хора търсят сензация.” – казва аналитикът на Yankee Group, Гари Чен – „Винаги има някаква възможност да се появи проблем, за който разработчиците не могат да тестват предварително.” Междувременно от Microsoft ни успокояват, че са запознати с проблема и правят всичко възможно, за да се внесе яснота по случая.

 

Източник: Hi Comm

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...