Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Ако съм разбрал правилно, то ако трябва да сметна колко са 10% от 200лв и да ги извадя от 200лв, с кравен резултат 200 - 20 = 180лв.

Тогава, ако:

A1=156

B1=A1-A1*0.1 -> 140.4

 

Всъщност B1=0.9*A1 дава същия резултат

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Само да поясня, че 10% от дадено число е равно на числото, умножено по 0.1, т.е.:

10% от 100 = 100х0.1

 

Има и по-лесен вариант да се сметнат процентите, просто трябва да се използва още една клетка. Ето как става:

А1 = 100

А2 = 10%

А3 = А1-А1*A2

 

Метода отнема малко повече време за попълване на клетките, но можеш бързо и лесно да сменяш основните числа и процентите.

 

ВИЖ КАК ГО НАПРАВИХ С IF КОНСТРУКЦИЯ но има ли начин имената на студентите да излизат едно след друго а не така с празни бели кутийки

 

excel.xlsx

Уф, още го мисля това, нещо съм го зациклил с решението...

Link to comment
Сподели другаде

:offtopic:

Само да поясня, че 10% от дадено число е равно на числото, умножено по 0.1, т.е.:

10% от 100 = 100х0.1

 

Има и по-лесен вариант да се сметнат процентите, просто трябва да се използва още една клетка. Ето как става:

А1 = 100

А2 = 10%

А3 = А1-А1*A2

Благодаря за уточнението!
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте,

Обръщам се с молба за помощ :) Направила съм си табличка с много формули в нея. И имам една колонка, в която ми излизат крайните резултати от табличката. Самата колонка е твърде дълга, обаче. Въпросът ми е: Има ли начин от тази колонка да копирам и пренеса на друго място само отговорите? Защото с копи и пейст ми пренася нанесените формули, а не числата, които са и крайния резултат.

 

Дано да съм го обяснила ясно :)

 

Предварително благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Обръщам се с молба за помощ :) Направила съм си табличка с много формули в нея. И имам една колонка, в която ми излизат крайните резултати от табличката. Самата колонка е твърде дълга, обаче. Въпросът ми е: Има ли начин от тази колонка да копирам и пренеса на друго място само отговорите? Защото с копи и пейст ми пренася нанесените формули, а не числата, които са и крайния резултат.

 

Дано да съм го обяснила ясно :)

 

Предварително благодаря!

 

А пробва ли с Paste Special ... (намира се под Paste) и да избереш Values (стойности) ?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, може и да не съм внимавал много във форума , но се надявам да ми помогнете .

Имам следния въпрос -направил съм една таблица с три колони - в първата имам брой налични количества стока, във втората единична цена и в третата обща стойност. Дотук добре, проблемът ми е че искам в четвърта колона да вписвам количество продадена стока и всъщото време автоматично да се подважда от първата като количество и от третата като стойност.

И един втори въпрос- как да накарам една колона автоматично да подреди наименования в азбучен ред.

Предварително ви благодаря!!!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
може ли някой да ми каже как мога да избера определен период от дати на ексел например от 15.03.2009 до 25.03.2009

 

Здравей AYSHE! Не мога да разбера въпроса ти. Какво искаш да правиш с този период. Дай малко повече информация.

Link to comment
Сподели другаде

например имаме в една колона период от дати за доставка на стоки но мен ме интересува точно определен период т.е. ако доставките са за периода от 01.01.2009 до 30.04.2009 на мен ми трябва да избера доставките от 25.03.2009 до 30.03.2009 има ли такава възможност
Link to comment
Сподели другаде

например имаме в една колона период от дати за доставка на стоки но мен ме интересува точно определен период т.е. ако доставките са за периода от 01.01.2009 до 30.04.2009 на мен ми трябва да избера доставките от 25.03.2009 до 30.03.2009 има ли такава възможност

 

Аз се сещам за една възможност:

1. Маркираш редовете от базата данни от началната дата до крайната дата в която ще търсиш този период, например от 01.01.2009 до 30.04.2009

2. Лист DATA/ бутон Filter

3. Клик на филтъра, (отдясно на първата стойност), Избираш Date filters, Custom Filter, за първото условие на Column AutoFilter обявяваш is after or equal ot 25.03.2009, за второто условие обявяваш if before or equal to 30.03.2009.

Остават на екрана само тези дни от периода, който си обявила във филтъра....

Link to comment
Сподели другаде

пак имам питане не можах да го наперя имам други неща които са написани използвам exel 2003 да не би да е от това благода ря ти че отговаряш

Моето обяснение беше за 2007, а не за 2003.

 

Пробвай тогава:

1. Маркираш редовете . NB! Избери като първи ред и заглавието на колоната, иначе губиш първия ред на данните, той става като заглавие на филтрирането....

2. Избираш от падащото меню Data от него функцията - Autofilter,

3. Тук вече не съм много сигурен, защото отавна не работя на 2003-та версия, но логично трябва да беше така: В колоната, където са датите, избереш бутона за филтриране (най-отгоре на първата стойност), можеш да избереш Custom...

4 Когато ти се появи един лист, избираш за първото is greater than or equal to (датата на началото на периода), после радио бутона AND и за второто условие is less than or equal to - (датата на края на периода).

Можеш вместо дати, да обявиш клетки и после в тези клетки да напишеш дати.

Трябва да се получи. :hesthebest:

 

P.S. Моля те да слагаш по някои запетайка и точка, че трудно се чете това, което си написала...

 

 

Edit: Ето ти и един линк, може да ти е полезен:

http://office.microsoft.com/en-us/excel/HP051998001033.aspx

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Може ли някой да ми помогне за следното.Например имам следните числа:

500

200

150

650

230

120

1050

Има ли формула, с която де се открият числата, чиито сбор е 1000.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...