Прехвърляне към съдържание

Снимка

Коя програма за запис на дискове използвате?

• Please log in to reply
66 отговора по тази тема

Анкета: Та... (180 потребителя са гласували)

Коя програма за запис на дискове използвате?

Не можете да видите резултатите от анкетата преди да сте гласували. Моля, влезте и гласувайте, за да видите резултатите.
Гласуване Гостите не могат да гласуват

#1 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 20518 Мнения:
  • Живущ в:Rapture

Публикувано: 07 May 2008 - 11:27

Лично аз съм се спрял основно на 2 програми (за момента), като има тенденция да оставя само една от тях. Двете програми са ONES и ImgBurn.

Недостатъците на ONES (като за обикновения потребител):
- не може да създава boot дискове;
- не поддържа редакция на файловата система на диска;
- леко разхвърлян интерфейс;
- поддържа предимно основни и базови функции;
- платена е.

Предимствата на ONES:
- изключително малка по размер - няма и 2MB;
- изключително стабилна и надеждна програма, която няма проблем със записите на DVD-Video дискове и двуслойни такива (както Nero например) - базирана е на Prassi Zulu енджинa за запис (оттам идва и използваното понякога име Prassi ONES);

Предимствата са по-малко като бройка, но като качество превъзхождат недостатъците. Лекотата, стабилността и надеждността на програмата са по мое мнение по-важни от останалите функции. Особено в моя случай, когато недостатъците не ми пречат, освен може би цената.

Недостатъците на ImgBurn:
- не поддържа многосесийни дискове;
- не може да редактира файловата система на диска;

Предимствата на ImgBurn:
- малка е по размер - също няма и 2MB;
- на повърхността е невероятно интуитивна;
- ... но ако потребителят има знанията и желанието да се задълбочи, програмата предлага умопомрачаващо ниво на контрол и гъвкавост;
- много допълнителни дребни и полезни фунцкийки;
- изключително стабилна и надеждна;
- може не само да записва boot дискове, но и да извлича boot image-и от различни източници;
- поддържа на практика всеки по-известен формат за image файлове (ISO, NRG, BIN/CUE, MDF/MDS, CDR и др.), освен DAA, който явно от PowerISO не си дават;
- напълно безплатна.

ImgBurn е просто феномен според мен. Това е и програмата, която съм на път да оставя като единствена програма за запис на дискове. Това е програма, от която 99% от другите програми трябва да се учат и да си водят бележки. На фона на ImgBurn искането на пари за записваща програма, особено ако е некадърна (като Nero), започва да изглежда като пладнежки грабеж.

Споделете и вие коя програма ползвате и защо?

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#2 coojoe_213

coojoe_213

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 931 Мнения:
  • Живущ в:Добрич

Публикувано: 07 May 2008 - 15:50

Ползвам ''Неро''. Защо го ползвам?
Откакто имам компютър, не съм работил с друга програма за запис на дискове и си мисля, че и да инсталирам друга, може би няма да се справя толкова бързо както с ''Неро''. Що-годе вече познавам програмата за нуждите, които имам. Даже имах и последна версия на ''Неро'' неотдавна, което наистина беше супер тежко /докато зареди 5-6 сек., че и отгоре/. Хората се опитали да сложат, супер много екстри, но напълно ненужни - поне за мен. Лично за мен една записваща програма за дискове, трябва да записва /естествено:)/, трие диск /презаписваем/, редакцията е наистина много добра екстра и за сега не се сещам друго, което да ми вирши на мен работа.

#3 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4047 Мнения:
  • Живущ в:Вече София
  • Интереси:Няма нищо по-интересно от самите хора.

Публикувано: 07 May 2008 - 15:59

Да изкажа и аз моето скромно мнение :)

Аз използвам и съответно гласувах за CDBurnerXP Pro, с която замених тежкото и тромаво според мен Nero. Причините да използвам тази програмка са няколко и на първо време е това, че е безплатна. Заедно с това интерфейса е доста приятен, интуитивен и няма десетки опции, които да трябва да се включат или изключат. Принципно вече не използвам много често програми за запис на дискове и затова CDBurnerXP Pro разполага с всичко, от което имам нужда - възможност за запис, избиране на различни скорости, типове дискове за запис и елементарно управление на съдържанието. Като за човек, който записва по 1-2 диска на месец, програмката си е чудничка и досега не съм имал проблеми с нея, освен че понякога забравям да избера да НЕ записва мултисесийни дискове :)

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

#4 Крадец на рози

Крадец на рози

The misery, the pain...

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 723 Мнения:
  • Живущ в:Градчето под тепето

Публикувано: 07 May 2008 - 16:03

Ashampoo! Записвам рядко дискове, тя ми дава това, което търся. Лекота и безпроблемност, ако имам проблем, ще я сменя.

#5 IVAN

IVAN

Мечорат Пухашвили

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4341 Мнения:

Публикувано: 07 May 2008 - 18:11

Аз използвам и съответно гласувах за CDBurnerXP Pro, с която замених тежкото и тромаво според мен Nero.
Като за човек, който записва по 1-2 диска на месец, програмката си е чудничка и досега не съм имал проблеми с нея, освен че понякога забравям да избера да НЕ записва мултисесийни дискове :)

Абсолютно същите доводи :)

#6 DAVIDOV

DAVIDOV

Incredible user

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 331 Мнения:
  • Живущ в:А сега де ... ?

Публикувано: 07 May 2008 - 21:18

От както имам компютър си ползвам Nero 6.6.0.1, досега не съм имал проблеми с нея нито с дисковете /CD и DVD/ които съм записал а те са доста :). В някой случаи ползвам и ClonCD или Alcohol 120%.

п.с. трудно се доверявам на други програмки след като позлвам една, но ще пробвам някой от изброените безплатни :)
Винаги пази във теб огъня на любовта едничка радост в света студен е тя...
If you can't find something to live for, then find something to die for.
Shadow of the Moon
Публикувано изображение

#7 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 20518 Мнения:

Публикувано: 07 May 2008 - 21:33

Само да поясня, че програмите са подредени по лиценз. Първо са платените програми, после са двете програми, които имат безплатни и платени версии (FinalBurner и DeepBurner) и след всички са безплатни.

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#8 dixi

dixi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 292 Мнения:
  • Живущ в:София

Публикувано: 07 May 2008 - 22:05

От снимки, mp3-ки, филми, документи, през филми в DVD-R формат, до буутващи .iso-та - няма нещо, което да се е опряло на Small CD Writer. Тази програма досега не ми е прецакала диск, никога не ми е забивала и записаните дискове са тръгвали на всяко устройство, на което ги пусна. Разбира се, няма функционалността на Nero и подобните му, но има всичко, което на мен ми е необходимо. Не записва аудио дискове, за тях използувам Easy CD-DA Extractor.
Продължавам да се боря тъпо и упорито с ONES - доскоро с v2.0.325, която ми крашваше в 9 от 10 случая, преди да започне да записва, а от скоро с v2.1.358, която днес при опит да запиша 4Х700 MB на едно DVD+RW се отказа на 30% и прекрати записа. Излишно е да споменавам, че след това ги записах безпроблемно на същия диск със Small CD Writer.

#9 ekosse

ekosse

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 42 Мнения:
  • Интереси:от всичко по-малко,и от нищо много

Публикувано: 07 May 2008 - 22:26

аз ползвам NTI CD-DVD Maker 7 и съм много доволен от нея.С нея се работи доста лесно и не ми е прецакала (засега)нито 1 диск.Имам и Nero ама нещо не мога да свикна с нея,малко е тромава.

#10 TheSmoKeR

TheSmoKeR

House Maniac

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 122 Мнения:
  • Живущ в:Ibiza
  • Интереси:Компютри,софтуер

Публикувано: 08 May 2008 - 16:45

Използвам Неро 6 от доста време.Бях си сложил Неро 7 но се оказа малко бъгава или нещо моята щайга не го понасяше много.Както и да е използвам го основно заради опростения интерфейс пък и съм свикнал вече с него.Много рядко използвам Windows Media Player за запис на аудио дискове в компютри които няма Неро.

God is a Dj and House is My Religion

userbar.png

#11 AleksofT

AleksofT

Designer and Developer

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 520 Мнения:
  • Живущ в:Бургас
  • Интереси:Web/Graphic Design, HTML, CSS, JavaScript,

Публикувано: 08 May 2008 - 18:44

Ползвам ''Неро''. Защо го ползвам?
Откакто имам компютър, не съм работил с друга програма за запис на дискове и си мисля, че и да инсталирам друга, може би няма да се справя толкова бързо както с ''Неро''. Що-годе вече познавам програмата за нуждите, които имам. Даже имах и последна версия на ''Неро'' неотдавна, което наистина беше супер тежко /докато зареди 5-6 сек., че и отгоре/. Хората се опитали да сложат, супер много екстри, но напълно ненужни - поне за мен. Лично за мен една записваща програма за дискове, трябва да записва /естествено:)/, трие диск /презаписваем/, редакцията е наистина много добра екстра и за сега не се сещам друго, което да ми вирши на мен работа.

И аз съм така... :peace:
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#12 nikolaijelev

nikolaijelev

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 135 Мнения:

Публикувано: 21 May 2008 - 05:13

Неро - дават го в комплект със записвачката....

#13 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 20518 Мнения:

Публикувано: 21 May 2008 - 05:28

Наистина е интересно. Колкото по-смотана е дадена програма, толкова повече се използва. :)

А аз минах изцяло само на ImgBurn.

#14 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 330 Мнения:

Публикувано: 21 May 2008 - 12:17

Неприятното за тези които не разбират английски е ,че няма БГ,но пък има руски,който може да изтеглите от официалния сайт.
Публикувано изображение

#15 Melmak ®

Melmak ®

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 319 Мнения:

Публикувано: 21 May 2008 - 18:41

А аз минах изцяло само на ImgBurn.

Пробвах програмата под XP и ми допадна. Благодаря!

Хубаво е да добавите информация, дали се поддържа проверка на записаните дискове. Според мен, това е по-важно от повечето други функции.
No, try not, do or do not...there is no try...

YODA

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители