Jump to content

Multimedia Audio Controller - Проблем с драйвери


Препоръчан пост

Здравейте. При всяко включване на пс-то, ми се появява че имам нов хардуер/Multimedia Audio Controller / и ми иск драйвери. Когато дам десн бутон на My Computer-->Properties-->Hardware-->Device Manage ми е показват жълтите въпросителни на /other device-->Multimedia Audio Controller/. Предполагам се инсталиват тези драйвери от някой от дисковете които имам, но може и да греша. Ако е така, от къде мога да си ги изтегля. В гугъл като написах Multimedia Audio Controller ми се появиха някакви боклуци, като вляза в даден сайт и ми се блъскаха някакви рекламки една след друга.
Link to comment
Сподели другаде

Вероятно става въпрос за някой от тези драйвери. Можеш да напишеш модела на дънната платка, за да проверим официалната страница на производителя, или да използваш някоя програма за "разпознаване" на устройствата - например Unknown Devices.
Link to comment
Сподели другаде

Добре ще е да напишеш съдържанието в кутията си!

 

ПП Иначе този прозорец може да причинен от недоинсталиран (некоректно инсталиран) драйвер било на тв-тунер, звукова карта или видеокарта (примерно някое HD на АТИ, или пък Media shields при някои видеокарти на nVidia), но всичко това са предположения.

Link to comment
Сподели другаде

Онзи ден дойде някакъв и премахна нещо без да обърна внимание и от тогава е така.

Компа ми е поредния дарак и х-ристиките му са :

--AMD/sempron 2880+ 1.6ghz/, 1 gb ram, звуковата по горе съм я споменал, radeon x 550 video, дъното беше ASrock K8.... наистина не се сещам в момента, утре ще погледна, знам че стандартен боклук почти като на всеки.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Драйверите за звуковата вече са дадени от panevdd.

Надявам се да съм задала въпроса на правилното место в форума,ако не моля много да ме извините!

Преинсталираме един лаптоп но нямаме драйвери за него нито за дъното,нито за видеокартата.Снимах това,но незнам дали само това трябва да открия и къде.много ще ви бъда благодарна ако ме насочите на някъде.благодаря предваритено>

post-6140-1224796728_thumb.jpg

post-6140-1224797139_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Дънна платка: VIA Hyperion Pro 5.21a (12.7MB)

Видео карта: K8M800/K8N800 UniChrome Pro 22.00.01j (6.8MB)

Звукова карта: Realtek AC'97 Audio Driver 4.06

Ако дадеш инфо и за мрежовата карта, и за нея ще можем да ти дадем линк към драйвер.

 

Полезна тема по въпроса.

Link to comment
Сподели другаде

Дънна платка: VIA Hyperion Pro 5.21a (12.7MB)

Видео карта: K8M800/K8N800 UniChrome Pro 22.00.01j (6.8MB)

Звукова карта: Realtek AC'97 Audio Driver 4.06

Ако дадеш инфо и за мрежовата карта, и за нея ще можем да ти дадем линк към драйвер.

 

Полезна тема по въпроса.

ЕДНО МНОГО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ.НАПРАВО МЕ СПАСИ :yeah:

post-6140-1224799365_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Мрежова карта: VIA Rhine Driver 1.10 (3.3MB).

Не съм 100% сигурен дали това е драйверът, но БИ ТРЯБВАЛО да е. По принцип, ако имаш интернет/мрежа и без допълнителен драйвер, не е задължително да го човъркаш.

Link to comment
Сподели другаде

Мрежова карта: VIA Rhine Driver 1.10 (3.3MB).

Не съм 100% сигурен дали това е драйверът, но БИ ТРЯБВАЛО да е. По принцип, ако имаш интернет/мрежа и без допълнителен драйвер, не е задължително да го човъркаш.

БЛАГОДАРЯ БЕЗ ТВОЙТА ПОМОЩ БЯХМЕ ЗАГИНАЛИ.ВЕЧЕ ВСИЧКО ТРЪГНА НОРМАЛНО. :egyptian:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Добър вечер, и при мене както и при coojoe_213 ми излиза това за мултимедията но проблема е друг.. каквито и слушалки/аудио система да сложа само от едната колона/слушалка се чува (лявата) (някой ще каже да видя във Volume Control панела на баланс, там е на ценара).Когато сменя буксата във звуковата карта тогава ептен пак нищо не се чува.

Старото дъно изгоря, и сега съм със ново(ново за мене иначе е старо сигорно колкото мене)

*Gigabyte GA-7VTX

Мултимедията

*C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

*Creative SB PCI128 (Ensoniq ES5880) Sound Card

 

по на горе четах "погледни във сайта на производителя" гледам ,сигорно го знам по-добре от производителя но неще..

много ще съм благодарен на малко помощ.. мерси предварително

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...