Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Още един въпрос: клетките на Ексел са дадени в някакви размери, които не мога да разбера какви са, а когато правя обект с Шейпс ми ги дава в милиметри и не мога да направя точно големината на дадена клетка. Как да променя размерите на клетките да са в милиметри?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Мисля, че това ще ти помогне да разбереш или в краен случай да си направиш ти мерните единици.

Клик

Задаване на размери

Изпращам директно линкове, за да не ти правя скрийн шотове.

Link to comment
Сподели другаде

Защото това са две различни величини (образа).

Не знам как да ти го обясня, но няма как да зададеш и на двете еднакви размери и да бъдат еднакви.

Или правиш размер на клетката, или размер на Shapes и след това гласиш клетката по Shapes и обратното.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте предполагам, че не е точно тук мястото но все пак моля за малко помощ! Въпросът ми е следният имам таблица в ексел направена като стокови документ с дата и съответните формули за пресмятане като датата ми се мени ежедневно самостоятелно и накрая има квадратче в което е написано всичко общо

 

та може ли по някакъв начин да се записва ежедневно това квадратче с пресмятането на друга страница /или на същата но на друг ред/ така че в края на месеца да мога да пресметна общата сума

 

в смисъл отстрани да си направя дните от месеца и примерно на 01.01 да се запише това квадратче всичко общо на 02.01 да се запише новото изчисление за деня и съответно ако за деня не са правени промени да си остане 0

 

оххх дано сте ме разбрали и не досаждам прекалено много :ladyangel: 

 

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте magi81 и добре дошли във форума на софтвизия,

имате 2 избора: или да направите примерен документ (да изглежда като вашият), или да прочетете инфото под коментара ми (което е като първото).

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте,

направил съм един екселски документ, който след като избереш от падащо меню

континента, после във второ падащо меню избираш държавата и програмата ти дава информация за някой основни показатели на тази държава,  направил съм го на два езика с примерни по 5 държави и за двата езика,

само че имам един проблем първата държава от английската версия Austria се индексира като Andorra,

другите държави които са вкарани като базови се индексират правилно и на българската и на английската база.

Въпроса ми е - Как да направя така че Austria се индексира като Austria във информацията за държавата която ми излиза..........primer_kontinenti.zip

Link to comment
Сподели другаде

Въпроса ми е - Как да направя така че Austria да се индексира като Austria във информацията за държавата която ми излиза.......

тъй като ексела бъгва и не идексира правилно с VLOOKUP функцията

 
Link to comment
Сподели другаде

Здравей k0st4din,

Знаеш ли какво ми харесва в тебе,

това че караш хората да си размърдат мозъка и сами да намерят

решението на проблема си..............

Та на въпроса след като смених формулата от тази

=VLOOKUP(B3;capitals;1) на тази 
=IF(ISERROR(VLOOKUP($B$3;capitals;1;FALSE));"";VLOOKUP($B$3;capitals;1;FALSE))

Всичко работи както трябва, даже и на празните записи вече не дава грешка.......

 

 

 

                                                                                                                                    Лека седмица ти желая

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...