Jump to content

Проблем със заспиването на монитора


mathur

Препоръчан пост

Привет на всички ,малко банален проблем,но не мога да го реша сам.Когато не се работи на компютъра съм настроил монитора след три минути да мине в режим Stand By,но той продължава да си свети.Влизах в настройки на дисплея сложил съм 3 мин.,но ефект никакъв.ОС е Уиндоус ХП.Моля за помощ...
Link to comment
Сподели другаде

Привет на всички ,малко банален проблем,но не мога да го реша сам.Когато не се работи на компютъра съм настроил монитора след три минути да мине в режим Stand By,но той продължава да си свети.Влизах в настройки на дисплея сложил съм 3 мин.,но ефект никакъв.ОС е Уиндоус ХП.Моля за помощ...

И аз забелязах нещо такова. Пробвай да отвориш някакъв прозорец - например на браузъра и изчакай 3 мин. или колкото трябва.

Link to comment
Сподели другаде

Мога да ти предложа да опиташ да рестартираш компютъра, да спреш всички излишни приложения и програми (да останат само евентуално защитни програми като антивирус и защитна стена) и да почакаш тогава да видиш дали ще изключи монитора.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/itproxpsp/thread/05b7a8a1-e7e7-4fbc-84c7-034dfa61e0b3 . Може да е от полза и на други с подобен проблем. Явно причината е в 99% от случайте в майкрософт. Самите те го признават, след като на лично получих въпросния ъпдейт. На линка който съм дал , се вижда че този проблем датира от доста време (първия пост по въпроса е от март 2008), но от майкрософт така и не са го разрешили, защото въпреки че има ъдейт за това, то той е рисков и може да скапе уиндоуса. Препоръката им е да се изчака следващото обновление , но това може да е 2011 година. Аможе би ...2020. Как няма да им се ядосаш и как да им плащаш? За пръв път си позволявам да ги критикувам, но вижте сами. И това е доста сериозен пропуск от тяхна страна.

Ето и бг подръжката какво казва http://support.microsoft.com/kb/960496/ Естествено толкова им е и подръжката, след като инфото отдолу е на АНГЛИЙСКИ.

Link to comment
Сподели другаде

Аз имах подобен проблем, когато бях със SP1 на Windows XP. Или монитира нещеше да гасне, или само screensaver-а се показваше и така си седеше... SP2, а и сега с SP3 не ми се е случвало подобно нещо. Явно проблема не е съвсем стандартен, защото не винаги се проявява (90% от случаите), а има нещо което го провокира. Еми, поредният "грях" на M$, едва ли някой го възприема като нещо ново под слънцето... M$ и Windows са винаги виновни за всичко до доказване на противното.
Link to comment
Сподели другаде

Аз имах подобен проблем, когато бях със SP1 на Windows XP. Или монитира нещеше да гасне, или само screensaver-а се показваше и така си седеше... SP2, а и сега с SP3 не ми се е случвало подобно нещо. Явно проблема не е съвсем стандартен, защото не винаги се проявява (90% от случаите), а има нещо което го провокира. Еми, поредният "грях" на M$, едва ли някой го възприема като нещо ново под слънцето... M$ и Windows са винаги виновни за всичко до доказване на противното.

Ако прочетеш мненията от линка , който дадох , ще видиш че те са виновни. Доколкото видях, дори сайта е ''вързан'' към майкрософт и този проблем се наблюдава при хора с вероятно купен уиндоус. Ясно , че бъговете няма да се наблюдават на всички конфигурации. Различни компоненти, различни драйвъри...а и щеше да е много сериозен проблем тогава. Някои твърдят че се наблюдава при конфигурации с нвидия карти, заради драйвъра им. Естествено вината не е на нвидия, а на майкрософт. Мога да публкикувам писмото от майкрософт за въпросния ъпдейт ако не вярваш. И този бъг не е задължително да се проявява постоянно. Може да го направи веднъж на 4-5 месеца, може и 2 пъти за седмица. А може и да не го забележиш, ако например, си спираш компа всяка вечер или като не си пред него. Как ще го забележиш, като не му оставяш възможност да се ''изяви''. Направи като мен. Задай му на 5-тата минута изключване на монитора. И оставяй компа да бачка с дни без да го изключваш. Което означава на ден по 3-4 пъти и повече изключвания на монитора. В месеца... се събират доста. все веднъж може да се получи в следващите месеци. Както и да е. Важното е че уина е безплатен и за това ще им простя това прегрешение. От мен да мине :haha:

edit: за мен е безобразие, 2 години по-късно, да има не малко оплаквания за подобен проблем. Особено в чуждите форуми. Толкова ли не можаха да изкарат читав ъпдейт за това?

Link to comment
Сподели другаде

Прочетох линковете. Не съм казал, че не е при тях проблема. При мене си заспива както трябва. Максимум съм го оставял да работи без спиране 2 дена и пак не е имало проблем. На Windows XP SP3 без никакви допълнителни ъпдейти и без интернет, също го няма проблема. Мисълта ми беше, че и когато е виновен Windows и когато не е - винаги той се оказва виновен!. Предполагам че е доста трудно да се нагоди OS така, че да работи перфектно с какъвто и софт да и сложиш, колкото и често да се изменя последния. Драйверите за видеокарти излизат едва ли не през ден. Просто няма как да не стане бъг някъде. Не съществува съвършена OS или програма, която никога да не греши и всичко да и е идеално, била тя платена или безплатан. Както ти казваш, за проблема има ъпдейт, който обаче е рисков. Токова са могли - толкова са направили... Всеки сам си преценява. Това е. Все пак усилията им в момента, а и през 2008 са насочени към продуктите им след XP - Vista, 7... Няма да отрека, че съпорта им не е много добър и че понякога си правят оглушки, но това е положението... Повечето потребители, включая ние с тебе, едва ли се чувстваме финансово прецакани от това, че ползваме продукт с бъгове. :) Просто такава е реалността. Съмнявам се проблема да го има при Vista и 7. Който иска радикално подобрение на този или друг проблем, да ъпгрейдва щайгата и да пробва друг продукт от M$ гамата. Просто биснес. Ако мога да перефразирам една от фразите на Чичко Паричко: "Недостатъците в сегашната версия на Windows ще бъдат оправени с допълнителни ъпдейти или в следващата версия на нашата OS" Мисля, че нещо така беше...
Link to comment
Сподели другаде

Проблема го реших като сложих инсталационният диск на дъното намери си явно някакви драйвери и се оправи.Но как са изчечезнали нямам идея.Направи ми тоя номер още два пъти и пак по същия начин-диска и така го оправям.От какво се получава обаче не знам.
Link to comment
Сподели другаде

Прочетох линковете. Не съм казал, че не е при тях проблема. При мене си заспива както трябва. Максимум съм го оставял да работи без спиране 2 дена и пак не е имало проблем. На Windows XP SP3 без никакви допълнителни ъпдейти и без интернет, също го няма проблема. Мисълта ми беше, че и когато е виновен Windows и когато не е - винаги той се оказва виновен!. Предполагам че е доста трудно да се нагоди OS така, че да работи перфектно с какъвто и софт да и сложиш, колкото и често да се изменя последния. Драйверите за видеокарти излизат едва ли не през ден. Просто няма как да не стане бъг някъде. Не съществува съвършена OS или програма, която никога да не греши и всичко да и е идеално, била тя платена или безплатан. Както ти казваш, за проблема има ъпдейт, който обаче е рисков. Токова са могли - толкова са направили... Всеки сам си преценява. Това е. Все пак усилията им в момента, а и през 2008 са насочени към продуктите им след XP - Vista, 7... Няма да отрека, че съпорта им не е много добър и че понякога си правят оглушки, но това е положението... Повечето потребители, включая ние с тебе, едва ли се чувстваме финансово прецакани от това, че ползваме продукт с бъгове. :) Просто такава е реалността. Съмнявам се проблема да го има при Vista и 7. Който иска радикално подобрение на този или друг проблем, да ъпгрейдва щайгата и да пробва друг продукт от M$ гамата. Просто биснес. Ако мога да перефразирам една от фразите на Чичко Паричко: "Недостатъците в сегашната версия на Windows ще бъдат оправени с допълнителни ъпдейти или в следващата версия на нашата OS" Мисля, че нещо така беше...

http://www.vistax64.com/tutorials/63567-power-options-sleep-mode-problems.html. За виста подобни проблеми още повече. И доста инфо по въпроса. Явно там е по-сериозно. Иначе хардуеъра ми е достатъчен и за виста, но аз си харесвам xp. Просто споделям впечатления, ако някои има подобен проблем, къде да търси. Защото аз лично преди преинсталирах няколко пъти различни версии на уина мислейки, че проблема е във версията ми.Но не би. Проблема си е техен. При друг проблема му със заспиването се решил, като просто ъпдейтвал драйвъра на вграденото видео Intel...не знам си какво. Както и да е. Поздрави. :)

Link to comment
Сподели другаде

Проблема го реших като сложих инсталационният диск на дъното намери си явно някакви драйвери и се оправи.Но как са изчечезнали нямам идея.Направи ми тоя номер още два пъти и пак по същия начин-диска и така го оправям.От какво се получава обаче не знам.

Между другото още един начин за оправяне на проблема с заспиването, освен с рестарт, при което след това всичко е ок. В power options се прави нов профил. Под power shemes, даваш SAVE AS и ...пишеш примерно mathur, даваш ОК, променяш времето на изключване и ...воала. Монитора заспива. Сега пробвах и стана номера.

Имай предвид, че проблема със заспиването се оправя след рестарт на машинатав почти 100% от случайте. Естествено до следващия път, който може и да е след половин година или 2 дена. Така че, когато си инсталирал драйвърите за дъното и ако е последвал след това рестарт, много верояртно е, проблема да се оправил за в момента не от преинсталирането на драйвърите, а от самия рестарт. За това , за да си сигурен от какво е, когато стане отново проблема не рестартирай компа, а се опитай да намериш причината и кое може да го реши преди това. Естествено, това е мое предположение. И ако ми кажеш , че дънната платка ти е на гигабайт....няма да се учудя изобщо. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...