Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,

В тези горещини е малко трудно да се работи с лаптоп. Моя специално доста грее и съм решила да си взимам поставка - охладител.

Спряла съм се на няколко охладителя и не знам кой е най-добър, качествен и т.н.

Някой сблъсквал ли се е с такъв избор, такава дилема??

Моделите са:

 

1) Logitech

2) Canyon

3) Thermaltake iXoft

4) SPEEDLINK

 

Ако имате други предложения моля ви пишете, заедно с предимствата и недостатъците ако може :)

Благодаря предварително на отзовалите се ;)

Link to comment
Сподели другаде

Конкретна информация не мога да дам, защото не съм ги ползвал, но ако от тези лично бих се спрял директно на този на Thermaltake. Това е фирма с традиции в производството на кутии, вентилатори и охлаждания по принцип. SPEEDLINK е немска фирма, която се концентрира основно върху перифериферия и аксесоари. Продуктите им като цяло не са за изхвърляне, но и не могат да се похвалят с особени качества. Canyon е фирма, сходна на SPEEDLINK, но поне аз бих им имал мааалко повече доверие. Но и техните продукти не са кой знае какви. Logitech са си име в компютърната индустрия. За жалост едно доста надценено име в последно време, поне по мое мнение. Продуктите им се водят първокласни и образцови по принцип и макар да са добри като цяло, въобще не бих ги оприличил като лидери в каквото и да било. Всъщност може би в надуване на цени може би.

Разбира се не значи, че не би могло някой охладителите на SPEEDLINK, Canyon или Logitech да е по-добър от този на Thermaltake. Невъзможни неща няма. И все пак, както вече казах Thermaltake са утвърдена марка с качествени и надеждни продукти в областта, докато останалите стрелят на посоки.

Link to comment
Сподели другаде

На мен също този на Thermaltake ми допадна, но тук във Варна на много малко места може да видиш и пробваш даден охладител. На мен принципно ми се искаше преди да го поръчам да го пробвам все пак :)

Този на Thermaltake ми се струва доста удобен, но този гел ли е какво в него не знам колко издръжливо и точно на какъв принцип е. Четох в официалния им сайт, но въпреки това не намерих нещо което със сигурност да ме грабне до толкова че да кажа "ДА! Този ще е!" и да го поръчам.

А за един Evercool например какво ще кажете??

Така в нета избор богат, като тръгнеш да обикаляш и търсиш избора ограничен... Е, как да си избера охладител... :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

В тези горещини е малко трудно да се работи с лаптоп. Моя специално доста грее и съм решила да си взимам поставка - охладител.

Спряла съм се на няколко охладителя и не знам кой е най-добър, качествен и т.н.

Някой сблъсквал ли се е с такъв избор, такава дилема??

Моделите са:

 

1) Logitech

2) Canyon

3) Thermaltake iXoft

4) SPEEDLINK

 

Ако имате други предложения моля ви пишете, заедно с предимствата и недостатъците ако може :)

Благодаря предварително на отзовалите се ;)

http://translate.google.bg/translate?hl=bg...%3DKtn%26sa%3DG Това е най-добрата охлаждаща поставка за сега...Ползвам я от няколко месеца и съм много доволен.ZALMAN Notebook Cooler ZM-NC2000 Black.Тук можеш да я намериш за около 104 лева.Успех.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

В тези горещини е малко трудно да се работи с лаптоп. Моя специално доста грее и съм решила да си взимам поставка - охладител.

Спряла съм се на няколко охладителя и не знам кой е най-добър, качествен и т.н.

Някой сблъсквал ли се е с такъв избор, такава дилема??

Моделите са:

 

1) Logitech

2) Canyon

3) Thermaltake iXoft

4) SPEEDLINK

 

Ако имате други предложения моля ви пишете, заедно с предимствата и недостатъците ако може :)

Благодаря предварително на отзовалите се ;)

 

Едно "радикално" предложение. :hesthebest:

Ще бъде решен и въпроса и за "персоналния" охладител.... :giggle:

Това е майтап, нали го приемате... :giggle: :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Хе Хе блаагодаря ви за предложенията.

vekarata благодаря за съвета, но аз май трябваше да спомена че съм готова да отделя около 50-60 лв...

Все още не съм се спряла де... Доста ще има да се чудя. Той и без това лаптопа ми в момента е на сервиз... :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Пробвала ли си да дигнеш задницата с помощта на книга? Нормално форматна книга, поставено плътно до дясното краче, от вътрешната страта, така че да остава място в ляво отзад, където се намира вентилатора върши добра работа. Аз ползвам едно учебниче по Търговско право, около два пръста високо
Link to comment
Сподели другаде

Здравей SURF_lady,идеята на Nicky e малко премитивна но временно спасява положението.Аз ще ти предложа един евтин вариант който се продава в OFICE ONE и струва 15лв. Охладител за Notebook Long Max NBS-01C аз го използвам от около 3 месеца и нямам забележки/за сега/.

 

P.S.Успех с избора.....

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Тестовете за охлаждане са правени с лаптоп – интелски процесор 1.8GHZ, 1GB ram с видео карта с 64MB рам. Тестове с Lineage 2, Warcraft 3 (dota) и пускане на филми. За снимките е използван друг лаптоп. Тези охладители са подходящи за intel -ски лаптопи или лаптопи на AMD ако не ги товарите много.Мини охладител за лаптоп:

 

охладител за лаптоп

http://ne6tonovo.com/wp-content/uploads/2009/08/Picture-0052-300x225.jpg

http://ne6tonovo.com/wp-content/uploads/2009/08/Picture-0061-300x225.jpg

 

Малък, компактен охладител с 2 вентилатора. Включва се чрез USB и се слага под лаптопа. Лек и компактен. Ако два вентилатора са Ви малко, винаги можете да си вземете 2 броя и да ги разположите под лаптопа. Този охладител за лаптоп е много подходящ за мобилна употреба – т.е. ако често използвате лаптопа си и го носите със себе си.

 

Високо ниво на ефективност – По-добре с охладител за лаптоп, отколкото без, ако лаптопа ви наистина се загрява доста. След направени тестове – охлаждането помага за намаляване температурата на лаптопа и така спомага за по-безпроблемната работа на лаптопа.

 

Друго много добро предложение е прозрачният охладител за лаптоп с 3 вентилатора:

 

http://ne6tonovo.com/wp-content/uploads/2009/08/Picture-0022-300x225.jpg

 

охладител за лаптоп 2

 

* Тих с 3 охладителя, които помагат да се разсейва топлината.

Изключително устойчив.

Не е необходима инсталация.

 

* Също много добър вариант на охладител за лаптоп за мобилна употреба – лек и устойчив.

 

* Съвместим с всички преносими компютри.

Скорост: 2800 RPM.

Ниво на шума: под 20 DBA (безшумно не се усеща).

* Енергийна консумация: <0.9W.

Размер: 60×60×15mm (LxWxH).

 

Размер на подложката: лист формат А4 + 3 см. на ширина.

 

Високо ниво на ефективност с 3 вентилатора – По-добре с охладител на лаптоп, отколкото без, ако лаптопа ви наистина се загрява доста. След направени тестове – охлаждането помага за намаляване температурата на лаптопа и така спомага за по-безпроблемната работа на лаптопа.

 

 

Големият охладител за лаптоп:

 

http://ne6tonovo.com/wp-content/uploads/2009/08/Picture-0101-300x225.jpg

 

Вентилаторите са добре защитени срещу нещо, което може да попадне в перките им. Направено е по-здраво и стабилно от другите модели. Има светодиодни индикатори за работата на вентилаторите и копче за включване и изключване.

 

Особеното при този модел е, че вентилаторите всмукват топлия въздух намиращ се под лаптопа и го извеждат отзад през голям отвор.

 

Здрав и устойчив. Подходящ за употреба в къщи или офиса.

 

Високо ниво на ефективност, изключително здрав и устойчив с 3 вентилатора – По-добре с охладител на лаптоп, отколкото без, ако лаптопа ви наистина се загрява доста. След направени тестове – охлаждането помага за намаляване температурата на лаптопа и така спомага за по-безпроблемната работа на лаптопа.

 

Охладители за лаптоп.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за направените положения, но посочените параметри ми се струват доста поостарели за сегашните модели лаптопи, които в по-голямата си част са с двуядрени процесори, ПОНЕ 2 GB рам и поне със 128 и 256 MB за памет видео карти.

Лично на мен някои ми допаднаха, но не видях и посочена никъде гаранция или гаранционен сервиз. За мен като човек далеч от София (от Варна съм) би ми било проблемно, ако се случи нещо и да трябва да го пращам всеки път до София.

Поздрави :)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за направените положения, но посочените параметри ми се струват доста поостарели за сегашните модели лаптопи, които в по-голямата си част са с двуядрени процесори, ПОНЕ 2 GB рам и поне със 128 и 256 MB за памет видео карти.

Лично на мен някои ми допаднаха, но не видях и посочена никъде гаранция или гаранционен сервиз. За мен като човек далеч от София (от Варна съм) би ми било проблемно, ако се случи нещо и да трябва да го пращам всеки път до София.

Поздрави :)

Такъв лаптоп имаше за тестове. А и има по-добри модели алуминиев например, който е още по-добър. ne6tonovo.com - по-добре с охладител отколкото без - това съм научил от тестовете - защото например не изгасва лаптопа - т.е. не достига висока температура, като се натовари.

Това са вентилатори - и USB няма гаранция - иначе има охладители маркови за по 70-100лв. там може и да има гаранция не знам.

Link to comment
Сподели другаде

От посочения блог и интернет магазин ( http://ne6tonovo.com/ ) да разбирам ли че охладителите са Ваша изработка?

Ясно ми е че без някакво охлаждане лятото си е доста трудно да работиш на лаптопа си. Аз предимно си го държа в себе си и затова търся нещо наистина удобно и възможно най-ефикасно :)

Link to comment
Сподели другаде

От посочения блог и интернет магазин ( http://ne6tonovo.com/ ) да разбирам ли че охладителите са Ваша изработка?

Ясно ми е че без някакво охлаждане лятото си е доста трудно да работиш на лаптопа си. Аз предимно си го държа в себе си и затова търся нещо наистина удобно и възможно най-ефикасно :)

Произход: Китай

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
От посочения блог и интернет магазин ( http://ne6tonovo.com/ ) да разбирам ли че охладителите са Ваша изработка?

Ясно ми е че без някакво охлаждане лятото си е доста трудно да работиш на лаптопа си. Аз предимно си го държа в себе си и затова търся нещо наистина удобно и възможно най-ефикасно :)

 

 

Привет, :)

 

Аз се спрях на алуминиева подложка за охлаждане на лаптопа. Доволне съм, трите вентилатора работят изклучително тихо, но и цената ми допадна струва 70 лв.

 

http://www.picvalley.net/u/2685/18454550238593524731253091029kJtHRu3uxsbTs8UoCdRV.JPG

 

 

http://www.picvalley.net/u/1524/295511266928373441253091069la02o4fkmU35jwoghFvo.JPG

 

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Честито!! Честито ;)

Добре изглежда наистина, дано и наистина си струва парите.

Но не е ли малко нестабилна? В смисъл с 3 вентилатора - Супер, безшумен е - Идеално, но ако решиш да го ползваш на колене или на някое друго място не се ли плъзга лаптопа??

А правил ли си измервания (с Еверест примерно) на температурите преди и след като пуснеш охладителя ? :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...