Jump to content

Не мога да свържа лаптопа към интернет.


Препоръчан пост

Здравейте! Преди два дни си купих лаптоп Compaq presario - http://www.technopolis.bg/promo/hp/ - Този от промоцията, който е за 999 лева. Изпробвах го на wireless нет, нямаше проблеми - в един хотел часове наред работих. Прибрах се у нас и реших да го свържа с кабелния интернет. Нета ми е директек, смисъл че нямам рутери, модеми или нещо подобно, кабела влиза през прозореца и отива в буксата на компютъра. Реших да го свържа към компютъра. Той е с Виста Basic SP1 на български. Антивирусната е Нортън интерент секюрити. Като свържа кабела уж се свързвам с мрежата, но всъщност няма интернет. Влизам в "Управление на мрежите" и там картинката е следната - Компютърът е свързан към мрежата (която преди я цъкнах, че е домашна), но мрежата не е свързана с интернета (всмисъл, че между мрежата и глобусчето има кръстче) и нищо не става. Някакви идеи??
Link to comment
Сподели другаде

Здравей muzicantini,

Добре дошъл в нашия форум!

Мисля, че най-вероятно проблемът е в ограниченията, които нашите български доставчици обикновено правят. т.е. ограничават потребителите по MAC адрес, да не вземи някой да се вържи незаконно за "жицата" ти....

Как ще решиш проблема? Най-лесно и най-бързо е да звънниш на доставчика си и да му кажеш, че имаш нов компютър, за да го включи в списъка на разрешените машини към твоя IP адрес.Ако това не е проблема, пиши отново, ще се опитаме да намерим и на теб решение на проблема... :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Така... Значи стана едно голямо мазало. След поредица от обаждания до Cabletel най-накрая ми продиктуваха едно ИП, което ми казаха да въведа и на двата компютъра. Резултатът беше, че на стария нямах никакъв нет, а на лаптопа само скайп. След това ми казаха, че за да има нет и на двата компютъра трябвало да си купя рутър, с безжичен приемник за компютъра и да им го занеса да направят настройката срещу 20 лв. Много гадно от тяхна страна. Та... Има ли друг начин да се свържа или само така може?
Link to comment
Сподели другаде

Cамо IP ли ти дадоха? Би трябвало да ти дадат адрес, маска, шлюз и ДНС съвръри /поне един/.

Ако кабела не ти пречи- най-лесният вариант е да смениш МАС адреса на единият комп,да го направиш като на другият. Така ще ползваш интернет само на едната машина. После им се обаждаш, казваш им адреса, а те да ти продиктуват всички настройки. Въвеждаш ги и на двата компютъра, и би трябвало да работи.

За да имаш Интернет и на двете машини- ще ти трябва рутер /това е най-лесният начин/, а дали ще е жичен или безжичен решаваш ти. Най-евтините жични започват от около 35лв., а безжичните тръгват от 60. Не може да очакваш чудеса от тях все пак- за тези пари само "базова" функционалност и забивания при пускане на торен програми. Ако доставчика ти не те ограничава и по други параметри ще свършат работа, затова преди да се втурнеш на пазар, попитай доставчика си по каво те ограничава, за да избегнеш замяна на рутера. Настройките може да си ги направиш и сам с малко четене във форума - има и статии как да си направим домашна мрежа. Ако искаш без четене- също става, но с пари. Изборът остава твой.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Преди два дни си купих лаптоп Compaq presario - http://www.technopolis.bg/promo/hp/ - Този от промоцията, който е за 999 лева. Изпробвах го на wireless нет, нямаше проблеми - в един хотел часове наред работих. Прибрах се у нас и реших да го свържа с кабелния интернет. Нета ми е директек, смисъл че нямам рутери, модеми или нещо подобно, кабела влиза през прозореца и отива в буксата на компютъра. Реших да го свържа към компютъра. Той е с Виста Basic SP1 на български. Антивирусната е Нортън интерент секюрити. Като свържа кабела уж се свързвам с мрежата, но всъщност няма интернет. Влизам в "Управление на мрежите" и там картинката е следната - Компютърът е свързан към мрежата (която преди я цъкнах, че е домашна), но мрежата не е свързана с интернета (всмисъл, че между мрежата и глобусчето има кръстче) и нищо не става. Някакви идеи??

 

Извади кабела който влиза в настолния компютър и го пъхна в лаптопа , или имаш втора ланка на настолния ?Ако си направил първото трябва само да смениш мак адреса на ланката на лаптопа(обикновенно по мак адрес филтрират повечето доставчици).Ако е второто трябва малко повече настройки.Та обясни по-точно кое от двете.

Link to comment
Сподели другаде

Оправи се работата, само дето трябваше да минат 4 дни. Благодаря за съветите все пак. Сега трябва да разбера как да се свържа двата компютъра в мрежа и да влизам от единия в другия.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте,

Тъй като не видях къде другаде ревих да пиша за проблема си тук.

Накратко: Мисля че ЛАН картата на лаптопа ми изгоря. Не мога да се свържа въобще към интернет.

Моля ви помогнете!!! :help: :help: :help: :help: Твърде скъп ми е, за да го сменям точно сега...

Кажете ми има ли начин да разбера дали е изгоряла ЛАН картата???

HEEELP!!!!

P.S. Лаптопа ми е HP Pavilion DV5t и съм с ОС: Vista....

Link to comment
Сподели другаде

Направих го.

Изписва ми че праща 4 и получава 4, загубени 0...

Какво ще рече??

То въобще не мога да накрам синьото индикаторче, което е за WiFi да светне...

Като му дам само да си разреши проблема, да го включи, нищо не става, не го включва, а преди ми го е включвало ;(

Link to comment
Сподели другаде

....То въобще не мога да накрам синьото индикаторче, което е за WiFi да светне...

Като му дам само да си разреши проблема, да го включи, нищо не става, не го включва...

Здравей,на повечето лаптопи има диод индикатор.Той сигнализира че WIFI lan е включен.Някои модели имат нещо като плъзгач отстрани ,които включва картата. По новите модели се включва софтуерно след инсталиране на софтуер и клавишна комбинация.Но до колкото си спомням HP Pavilion имат бутонче с плъзгач отстрани в положение ON и OFF.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,на повечето лаптопи има диод индикатор.Той сигнализира че WIFI lan е включен.Някои модели имат нещо като плъзгач отстрани ,които включва картата. По новите модели се включва софтуерно след инсталиране на софтуер и клавишна комбинация.Но до колкото си спомням HP Pavilion имат бутонче с плъзгач отстрани в положение ON и OFF.

Да, знам за плъзгачите. Моя не е с плъзгач, а е от още по-новите модели с тъч бутонче. Наредени са копченцата както следва: бутонче за изключване на звука; за намаляне и усливане; за пускане, спиране и превъртане на филм примерно и най-писледното е за Wi-Fi. Свети червено в момента. Да го пипна колкото пъти да е и не тръгва.

Иначе си ми е настроена мрежата автоматично да си ми я намира и като съм в нас не ми се е налагало да правя....

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Проблема ми се разреши по много странен за мен начин.

При първоначалните ми опити да поправя проблема със WiFi, чрез инструмента който ми предоставяше Windows-а ми излизаше следното съобщение:

http://i60.photobucket.com/albums/h2/surf_lady/2.jpg

Това беше още докато ви пишех за проблема. Малко по късно вечерта опитите ми започнаха да изглеждат така:

http://i60.photobucket.com/albums/h2/surf_lady/1.jpg

1) Това ми излизаше като натиснех на двете компютърчета, които индикират дали имам връзка или не към Интернет.

2) - след като изберях опцията "Diagnose why Windows can't find any networks."

3) - след като натиснах Turn on wireless capability системата започваше да се опитва да поправи проблема. По същия начин ми излизаше и преди когато нямах подобен проблем.

4) - това ми излизаше за кратко след 3)

5) - след като се опита да реши проблема и не успя ми изведе съобщението че проблема все още си остава. Опитах още два пъти (или поне за толкова ми се предостави възможност) да извърша стъпките от 2) до 4) и резултата беше един и същ - неуспешен.

6) - след последния опит ми даде че Windows не може да разреши проблема. Трябваше да се свържа с Интернет доставчика ми, което беше доста странно за мен.

С интернет и рутер на БТК съм. Беше късно вечерта и другия ден бях на изпит. Видимо на рутера му нямаше нищо. Всички лампички си светеха по обичайния начин. Все пак се опитах да го рестартирам и проблема си оставаше същия.

На другия ден отивайки на изпит си взех лаптопа, като след изпита мислех да го дам на сервиз. Докато чаках за резултатите реших все пак да си пусна лаптопа и разбира се се опитах да се свържа към някаква мрежа. И какво мислите?? Познайте - НЯМАШЕ абсолютно никакъв проблем с асболютно нищо. Лампичката си светна в синьо, както е нормално, намерих си мрежа, свързах си се и се ровех из нета без проблеми.

Това ме наведе на мисълта че все пак проблема не е в лаптопа ми. Съответно вече бях достатъчно набрала да натривам носовете на БТК като се върна в нас. Посъветваха ме като се върна все пак да опитам да изключа и после включа рутера от контактакта, да извадя и съответно отново върна някое друга кабелча. Това реших и да направя като се прибера преди да се обадя на БТК. Прибрах се в нас, пуснах лаптопа и без да пипам нищо по рутера (нито съм го изключвала, нито съм разкачала) всичко си работеше както по старо му.

Всичко това беше доста странно за мен. Какво излиза от цялата тази работа - че нета ми е блокирал компютъра??? Как е възможно това?? Дори и да е имало някакви проблеми с моя рутер, защo не намирах НИКАКВИ други мрежи около мен? Обикновенно освен моята има още 2-3 мрежи на съседите около нас, но този път нали ви казвам - не успях да накарам индикатора за WiFi-я да работи. Въобще нищо не намирах...

Многооо страно за мен...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...