Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Здравейте , занимавам се с производство на душ кабини и искам да си направя таблица да си следя поръчките кои са изпълнени,кои остават да се изработят.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 4 weeks later...

Здравейте,имам следния проблем: на един лист има 360 таблици, на всяка таблица има ред на който има крайна сума от колона,има ли вариант да се изведе сумата на всички тези суми.Единственото за което се сетих е =SUM(H36;H72;H108 .......), но това е изключително неудобно за толкова много суми.

Благодаря предварително за помощта.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,имам следния проблем: на един лист има 360 таблици, на всяка таблица има ред на който има крайна сума от колона,има ли вариант да се изведе сумата на всички тези суми.Единственото за което се сетих е =SUM(H36;H72;H108 .......), но това е изключително неудобно за толкова много суми.

Благодаря предварително за помощта.

Здравей,

прикачи примерен файл за да се опитаме да ти помогнем

и най вече за да видим визуално как са ти подредени таблиците...................

Link to comment
Сподели другаде

това е много опростен вид, но в общи линии показва идеята.Трябва да се съберат сумите по F23,F42,F51  и така на още 360 такива таблички(ако помага всичките суми в оригиналния файл са през 36 реда)

Книга1.xlsx

Link to comment
Сподели другаде

това е много опростен вид, но в общи линии показва идеята.Трябва да се съберат сумите по F23,F42,F51  и така на още 360 такива таблички(ако помага всичките суми в оригиналния файл са през 36 реда)

Изпращам ти решението вградил съм формулата отстрани на таблиците, провлачваш до края на последната таблица и сумата излиза автоматично, използвал съм формулата =IF(C61="всичко";F61;"")   и така до долу със провлачване, така там където намери думата "всичко"

само в този ред изписва стойността, като провлачиш надолу и се събират само общите суми.

Виш прикаченият пример...............

Книга_ок.xlsx

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте! Ще съм благодарна ако помогнете! Програмата с която работим ми дава разбита информация за съответните клиенти и стоки. Но определени стоки за всяка една  фирма са включени в начисляването на месечен бонус  оборот.  Въпроса ми е следния – може ли е след като експортирам справката която съм направила с програма в екселска таблица тя автоматично да премества сборувайки количествата на дадената  стока  към съответната фирма?

 


primer.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

аз имам питане:

в шийт firma - сте поставила фирмата в примера bbbb, ако приемем, че това е една от многото фирми, то къде ще се намират останалите фирми, а т.е - в същият шийт само, че следващата свободна колона или всяка фирма ще си бъде в отделен шиит?

Link to comment
Сподели другаде

Изпращам ти решението във форма на пивот таблица,

като избереш от падащото меню обект,

ще ти даде информация само за желания обект който ти е необходим,

има възможност пивотката да се направи и в отделни листове,

тествай файла и кажи дали те устройва   

primer_2015.xls

Link to comment
Сподели другаде

качвам и пример с решение с макрос който разнася в отделни листове всяка една фирма

макроса има нужда малко да се преработи, пивотката дава по точен резултат

primer_2015_macro.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте AYSHE,

след като си направите таблицата и си нанесете имената на всички фирми в отделни sheet-ове, колоната в която търсите сбора на продуктите поставете тази формула и дърпате надолу, колкото е необходимо.

Ако има нещо неясно съм на разположение (като формулата е направена по примера, вие си сменете имената както е при вас).

=SUMIFS(spravka!I:I;spravka!H:H;$B3;spravka!A:A;$A$1)

primer.xls

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...