Jump to content

Проблем с разархивирането


SURF_lady

Препоръчан пост

Незнам дали тук е мястото, но надявам се и да не е тук да успеете да ми помогнете.

Става въпрос за следното: Исках да ми пратят един DVD iso файл. И понеже е доста голям файла човека който ми го прати го направи на 4 архива и един по един ги качи във дата.бг. Аз си ги свалих едно по едно.

Сега обаче всичките ми 4 rar файла са в една папка. И като дам с WinRar да ги разархивирам на едно място, то си тръгва без проблеми да си ги разархивира. Стига до към 96-97% и ми вади следното съобщение:

"Write error: only NTFS file system supports files larger than 4 GB"

Дяла ми е със FAT32 и имам свободно място от още около 6-7 GB. Не разбирааааам... Защо да не мога да си го разаривирааааам :'(

С някой друга програма ли да пробвам да го разархивирам??? Има ли начин да мина временно в някоя друга файлова система???

Какво да правяя??? Моля ви помагайте :help:

Аз като се знам колко "голяма късметлийка" съм сигурно по законите на Мърфи няма да има начин как да стане и тези изтеглени около 4 GB ще отидат на вятъраа :crosseyes1:

Надявам се да съм успяла да ви обясня, но ако все пак има въпроси питайте. :'(

Link to comment
Сподели другаде

Това се получава, защото файловете система на дяла FAT32 и тя неможе да работи с файлове по-големи от 4 ГБ. Конверторането от FAT32 до NTFS запазва информацията, обаче от NTFS до FAT32, се трие информацията ( за тебе е първия случей ).

Как се конертира тука -> http://www.microsoft.com/technet/prodtechn...convertfat.mspx

 

1. Start менюто -> All Programs -> Accessories -> Command Prompt.

 

2. Пишете следното -> convert буквата на дяла: /fs:ntfs

Пример convert D: /fs:ntfs

:)

Link to comment
Сподели другаде

А това конвертиране, ще ми окаже ли влияние върху другите файлове, които са ми на D-то?

Да не стане да изгубя нещо да се чудя после как да го възстановя? :OK:

И всички ли програми които са били на D-когато то е било FAT32, като премина в NTFS ще ми функционират нормално и няма да дават бъгове?

В смисъл просто пиша това което каза и всичко е ОК?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей. Няма никакъв проблем да преминеш на NTFS файлова система. Единствения недостатък при конвертирането се състой в това, че MFT таблицата, която се използва от NTFS за съхранение на много малки файлове се поставя не в началото на диска (Където е по-бързата зона на четене и писане) както когато се форматира, а където има свободно пространство. Хубавото е, че при теб не става въпрос за системен дял, така че няма да имаш проблеми с бързодействието на системата. Успех :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

След доста премеждия, успях да си сменя файловата система. Наистина благодаря много и на двама ви че се отзовахте.

Сега вече успях и да си разархивирам и въпросният rar файл :)

Мерси много още веднъж :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...