Jump to content

Проблем с файл на COMODO IS Premium


Препоръчан пост

Проблемът е следния - има една програма cfp.exe, която е част от антивирусната програма COMODO IS Premium.

След зареждането на Skype, въпросната програма ангажира процесора на 50% и така е с часове.Всичко това води до

затормозяване на останалата работа на лаптопа.

Някой да има идея на какво може да се дължи това и как евентуално да се коригира.

Ето за какво става дума.

ОС - Windows 7 32 bit,лицензна

антивирусна - COMODO IS 2011 Premium + SpyBoot SD

Вируси няма, проверявана и тествана редовно.

------------------------

ПП

Едва сега след около 4-5 часа въпросната програма освободи ресурсите на процесора.

Въпреки всичко ми е интересно на какво се дължи всичко това.

Link to comment
Сподели другаде

Тествах въпросните версии на програмите на виртуална машина с Windows 7 и нямаше проблеми. Това ме навежда на мисълта, че е възможно и да е конфликт с някоя друга програма. Спомена, че ползваш Spybot - Search & Destroy, която е доста излишна и дори нестабилна, така че бих ти предложил да я деинсталираш, да рестартираш и да провериш дали проблемът ще остане. Друго, което можеш да пробваш, е да инсталираш последната версия на Skype - 5.2.0.113. Друго предложение е да преинсталираш Comodo Internet Security.
Link to comment
Сподели другаде

1.SUPERAntiSpyware Free Edition я бях сложил преди време, но след няколко месеца ми излезе съобщение, че трябва да я закупя и спря да работи.

2.Malwarebytes' Anti-Malware я ползвах преди SUPERAntiSpyware Free Edition, но ми беше блокилара Zamunda, Arena и още два торента и не ми позволяваше да ги отварям.

Какво да предприема.Коя от двете да си инсталирам?

Link to comment
Сподели другаде

Ако говорим за БЕЗПЛАТНИТЕ версии на програмите - няма такъв филм. Безплатните версии са добри за периодично сканиране - друго не ти трябва. Виж, вече ако те гони параноята, слагай и резидентни допълнителни програми... Все пак си с Comodo, който продукт от време "оно" е с претенции за абсолютна сигурност. Ти сам си решавай за какво ще ползваш машината си - за гарнизон срещу невиждано нашествие, или за нуждите, за които по принцип е създадена - работа и забавление. :)
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

 

Реших да продължа тази тема,защото ми се струва по-подходяща от онази,която аз бях започнал. От известно време ползвам програмата RadioSure - за онлайн радио. Comodo IS(най-новата версия) по принцип я обявява за подозрителна. Преди малко реших да я изпратя за онлайн-сканиране - очаквах/надявах се да излезе фалшива тревога - но вместо това онлайн проверката обяви файла RadioSure.exe за вредоносен. :( Все пак си мисля,че това е някакво недоразумение,но ще бъда по-спокоен ако получа повече информация по въпроса - например ако може някой друг да пробва програмката с различни антивирусни.

Link to comment
Сподели другаде

Току що го направих - Result: 6 /41 (14.6%) - това доколкото виждам означава,че 6 от 41 програми го обявяват за вреден(Comodo, Kaspersky - Backdoor.Win32.Bifrose.dspf, Prevx - High Risk Cloaked Malware, Sophos - Sus/ComPack-C, Symantec - WS.Reputation.1, TheHacker). Как да тълкувам подобни случаи - че някакви редове от програмата съвпадат със съответните АВ-дефиниции ?
Link to comment
Сподели другаде

Явно е фалшива тревога, която се получава от пакетиращия алгоритъм, използван от Raidio Sure. Намирам тема в чуждестранен форум, където пторебител обсъждат това, че програмата се засича като заплаха, но общото мнение е, че наистина е фалшива тревога.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...