Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Здравейте много се радвам,че открих този форум.Прегледах уроците ви за ексел и трябва да си призная,че ми бяха от голяма полза.Но в момента имам проблем с който не знам как да се справя.Трябва да направя етикети някой може ли да ме упъти как и с коя програма мога да форматирам текста по този начин.Благодаря предварително!
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте! Не можете да си представите колко се радвам, че намирам такъв форум. Имам следния проблем - на 7 листа (sheets) имам 7 абсолютно идентични като колони таблици за амортизации - по групи - сгради, машини, транспорт и т.н. На 8-ия лист имам една обобщаваща таблица, в която трябва да се събират (нямам предвид да се сумират, а просто да се изпишат като списък) данните от предишните 7 таблици, всъщност данните не от целите таблици, а без две от колоните им - всичко, което е въведено или ще се въведе в тях да постъпва и в тази 8-ма таблица едновременно. Накратко - информацията от няколко идентични таблици да се събере на едно място - в нова таблица. Как трябва да стане това? Моля да ме извините за невежеството ми. Ще съм благодарен за всяко едно съдействие.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте много се радвам,че открих този форум.Прегледах уроците ви за ексел и трябва да си призная,че ми бяха от голяма полза.Но в момента имам проблем с който не знам как да се справя.Трябва да направя етикети някой може ли да ме упъти как и с коя програма мога да форматирам текста по този начин.Благодаря предварително!

Привет,

 

Какви точно етикети искаш да направиш и защо точно с Excel?

 

Здравейте! Не можете да си представите колко се радвам, че намирам такъв форум. Имам следния проблем - на 7 листа (sheets) имам 7 абсолютно идентични като колони таблици за амортизации - по групи - сгради, машини, транспорт и т.н. На 8-ия лист имам една обобщаваща таблица, в която трябва да се събират (нямам предвид да се сумират, а просто да се изпишат като списък) данните от предишните 7 таблици, всъщност данните не от целите таблици, а без две от колоните им - всичко, което е въведено или ще се въведе в тях да постъпва и в тази 8-ма таблица едновременно. Накратко - информацията от няколко идентични таблици да се събере на едно място - в нова таблица. Как трябва да стане това? Моля да ме извините за невежеството ми. Ще съм благодарен за всяко едно съдействие.

Здравей,

 

Най-удачно ще е да използваш функцията vlookup, която е описана на няколко места в тази тема. С нейна помощ ще можеш динамично да обновяваш съдържанието на 8-мата страница при промяна в някоя от предишните 7. Ако имаш проблеми - пиши и с удоволствие ще ти помогнем.

Link to comment
Сподели другаде

Най-удачно ще е да използваш функцията vlookup, която е описана ...

 

Прикачвам архив с работния ми файл и един примерен файл. Нещо не мога да разбера как с vlookup да събера данните от 7-те листа в 8-ия лист. Искам да уточня, че ми е нужно, когато въведа някаква информация, в който и да е от първите 7 листа - от "Сгради" до "Други", то тази информация автоматично да се появява и в следващите два листа - "С.А.П." и "Д.А.П." Ако можеш, покажи ми как може да стане това като използваш който и да е от двата файла в архива. Разбира се, ще приема помощта на всеки, който има някаква идея по въпроса.

tables.rar

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти panevdd!!

Кода работи, но за да включва 20 трябва да е >=

=COUNTIF(B2:B10;">=20")-COUNTIF(B2:B10;">30")

Благодаря ти за помощта!

 

Оправих се.

Сега ново въпросче: как стоят нещата с "натрупването"? Например стойността в клетка А9 да е равна на тази в А8

/надявам се, че правилно задавох въпроса/

Доколкото разбирам, не "натрупваш", а създаваш "препратка" ?!

ЗАставаш в клетка А9=А8 и Enter!!!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,render1967!

За да използваш функцията VLookup трябва да имаш наименования на имуществата поне.

Функцията проверява стойностите или текста и го сравнява,

ако е идентичен дава стойността от желаната колона,

(текста, който ще се сравнява трябва да е абсолютно идентичен- най-добре да копиран)

Виж Book 3 ! Направих няколко примера, надявам се да ти е от полза.

tables.rar

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,render1967!

За да използваш функцията VLookup трябва да имаш наименования на имуществата поне.

Функцията проверява стойностите или текста и го сравнява ...

 

 

Привет! Благодаря за примерите kiskin. Разбрах как да използвам vlookup, но не зная дали в случая тя ще ми помогне, както предложи Tragedy в по-предишния пост поради следните две причини:

1) Не зная наименованията на имуществата - те ще се въвеждат в последствие.

2) Не разбирам как с помощта на vlookup ще събера информацията от всички 7 листа в 8-ия или 9-ия, а не само информацията от един лист.

Както казах в първия ми пост за този мой проблем, нужно ми е всичко, което е въведено или ще се въведе в таблиците от 1-ви до 7-ми лист да постъпва и в таблицата на 8-ия (респективно и на 9-ия) лист едновременно. Надявам се да съм се изразил правилно и ясно и да не подвеждам някого, но ако нещо не е ясно, от приложената таблица за амортизациите (в предишния ми пост) можете да видите какво искам да получа. Много се надявам да получа помощ от някого.

E-mail ми е render1967@abv.bg, а скайпа ми е kickaha1967, но рядко го пускам, поради малкото налична памет на компа ми, а се налага да работя с някои по-тежки програми, изискващи максимално количество RAM. Разбира се, ако се уговорим, може да се чуем и по скайпа.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

първо изказвам поздравления за голямото старание, което полагат всички, които давата информация за ползаването на Ексел.

Искам да попитам нещо...имам една таблица с доста въведени данни в нея и искам да намирам дадено име ли число от нея като въведа част от него. Доколкото ми е известно най-лесно това става с "Find", но желанието ми е, когато бъдат намерени клетки с имената да остават само те, а всичко друго да изчезва...моля, ако някои знае как става това да ми обясни и се надявам да съм го описал както трябва.

 

Благодаря ви предварително

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Ztavi! Не знам какво разбираш под това "всичко друго да изчезва", но по мое скромно мнение това, което искаш, само със средствата на Ексел не може да стане. Ако се използва Visual Basic сигурно може да се направи макрос с който да се открояват търсените клетки, а другите да избледняват или нещо подобно.
Link to comment
Сподели другаде

Здравей, Ztavi!

Ако търсиш дума, израз или число в определени колони, може да стане.

Ако търсиш обаче в целия лист ...???

Опитай, чрез Данни - Филтър - Автофилтриране,

като предварително маркираш заглавията на колоните.

Така в падащото меню на всяка колона можеш да търсиш дума, израз или число,

и по този начин ти излиза само това което си селектирал!

Най-добре дай пример, ако не си разбрал! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте!

Бих искал да попитам,дали е възможно следното нещо да се направи на ексел?

Въпроса ми е,възможно ли е на Sheet1 и Sheet 2 да има таблици с артикули и когато ги разпечатвам с принтера,да се разпечатва само тези артикули,които са продадени.Примерно таблица с 5 колони/име,вид,ед.цена,брой,общо/ и с 200 артикула от 200 съм продал 20 и съм ги нанесъл в таблицата.Искам да дам на клиента разпечатка,но вместо всеки път да се разпечатват всички,да се разпечатват само тези 20.Може ли да стане това автоматично или евентоално да отиват в трета таблица само тези редове на които са пълни и петте колонки.

Дано да сим обяснил правилно.

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Бих искал да попитам,дали е възможно следното нещо да се направи на ексел?

Въпроса ми е,възможно ли е на Sheet1 и Sheet 2 да има таблици с артикули и когато ги разпечатвам с принтера,да се разпечатва само тези артикули,които са продадени.Примерно таблица с 5 колони/име,вид,ед.цена,брой,общо/ и с 200 артикула от 200 съм продал 20 и съм ги нанесъл в таблицата.Искам да дам на клиента разпечатка,но вместо всеки път да се разпечатват всички,да се разпечатват само тези 20.Може ли да стане това автоматично или евентоално да отиват в трета таблица само тези редове на които са пълни и петте колонки.

Дано да сим обяснил правилно.

Благодаря предварително!

Здравей,

Ще бъде добре, ако можеш да кажеш с коя версия на Excel работиш и на какъв език е тя.

Това, което искаш, може да се направи по няколко начина, в зависимост от сложността на таблицата, с която работиш. Опитай следните варианти:*

1. Маркираш редовете, които искаш да отпечаташ (можеш да използваш клавишите Ctrl или Shift при маркирането). След това използваш менюто File -> Print... и в раздела Print What избираш опцията Selection.

2. Маркираш редовете, които искаш да отпечаташ (можеш да използваш клавишите Ctrl или Shift при маркирането). След това използваш менюто File -> Print Area -> Set Print Area.

3. В случай, че отбелязваш продадените артикули, като въвеждаш данни в отделна колона от таблицата, можеш да използваш менюто Data -> Sort... или Data -> Filter... .

 

*Отнася се за Microsoft Office Excel 2003 SP3

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговора.

Ексела е 2003,на английски е.Имах предвид дали може да се избегне това да търся всеки един от продадените артикули поотделно и да ги маркирам.Няма ли начин примерно,когато в даден ред и 5-те колонки ако имат данни да се прехвърля автоматично в нова таблица и само нея да разпечатвам.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...