Jump to content

Коя е най-добрата програма за гледане на филми


Препоръчан пост

Здравей Lorenzo!

На мен лично, много ми допада Crystal Player Professional 1.96. Това е страхотен видео плеар, който има невероятен стерео звук, безумно много екстри и настройки и всичко това се регулира много лесно от самия екран. Става по 2 начина- чрез падащи менюта от съответните бутони или от появяващи се настройки при доближаване на определена област от екрана. На български е. Възможностите му са толкова много, че още не съм ги разучила всички. Самостоятелно си извежда субтитрите.Не се нуждае от допълнителни кодеци за това.

Също добър според мен е BS player.Може доста неща, но не толкова, колкото този по-горе. Също има български и е много лесен за настройка и манипулиране изобщо.

За филми в Bin формат, най-удобен ми е VLC media player- той плейва директно този формат, без да се налага да се записва или конвертира. Не е необходимо и филма да е свален целия- може да плеива и недосвален филм.

Media player clasic е също добър и много непретенциозен плеар. Ако проблемни филми с недобро качество не тръгнат на него, почти сигурно няма да тръгнат изобщо.

Това е от мен. Успех при избора! :)

Link to comment
Сподели другаде

Още един глас за Crystal Player. Страхотен плеър. Останалите могат само да сънуват опциите, които той има. Той е може би единственият плъер, който идва с почти всичко вградено (AC3 кодек, собствени splitter-и и т.н.). Нужен му е само един DivX и един XviD кодек и другото е негова работа. Само предупреждение - не се занимавай с версия 1.97, в нея има SaveNow adware.
Link to comment
Сподели другаде

Не мога да се съглася, ако става дума за гледане на DVD филми, че Crystal Player е най-доброто. Според мен Crystal Player има друго предназначение, не е основно за DVD, а предимно за компресирани видеофайлове.

Иначе за DVD плеъри може би трябва друга тема.

Toва е от официалната страница:

CrystalPlayer features original video kernel allowing high-quality playback from any kind of video source, e.g. video files (.AVI, .MPEG, etc.), from internet or network. It does not use built-in WindowsMedia environment, so there are no any limitations implied, as with most other players. Supported formats are including, but not limited to: DivX, XVID, MPEG1/2, MPEG4, WMV, Real etc.

 

Добавям:

Моята класация е следната (Windows):

1. За DVD: Intervideo WinDVD и Windows Media Player (с добавки)

2. За компресирани видеофайлове: JetAudio, Crystal Player и Winamp (с добавки)

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да се съглася, ако става дума за гледане на DVD филми, че Crystal Player е най-доброто. Според мен Crystal Player има друго предназначение, не е основно за DVD, а предимно за компресирани видеофайлове.

Иначе за DVD плеъри може би трябва друга тема.

Toва е от официалната страница:

Добавям:

Моята класация е следната (Windows):

1. За DVD: Intervideo WinDVD и Windows Media Player (с добавки)

2. За компресирани видеофайлове: JetAudio, Crystal Player и Winamp (с добавки)

 

Здравей Sir William!

Принципно нямаме разногласия. Объркването произтече от първия пост на автора, където не става ясно за гледане на какви точно филми дискутираме плеар. Това става ясно по-късно в пост 4. За DVD честно казано не мога да препоръчам нищо, тъй като не гледам DVD на компа. Ползвам го предимно за гледане на филми в DivX и Bin формат. Изразеното от мене по-горе мнение касае точно такива формати филми. JetAudio- не съм пробвала, но ще ми е интересно да го разгледам щом го препоръчваш и то пред Crystal Player.

Поздрави! :bye1:

Link to comment
Сподели другаде

Да, за DVD Crystal Player далеч не е най-доброто. Личното ми предпочитание e към PowerDVD на CyberLink.

И аз съм за PowerDVD на CyberLink,когато става въпрос за DVD.За DivX ползвам май само BS player-a

:bye1:

Link to comment
Сподели другаде

Искам да споделя, че когато ми трябва да прегледам някое DVD и не искам програмата да е нещо велико, ползвам вграденият Windows Media Player. Не се налага да плащам пари за него, има що-годе сносни функции и нямам оплаквания откъм качеството. Според мен е алтернатива.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...