Прехвърляне към съдържание

Снимка

Охладител за лаптоп

• Please log in to reply
15 отговора по тази тема

#1 SURF_lady

SURF_lady

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 702 Мнения:
  • Живущ в:Варна
  • Интереси:Който го интересува да пита :)
    То интереси много общо казано. Мога цяло Литературно Интерпретативно Съчинение да напиша за себе си ;))

Публикувано: 16 July 2009 - 18:29

Здравейте,
В тези горещини е малко трудно да се работи с лаптоп. Моя специално доста грее и съм решила да си взимам поставка - охладител.
Спряла съм се на няколко охладителя и не знам кой е най-добър, качествен и т.н.
Някой сблъсквал ли се е с такъв избор, такава дилема??
Моделите са:

1) Logitech
2) Canyon
3) Thermaltake iXoft
4) SPEEDLINK

Ако имате други предложения моля ви пишете, заедно с предимствата и недостатъците ако може :)
Благодаря предварително на отзовалите се ;)

softvisia.png
gfxnews.png
3dbg1PNG.png
LiFe iS SuRfiNg ;)

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 20530 Мнения:
  • Живущ в:Rapture

Публикувано: 16 July 2009 - 18:41

Конкретна информация не мога да дам, защото не съм ги ползвал, но ако от тези лично бих се спрял директно на този на Thermaltake. Това е фирма с традиции в производството на кутии, вентилатори и охлаждания по принцип. SPEEDLINK е немска фирма, която се концентрира основно върху перифериферия и аксесоари. Продуктите им като цяло не са за изхвърляне, но и не могат да се похвалят с особени качества. Canyon е фирма, сходна на SPEEDLINK, но поне аз бих им имал мааалко повече доверие. Но и техните продукти не са кой знае какви. Logitech са си име в компютърната индустрия. За жалост едно доста надценено име в последно време, поне по мое мнение. Продуктите им се водят първокласни и образцови по принцип и макар да са добри като цяло, въобще не бих ги оприличил като лидери в каквото и да било. Всъщност може би в надуване на цени може би.
Разбира се не значи, че не би могло някой охладителите на SPEEDLINK, Canyon или Logitech да е по-добър от този на Thermaltake. Невъзможни неща няма. И все пак, както вече казах Thermaltake са утвърдена марка с качествени и надеждни продукти в областта, докато останалите стрелят на посоки.

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#3 SURF_lady

SURF_lady

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 702 Мнения:
    То интереси много общо казано. Мога цяло Литературно Интерпретативно Съчинение да напиша за себе си ;))

Публикувано: 16 July 2009 - 18:57

На мен също този на Thermaltake ми допадна, но тук във Варна на много малко места може да видиш и пробваш даден охладител. На мен принципно ми се искаше преди да го поръчам да го пробвам все пак :)
Този на Thermaltake ми се струва доста удобен, но този гел ли е какво в него не знам колко издръжливо и точно на какъв принцип е. Четох в официалния им сайт, но въпреки това не намерих нещо което със сигурност да ме грабне до толкова че да кажа "ДА! Този ще е!" и да го поръчам.
А за един Evercool например какво ще кажете??
Така в нета избор богат, като тръгнеш да обикаляш и търсиш избора ограничен... Е, как да си избера охладител... :)

softvisia.png
gfxnews.png
3dbg1PNG.png
LiFe iS SuRfiNg ;)

#4 vekarata

vekarata

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 110 Мнения:
  • Живущ в:St.Zagora
  • Интереси:Компютри,музика,бизнес и всичко вкустно и красиво в живота!

Публикувано: 16 July 2009 - 20:28

Здравейте,
В тези горещини е малко трудно да се работи с лаптоп. Моя специално доста грее и съм решила да си взимам поставка - охладител.
Моделите са:

1) Logitech
2) Canyon
3) Thermaltake iXoft
4) SPEEDLINK

Ако имате други предложения моля ви пишете, заедно с предимствата и недостатъците ако може :)

http://translate.goo...=bg...=Ktn&sa=G Това е най-добрата охлаждаща поставка за сега...Ползвам я от няколко месеца и съм много доволен.ZALMAN Notebook Cooler ZM-NC2000 Black.Тук можеш да я намериш за около 104 лева.Успех.
V.T.K

#5 Lokoto

Lokoto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 428 Мнения:
  • Живущ в:The Back Site of the Moon

Публикувано: 16 July 2009 - 21:46

Здравейте,
Моделите са:

1) Logitech
2) Canyon
3) Thermaltake iXoft
4) SPEEDLINK

Едно "радикално" предложение. :hesthebest:
Ще бъде решен и въпроса и за "персоналния" охладител.... :giggle:
Това е майтап, нали го приемате... :giggle: :giggle:
Gigabyte GA-965P-S3/Intel Core 2 Quad Q8400/2x2GB PQI 800Mhz/Sapphire HD 5670 1GB/2x WD 640GB 7200 64MB SATA III Black/CoolerMaster PSU GX 650W

#6 SURF_lady

SURF_lady

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 16 July 2009 - 23:59

Хе Хе блаагодаря ви за предложенията.
vekarata благодаря за съвета, но аз май трябваше да спомена че съм готова да отделя около 50-60 лв...
Все още не съм се спряла де... Доста ще има да се чудя. Той и без това лаптопа ми в момента е на сервиз... :lookaround:

softvisia.png
gfxnews.png
3dbg1PNG.png
LiFe iS SuRfiNg ;)

#7 Nicky

Nicky

Най-хубаво си е у дома :)

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1037 Мнения:
  • Живущ в:Денали, Аляска
  • Интереси:Авиация, военна техника, компютри, спорт :} от всичко да има

Публикувано: 17 July 2009 - 00:45

Пробвала ли си да дигнеш задницата с помощта на книга? Нормално форматна книга, поставено плътно до дясното краче, от вътрешната страта, така че да остава място в ляво отзад, където се намира вентилатора върши добра работа. Аз ползвам едно учебниче по Търговско право, около два пръста високо
Публикувано изображение

#8 nedo7508

nedo7508

jazzz

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 80 Мнения:
  • Живущ в:РУСЕ
  • Интереси:programs @ music

Публикувано: 20 July 2009 - 12:18

Здравей SURF_lady,идеята на Nicky e малко премитивна но временно спасява положението.Аз ще ти предложа един евтин вариант който се продава в OFICE ONE и струва 15лв. Охладител за Notebook Long Max NBS-01C аз го използвам от около 3 месеца и нямам забележки/за сега/.

P.S.Успех с избора.....
Posted Image

Умните хора решават проблеми, гениалните ги предотвратяват.

#9 Георги Танев

Георги Танев

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 3 Мнения:

Публикувано: 12 August 2009 - 12:36

Тестовете за охлаждане са правени с лаптоп – интелски процесор 1.8GHZ, 1GB ram с видео карта с 64MB рам. Тестове с Lineage 2, Warcraft 3 (dota) и пускане на филми. За снимките е използван друг лаптоп. Тези охладители са подходящи за intel -ски лаптопи или лаптопи на AMD ако не ги товарите много.Мини охладител за лаптоп:

охладител за лаптоп
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Малък, компактен охладител с 2 вентилатора. Включва се чрез USB и се слага под лаптопа. Лек и компактен. Ако два вентилатора са Ви малко, винаги можете да си вземете 2 броя и да ги разположите под лаптопа. Този охладител за лаптоп е много подходящ за мобилна употреба – т.е. ако често използвате лаптопа си и го носите със себе си.

Високо ниво на ефективност – По-добре с охладител за лаптоп, отколкото без, ако лаптопа ви наистина се загрява доста. След направени тестове – охлаждането помага за намаляване температурата на лаптопа и така спомага за по-безпроблемната работа на лаптопа.

Друго много добро предложение е прозрачният охладител за лаптоп с 3 вентилатора:

Публикувано изображение

охладител за лаптоп 2

* Тих с 3 охладителя, които помагат да се разсейва топлината.
Изключително устойчив.
Не е необходима инсталация.

* Също много добър вариант на охладител за лаптоп за мобилна употреба – лек и устойчив.

* Съвместим с всички преносими компютри.
Скорост: 2800 RPM.
Ниво на шума: под 20 DBA (безшумно не се усеща).
* Енергийна консумация: <0.9W.
Размер: 60×60×15mm (LxWxH).

Размер на подложката: лист формат А4 + 3 см. на ширина.

Високо ниво на ефективност с 3 вентилатора – По-добре с охладител на лаптоп, отколкото без, ако лаптопа ви наистина се загрява доста. След направени тестове – охлаждането помага за намаляване температурата на лаптопа и така спомага за по-безпроблемната работа на лаптопа.

Големият охладител за лаптоп:

Публикувано изображение

Вентилаторите са добре защитени срещу нещо, което може да попадне в перките им. Направено е по-здраво и стабилно от другите модели. Има светодиодни индикатори за работата на вентилаторите и копче за включване и изключване.

Особеното при този модел е, че вентилаторите всмукват топлия въздух намиращ се под лаптопа и го извеждат отзад през голям отвор.

Здрав и устойчив. Подходящ за употреба в къщи или офиса.

Високо ниво на ефективност, изключително здрав и устойчив с 3 вентилатора – По-добре с охладител на лаптоп, отколкото без, ако лаптопа ви наистина се загрява доста. След направени тестове – охлаждането помага за намаляване температурата на лаптопа и така спомага за по-безпроблемната работа на лаптопа.

Охладители за лаптоп.

#10 SURF_lady

SURF_lady

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 12 August 2009 - 18:11

Благодаря за направените положения, но посочените параметри ми се струват доста поостарели за сегашните модели лаптопи, които в по-голямата си част са с двуядрени процесори, ПОНЕ 2 GB рам и поне със 128 и 256 MB за памет видео карти.
Лично на мен някои ми допаднаха, но не видях и посочена никъде гаранция или гаранционен сервиз. За мен като човек далеч от София (от Варна съм) би ми било проблемно, ако се случи нещо и да трябва да го пращам всеки път до София.
Поздрави :)

softvisia.png
gfxnews.png
3dbg1PNG.png
LiFe iS SuRfiNg ;)

#11 Георги Танев

Георги Танев

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 3 Мнения:

Публикувано: 13 August 2009 - 09:26

Благодаря за направените положения, но посочените параметри ми се струват доста поостарели за сегашните модели лаптопи, които в по-голямата си част са с двуядрени процесори, ПОНЕ 2 GB рам и поне със 128 и 256 MB за памет видео карти.
Лично на мен някои ми допаднаха, но не видях и посочена никъде гаранция или гаранционен сервиз. За мен като човек далеч от София (от Варна съм) би ми било проблемно, ако се случи нещо и да трябва да го пращам всеки път до София.
Поздрави :)

Такъв лаптоп имаше за тестове. А и има по-добри модели алуминиев например, който е още по-добър. ne6tonovo.com - по-добре с охладител отколкото без - това съм научил от тестовете - защото например не изгасва лаптопа - т.е. не достига висока температура, като се натовари.
Това са вентилатори - и USB няма гаранция - иначе има охладители маркови за по 70-100лв. там може и да има гаранция не знам.

#12 SURF_lady

SURF_lady

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 14 August 2009 - 13:00

От посочения блог и интернет магазин ( http://ne6tonovo.com/ ) да разбирам ли че охладителите са Ваша изработка?
Ясно ми е че без някакво охлаждане лятото си е доста трудно да работиш на лаптопа си. Аз предимно си го държа в себе си и затова търся нещо наистина удобно и възможно най-ефикасно :)

softvisia.png
gfxnews.png
3dbg1PNG.png
LiFe iS SuRfiNg ;)

#13 Георги Танев

Георги Танев

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 3 Мнения:

Публикувано: 14 August 2009 - 21:35

От посочения блог и интернет магазин ( http://ne6tonovo.com/ ) да разбирам ли че охладителите са Ваша изработка?
Ясно ми е че без някакво охлаждане лятото си е доста трудно да работиш на лаптопа си. Аз предимно си го държа в себе си и затова търся нещо наистина удобно и възможно най-ефикасно :)

Произход: Китай

#14 Tihichko

Tihichko

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 274 Мнения:

Публикувано: 16 September 2009 - 10:44

Привет, :)

Аз се спрях на алуминиева подложка за охлаждане на лаптопа. Доволне съм, трите вентилатора работят изклучително тихо, но и цената ми допадна струва 70 лв.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Поздрави!

Затова, ето аз пращам пророци и мъдреци и книжници и вие едни ще убиете и разпънете, а други ще биете в синагогите си и ще ги гоните от град на град. За да падне върху ви всичката кръв праведна, пролята на земята от кръвта на праведния Авел до кръвта на Захария, сина Варахиин, когото убихте между храма и жертвеника. ( Исус, Матей, гл. 23 ст. 34 и 35 )

#15 SURF_lady

SURF_lady

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 702 Мнения:

Публикувано: 16 September 2009 - 16:54

Честито!! Честито ;)
Добре изглежда наистина, дано и наистина си струва парите.
Но не е ли малко нестабилна? В смисъл с 3 вентилатора - Супер, безшумен е - Идеално, но ако решиш да го ползваш на колене или на някое друго място не се ли плъзга лаптопа??
А правил ли си измервания (с Еверест примерно) на температурите преди и след като пуснеш охладителя ? :)

softvisia.png
gfxnews.png
3dbg1PNG.png
LiFe iS SuRfiNg ;)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители