Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows 7


Препоръчан пост

А има ли приложения за xp ,които все още не трагват както на виста

Не съм сигурен, че съм те разбрал. Питаш дали има приложения, които не работят под Vista?

 

Искам да попитам има ли някъде където да пише как да запиша уиндоус7 да буутва от двд диск?

Ако е image на диск, е нужно просто да запишеш диск от него и всичко трябва да е наред.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 436
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

За първия въпрос исках да попитам дали има приложения които да тръгват на xp но да не тръгват на уиндоус 7

По втория въпрос уиндоуса който изтеглих е ISO когато го разархивирах имаше един инсталатор със синя иконка но от ръководството видях че трябва да се инсталира чрез буутване.Аз имам IMGBurn можете ли дами кажете как да запиша бутващ двд диск за уиндоус 7 през тази програма?

Link to comment
Сподели другаде

Приложениятa, които не са написани за Vista / Win7 работят по подразбиране със стандартен маркер за достъп на потребителя като, за да се впишат в UAC се използва виртуализация на файловата система и регистъра. Като цяло зависи от приложенията, но вече (почти)всичко върви на Vista / Win7, освен ако не е някакво приложение специфично разработено за по-стара OS, но едва ли ще ползваш такива. Все пак, ако е толкова необходимо да се ползва толкова старо приложение, винаги може да си инсталираш виртуална машина с XP или друга OS под Vista и да работиш с него там, ако е оправдано ползването му във виртуална среда.

 

Относно втория въпрос - просто използваш опцията на софтуера за записване на дискове, който ползваш да запише image-файл на диска. В ImgBurn това става чрез опцията Write image file to disk. След това под етикета source, кликваш на бутона Browse for a file, селектираш image-а (ISO-то) на Win7 и кликваш на бутона Write. Oпционално може да избереш скорост на записване и дали да се прави верификация на секторите след записа.

Link to comment
Сподели другаде

Относно втория въпрос - просто използваш опцията на софтуера за записване на дискове, който ползваш да запише image-файл на диска. В ImgBurn това става чрез опцията Write image file to disk. След това под етикета source, кликваш на бутона Browse for a file, селектираш image-а (ISO-то) на Win7 и кликваш на бутона Write. Oпционално може да избереш скорост на записване и дали да се прави верификация на секторите след записа.

 

 

Направих това което ми каза но ми се появяват две грешки ето тези отдолу. :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Като за начало обнови фърмуеъра:

1) изтегли LG GSA-H12L VL02 и разархивирай архива на удобно място;

2) спри всички приложения, с които работиш в момента, включително и антивирусната;

3) увери се, че в устройството няма диск и че шейната е прибрана;

4) стартирай GSAH12L_VL02.exe;

5) от падащото меню избери устройството, ако случайно вече не е избрано;

6) кликни бутон Update и изчакай да се флашне устройството;

7) кликни бутон Reboot, което ще рестартира системата;

8) готово.

 

Забележка: докато се флашва устройството не прекъсвай процеса по никакъв начин и не изключвай/рестартирай компютъра.

 

След като компютърът се рестартира опитай отново да запишеш диска.

Link to comment
Сподели другаде

Така уиндоуса ми върви перфектно като пушка е още от самото начало ми разпозна всичко настройх си работите ,но имам един проблем уиндоуса не иска да разпознае драйверите за камерата и аз не мога да я пусна когато я вкарам в USB-to уиндоус пак не успява да открие драйвери за нея какво да направя? Благодаря предварително! ;) Камерата ми е : Philips spc210nc webcam
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Картинките на статията са обновени с тези от Build 7264, който трябва да изглежда почти като финалния. Освен това махнах и предупрежденията за използването на бета версия на Windows. Една картинка все още липсва, чакаме финалната версия :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте ! Незнам дали тука е мястото да си споделя болката . След инсталация на Windows 7 ми се загуби ( изчезна (стана невидим )) D: дяла от Харда .Хард диска е SATA разделен на C: - където е инсталирана 7-цата(50GB) и D: - който изчезна(200GB) .Преди това бях с Vista и този проблем го нямаше . Моля за помощ !

P.S. Преинсталирах 7-цата ,като форматирах С: - то , но проблема си остана . По време на инсталацията ги виждам и двата дяла .

Благодаря предварително !

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте ! Незнам дали тука е мястото да си споделя болката . След инсталация на Windows 7 ми се загуби ( изчезна (стана невидим )) D: дяла от Харда .Хард диска е SATA разделен на C: - където е инсталирана 7-цата(50GB) и D: - който изчезна(200GB) .Преди това бях с Vista и този проблем го нямаше . Моля за помощ !

P.S. Преинсталирах 7-цата ,като форматирах С: - то , но проблема си остана . По време на инсталацията ги виждам и двата дяла .

Благодаря предварително !

Десен бутон на моя компютър - управление - управление на дискове - форматираш не заделеното място и си готов.

Link to comment
Сподели другаде

Десен бутон на моя компютър - управление - управление на дискове - форматираш не заделеното място и си готов.

как ще караш човека да форматира, ако има някакво инфо.

На първо време дай една снимка от това, което виждаш в "Управлението на дисковете"

Link to comment
Сподели другаде

Не разбирам от тези работи , ама да не е от това , че формата е FAT32 .При ХР имаше някакъв начин за преминаване в "движение" от FAT към NTFS без форматиране ...

Прилагам 2 снимки , дано да помогнете ! Благодаря за вниманието !

post-12027-1252946646_thumb.jpg

post-12027-1252946677_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...