Jump to content

Споделяне на Интернет за два компютъра


Препоръчан пост

Има ли начин, според вас, с кабела с който съм на единия компютър да свържа компютъра в другата стая. Имам предвид, нещо трябва ли да се реже, или какви инструменти и как долу-горе може да стане. :unsure:
Link to comment
Сподели другаде

Panevdd, мерси много. Въпросът ми е следния: може ли, просто да си свържа(с кабел) едния си, с другия си компютър. Разтоянието между тях е 1 метър. И двата да имат интернет. Редактиран от coojoe_213
Link to comment
Сподели другаде

Ако и двата компютъра имат LAN карти, свързването е лесно. Принципът е следния: на първия компютър (този, който има постоянна връзка с ИНТЕРНЕТ) трябва да има две LAN карти. Първата си е за свързването с ИНТЕРНЕТ, а втората - за връзка с втория компютър. За връзката между двата компютъра ти трябва "кръстосан" кабел - има ги почти навсякъде, където се занимават с компютри или мрежи. Оттам нататък всичко е въпрос на настройки.
Link to comment
Сподели другаде

Да но тук с кръстосаният кабел няма нужда от swich, нали. Питах моя интернет доставчик, как стоят нещата, те като взеха едни теории за пари да ми говорят, че имало три начина за споделяне на връзка..., че накрая май стигнахме до един извод, но ще видим. Доставчиците ще додат, и ще пиша как е станало.
Link to comment
Сподели другаде

Според мен не трябва да ги намесваш, защото ще ти вземат допълнително пари, за да ти разделят Интернета при положение, че на тях нищо няма да им коства. Погледни пак темите и смятам, че можеш сам да се справиш. Иначе за директна връзка между два компютъра не ти трябва switch.
Link to comment
Сподели другаде

Именно, зная че не ми трябва swich, но...така е, само пари са им в главата. Аз съм сигурен, че щях да се справя с този проблем, ако бях примерно на ADSL. Обаче тоя наш доставчик, имал няк'ви специални настройки още от едно време, така бил изграден. Глупаво, но като се замислиш, ето защо да не направят някой лев...
Link to comment
Сподели другаде

Чакай сега, какво реално ти дадоха като причина да идват те, т.е. защо не опита да се справиш сам и какво те притесняваше. Мисля си, че лесно можеш да споделиш интернета си между два компютъра без да ги притесняваш.
Link to comment
Сподели другаде

Сложиха интернета, тея някакви нови доставчици (дори фирмата не им дава кола), ходят пеша. Обаче единия ми каза, че ако примерно на този главния не се използва нет, ползвам на втория почти 100% нет, какъвто е на първия комп. Да, ама не е точно така. На този, който му сложиха нет е в окаено състояние. При условие, че имам реална скорост 12кв/сек, не може на другия да ми изписва 2,38кб/сек. Може ли нещо да се направи, да се оптимизира връзката, без да ги викам.
Link to comment
Сподели другаде

Всичко зависи до голяма стапен от това, как пренасочваш Интернета от единия компютър към другия. На първо време обясни как става това, за да разберем къде може ад е проблема.

Също така ако не ползваш Интернет на единия компютър, тогава защо просто не прехвърлиш кабела на Интернета на другия? Кажи дали прочете двете теми, които ти дадохме по-горе и какво от тях си направил, за да знаем как да продължим.

Link to comment
Сподели другаде

Прочетох темите. Проблема ми е следния. Имам два компа, единия (главния, от който се пръска интернет връзката) е с Windows XP, a другият е с Windows 98 SE. Аз имам FTP (с вътрешна и външна връзка съм). Как може единият комп (главния), да тегли примерно филм с 2 мб/сек, а другия с 300кб/сек. Не съм ги пусна по едно също време естествено, това беше като тест за мен, и нямам обяснение защо е така. Да не би доставчиците, когато са идвали, да са направели такива настройки, с които ще ползвам единия по слабо. Но единия от тях каза точно и ясно, че ако единия комп не позва интернет, другия комп позвал 100% нет. Какво мога да направя сам, без да викам доставчици.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Какви са настройките за връзка между двата компютъра. На главния си пиша стандартните IP настройки, а на другия какъв IP трябва да пиша и има ли допълнителни настройки.
Link to comment
Сподели другаде

Какви са настройките за връзка между двата компютъра. На главния си пиша стандартните IP настройки, а на другия какъв IP трябва да пиша и има ли допълнителни настройки.

Всичко е описано в двете теми, които ти е дал panevdd по-горе. Трябва само да ги прочетеш.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

 

 

искам да те попитам можели направо слагам лан картата слагам един кабел които е около 50 метра между двата компютъра и да ми трагне така нета или трябване нещо повече благодаря предварително

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...