Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Може ли и с каква формула или команда да се направи следното?

 

1. Да се провери стойността на дадена клетка и да се покаже в друга клетка картинка.

 

Пример:

 

Да се провери стойността на клетка Б7=1 от шиит4 и ако е вярно в клетка Ф5 на шиит2 да се покаже картинка. Ако не е вярно в клетка Ф5 на шиит2 да се покаже друга картина.

 

2. Ако върху дадени клетки в които има нанесени данни се постави картинка данните от клетките да се покажат отгоре. За момента го правя с прозрачност на картинката и не става много добре.

 

Благодаря на отзовалите се

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

 

Рових се доста по тези въпроси, но не можах да открия начин за работа с картинки в Excel, който начин да позволява вграждането на картинка в клетка. Ако това се окаже възможно, то по-нататъшните манипулации ще бъдат много лесни. Всъщност намерих на едно място "уж" отговор, но ми искаха 12.5 долара за регистрация, за да видя отговора, а даже не знаех дали ще бъде читав.

 

Иначе ако не държих да е картинка имаш два варианта за въпрос №1. Първият вариант е да изполваш Conditional Formatting от менюто Format. Мисля, че лесно ще се оправиш с настройките. Вторият вариант е да използваш функцията if, за да въведеш дадена стойност в клетката, ако е изпълнено условието.

 

Ами това се сещам засега, пиши ако имаш други въпроси или неясни неща.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

 

Рових се доста по тези въпроси, но не можах да открия начин за работа с картинки в Excel, който начин да позволява вграждането на картинка в клетка. Ако това се окаже възможно, то по-нататъшните манипулации ще бъдат много лесни. Всъщност намерих на едно място "уж" отговор, но ми искаха 12.5 долара за регистрация, за да видя отговора, а даже не знаех дали ще бъде читав.

 

Иначе ако не държих да е картинка имаш два варианта за въпрос №1. Първият вариант е да изполваш Conditional Formatting от менюто Format. Мисля, че лесно ще се оправиш с настройките. Вторият вариант е да използваш функцията if, за да въведеш дадена стойност в клетката, ако е изпълнено условието.

 

Ами това се сещам засега, пиши ако имаш други въпроси или неясни неща.

 

Нещо не мога да разбера и да се справя с това Conditional Formatting или поне не се получава това което се опитвам да направя.Имаш файла и ако не ти представлява трудност направи един пример и го качи някъде да видя как трябва да се направи. Направи един допълнителен шиит и в него направи примера. Картинки можеш да взимаш от шиита снимки.

Да се провери клетката с броя на вратичките и акое 1 да се покаже в дадена клетка снинка с една вратичка и ако е 2 снимката да бъде с две вратички.

 

Благодаря ти предварително

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, milenk! Не мога да разбера, защо толкова държиш да е картинка ??

Иначе Conditional Formatting от менюто Format (условно форматиране),

което ти препоръчва Tragedy върши отлична работа.

Аз използвам него и е много подходящо, когато бързо искаш да видиш дали стойността

от дадена клетка отговаря на зададен критерий или не ( <,>,=,< или=,> или= и т.н.)

Link to comment
Сподели другаде

Държа да е картинка понеже съм замислил и до някъде направил таблица за оразмерявана и разкрой на детайлите на кухненски шкафчета... Над таблицата искам да поставя снимки на различните видове шкафчета и като кликнеш на снимката основните настройки в определени клетки за този вид шкафче да се попълнят автоматично.

Сега се сещам,че може да се направи с отделни шиитове за всеки вид и като кликнеш на снимката да те препраща към съответния шиит. Така мисля че ще стане но ще станат много шиитове.

 

Да използвам да попитам и друго..... Може ли някои шиитове да се скрият и преките пътища към тях да си работят.

Аз пробвах ... Крият се но ако има хиперлинк към тях отказва да работи. Това поправимо ли е ?

Link to comment
Сподели другаде

Да използвам да попитам и друго..... Може ли някои шиитове да се скрият и преките пътища към тях да си работят.

Аз пробвах ... Крият се но ако има хиперлинк към тях отказва да работи. Това поправимо ли е ?

 

Това, че скриваш дадена страница не пречи на линковете!!!

(опитах и при мен работи)

Ако при теб не работи провери си опциите на Excel, може да има някаква отметка

забраняваща работата на линкове от скрити страници :crosseyes1:

Изпрати файла да го разгледам!

Link to comment
Сподели другаде

milenk, по въпроса с картинките и линковете ми хрумва нещо - можеш ли да поставиш на всеки отделен шийт и при изпълняване на дадено условие да ти дава линк към шийта, в който е картинката. Ако това те устройва ще ти пратя един пример.

 

А относно условното форматиране - ако още не си го разбрал, мога да драсна нещо набързо. Само пиши, дали искаш.

Link to comment
Сподели другаде

milenk, по въпроса с картинките и линковете ми хрумва нещо - можеш ли да поставиш на всеки отделен шийт и при изпълняване на дадено условие да ти дава линк към шийта, в който е картинката. Ако това те устройва ще ти пратя един пример.

 

А относно условното форматиране - ако още не си го разбрал, мога да драсна нещо набързо. Само пиши, дали искаш.

 

 

Да ще ми бъдат в полза и двете неща... Благодаря ти за отзивчивостта.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Имам следния проблем: в три поредни клетки (С6, С7 и С8) от един работен лист пиша знак "+" и посочвам една и съща клетка от друг лист (съдържаща числото 480) и какво се получава: С6 показва "480", С7 показва "0", а С8: диез VALUE!. Уеднаквих форматите на изходната клетка и на С6, С7 и С8 (General) и нищо не става... Незнам има ли значение, но тази, съдържаща "480" е обединение на три клетки, а С6, С7 и С8 са клетки, всяка една получена от обединението на две клетки (дано да стана ясно). Моля за вашата помощ :crosseyes1:

 

И още една молба: пратете някой пример за работа с vlookup (hlookup) на разбираем език (като за начинаещ :)) Благодаря ви!!

Link to comment
Сподели другаде

Напиши пълната формула, която използваш при събирането. Предполагам, че ще трябва да използваш абсолютни адреси на клетките, вместо относителни.

VLOOKUP

Link to comment
Сподели другаде

пратете някой пример за работа с vlookup (hlookup) на разбираем език (като за начинаещ :)) Благодаря ви!!

 

vlookup търси точно или приблизително съвпадение на стойност в клетка(число или текст)

и при съвпадение извежда стойност(число или текст) от друга колона!

Давам ти един пример, който ми е под ръка :thumbsup:

(маркираните клетки в синьо използват функцията vlookup)

Разгледай го и ако имаш въпроси питай!

nalichnost.rar

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте на всички.

Имам един може би елементарен за вас въпрос.

Ето го:

Имам една работна с 5 листа. в 2,3,4 и 5 лист имам по 6-7 колони с по 15-20 реда. Как мога /каква формула/ да направя така, че данните, които въвеждам с определени клетки от листовете 2,3,4 и 5 /т.е. сбора от определени клетки/ да се променят в лист 1???

Не знам дали изобщо го обясних както трябва, но ако някой ме е разбрал, моля да помогне :help: :blush:

Link to comment
Сподели другаде

Здарвейте! Много ви благодаря за примерите/линковете, които ми изпратихте :), а относно онзи проблем с грешката value!, оказа се, че след като натисна = и отида в клетката (получена от три обединени) и натисна enter - за да покаже стойността (в случая 480), трябвало да изтрия адресите на втората и третата клетка и да остане само адресът на първата клетка от трите обединени или

 

='C:\Desktop\[Anketi.xls]Sheet1'!$I$6:$K$6 дава грешка VALUE!, a

 

='C:\Desktop\[Anketi.xls]Sheet1'!$I$6 изчислява вярно.

 

 

Поздрави:

Нети

 

 

П.С Извенете, ако е било прекалено лесно за аудиторията :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...