Jump to content

Ръководство за изрязване и събиране на части от филм с VirtualDub


Препоръчан пост

Не помня как ми се получи снощи с Full Processing Mode /тогава пробвах какво ли не/, но днес не тръгна изобщо да ги събира. Причината все същата - "The audio streams use different data rates". Пробвах днес да ги събере с изключено аудио при Full Mode - не стана. Относно съвета за компресиране - не знам как се прави това. В менюто на аудиото, в Compression ми излиза ей-този прозорец Doc1.doc. Кликвам върху Mpeg3, после ОК, но не го запаметява. Не знам дали това си имал предвид.

 

Така че съм на изходна позиция и все още се нуждая от помощта ви. Моля ви за решение!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 331
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

За да не оказва влияние върху размера на клипчето, което ще се получи спрямо оригинала при промяна на аудио компресията във VirtualDub(Mod), тоест без Full Processing Mode, оставяйки на Direct Stream Copy, просто всеки един сигмент го обработвам по следния начин описан в това мнение и накрая при съединяване нямат разлика.
Link to comment
Сподели другаде

Защо в ръководството е прескочено най-важното? Още с първата стъпка е направен сериозен пропуск в ръководството! Не е даден прозореца с бележката за нужда от инсталиране на кодек. Съответно не е показано как се инсталира кодека и кой всъщност е той! Нещо като да вляза в къщи и да сваря приятелката си на калъп с някой обект. :wacko:
Link to comment
Сподели другаде

Не помня как ми се получи снощи с Full Processing Mode /тогава пробвах какво ли не/, но днес не тръгна изобщо да ги събира. Причината все същата - "The audio streams use different data rates". Пробвах днес да ги събере с изключено аудио при Full Mode - не стана. Относно съвета за компресиране - не знам как се прави това. В менюто на аудиото, в Compression ми излиза ей-този прозорец Doc1.doc. Кликвам върху Mpeg3, после ОК, но не го запаметява. Не знам дали това си имал предвид.

 

Така че съм на изходна позиция и все още се нуждая от помощта ви. Моля ви за решение!

Нямаш инсталиран ACM MP3 енкодер. Лично аз ти препоръчвам да инсталираш LameACM. Разархивирай го в удобна папка, кликни с десния бутон върху LameACM.inf и избери Install. Рестартирай VirtualDub, ако е стартирана. След това ще имаш Lame MP3 във въпросния прозорец. Избери него енкодер, след което в десния прозорец избери 44100Hz, 128kbps, CBR, Stereo и потвърди с OK.

Link to comment
Сподели другаде

За да не оказва влияние върху размера на клипчето, което ще се получи спрямо оригинала при промяна на аудио компресията във VirtualDub(Mod), тоест без Full Processing Mode, оставяйки на Direct Stream Copy, просто всеки един сигмент го обработвам по следния начин описан в това мнение и накрая при съединяване нямат разлика.

 

Пробвах да обработя по този начин два сегмента. След като изпълня трите ти стъпки и пусна на PLAY всеки един поотделно, звук/картина са ок, но след слепването на двата сегмента, второто аудио започва с първото видео, а второто видео е без звук.

 

Добре де, три сериала се опитвам да обработя от седмица и трите правят един и същи проблем. Сащисана съм.

 

Нямаш инсталиран ACM MP3 енкодер. Лично аз ти препоръчвам да инсталираш LameACM. Разархивирай го в удобна папка, кликни с десния бутон върху LameACM.inf и избери Install. Рестартирай VirtualDub, ако е стартирана. След това ще имаш Lame MP3 във въпросния прозорец. Избери него енкодер, след което в десния прозорец избери 44100Hz, 128kbps, CBR, Stereo и потвърди с OK.

 

Night Raven, сега ще опитам и твоя съвет. Дано да стане вече. Мислех, че ще е фасулска работа, защото изобщо не държа на ефекти и т.н. Просто исках да събера заедно само тези моменти, които ми трябват.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвах да обработя по този начин два сегмента. След като изпълня трите ти стъпки и пусна на PLAY всеки един поотделно, звук/картина са ок, но след слепването на двата сегмента, второто аудио започва с първото видео, а второто видео е без звук.

 

Добре де, три сериала се опитвам да обработя от седмица и трите правят един и същи проблем. Сащисана съм.

 

Примерно имаш три части/сегмента/сериали: video1.avi, video2.avi, video3.avi

 

На първия му извличаш звука с AoA Audio Extractor, като го получаваш в mp3 - video1.mp3

Зареждаш само първото видео във VirtualDub - video1.avi и сменяш аудио потока на video1.mp3, нагласяш от менюто Video на Direct Straem Copy - Sava as AVI...

Получаваш video1-1.avi. (с нов аудио поток)

 

Аналогично обработваш поотделно останалите части, като за тях получаваш две нови mp3-ки, които да ги заместиш с текущите аудио потоци.

 

video2.avi + video2.mp3 = video2-2.avi

 

video3.avi + video3.mp3 = video3-3.avi

 

 

Накрая съединяваш новополучените сегменти video1-1.avi, video2-2.avi, video3-3.avi и отново от менюто Video на Direct Straem Copy - Sava as AVI...

Link to comment
Сподели другаде

След като се приспивахме среднощно с малката и опитах за пореден път, мога да кажа: Еееееееееееееееее, разгеле! :yeah:

Night_Raven, стана по твоя начин. Олекна ми, защото не знаех колко още търпение ви е останало :) и бях на ръба да се откажа :bang: . Благодаря ти много!

Mazarin, аз те разбрах какво ме съветваш още първия път /което си е чудо, явно съм почнала поне малко да вдявам тези неща след цялото това пробване/, но резултатът е каквото написах по-горе. Не е изключено, обаче, да съм цъкнала, без да забележа, нещо дето не трябва, знам ли...Сигурна съм, че щом си го казал, значи си го тествал и работи...Направо ме шашна, че си направи труда да ме насочиш толкова детайлно. Беше доста окуражаващо и ти благодаря за това.

Страхотни сте!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте, благодаря за програмката и подробното обяснение. Доста работа ми свърши особено през последните дни.

Но имам един проблем и не мога да се справя с него, ще се радвам, ако можете да ми помогнете.

Свалих си филм в 5 части, обърнах ги в avi, за да мога да ги слея. Част 1 и 2 се сляха, част 3 и 4 се сляха, но когато стигнах до момента да ги обединя всички заедно ми излезе тази грешка

http://i1194.photobucket.com/albums/aa365/direndur/for%20forums/ac664308.png

 

Как мога да се справя с нея? Какво да направя?

Благодаря за отговора предварително.

Link to comment
Сподели другаде

.....

Mazarin, аз те разбрах какво ме съветваш още първия път /което си е чудо, явно съм почнала поне малко да вдявам тези неща след цялото това пробване/, но резултатът е каквото написах по-горе. Не е изключено, обаче, да съм цъкнала, без да забележа, нещо дето не трябва, знам ли...

 

Месец по-късно открих на какво се дължи това събиране на звук от отделните части.

Методът е както съм го обяснил, но след като получиш video1-1.avi трябва да затвориш VirtualDub и да го стартираш наново. И започваш следващата част - video2-2.avi. Всеки път наново. Така няма да остане от предишна част аудио поток предварително зареден. И накрая преди да събереш крайните сегменти, рестартираш VirtualDub и после събираш всичко.

 

Здравейте, благодаря за програмката и подробното обяснение. Доста работа ми свърши особено през последните дни.

Но имам един проблем и не мога да се справя с него, ще се радвам, ако можете да ми помогнете.

Свалих си филм в 5 части, обърнах ги в avi, за да мога да ги слея. Част 1 и 2 се сляха, част 3 и 4 се сляха, но когато стигнах до момента да ги обединя всички заедно ми излезе тази грешка

Как мога да се справя с нея? Какво да направя?

Благодаря за отговора предварително.

 

Ако можеш от двете крайни части (получени от 1-2 и 3-4) да ми качиш в DOX, примерно, някое малко парченце, ще тестваме заедно.

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ следното:

- отвори единия файл във VirtualDub;

- от меню Video и Audio избери Direct stream copy;

- от меню Video избери Frame Rate;

- избери Change frame rate to (fps), въведи стойността на другия файл (който не е зареден) и потвърди с OK;

- запази файла.

След това отново опитай да ги обединиш.

 

Като алтернатива можеш да опиташ и Avidemux.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven, използвах това Change frame rate to, което ми каза, но след обработката клиповете се движат дойста неизтествено. Единия движенията се забавят, на другия прекалено избързват.

Няма ли начин да го избегнем, искам си нормални движения?

Качих части от клипчетата в докса. http://dox.bg/files/dw?a=ce04f59b54 и http://dox.bg/files/dw?a=1bc6d07ef7

 

Zig Zag, AVI се отваря от повечето видеопрограми и плеари. Исках да го форматирам за удобство на потребителите, за да могат да гледат филма. А и това е формат, които се отваря от subtitle workshop, което ми е нужно, за да преведа филма. Така че не го смятам за глупаво.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven, използвах това Change frame rate to, което ми каза, но след обработката клиповете се движат дойста неизтествено. Единия движенията се забавят, на другия прекалено избързват.

 

Точно така, получава се забавяне и изглежда неестествено.

 

Няма ли начин да го избегнем, искам си нормални движения?

Качих части от клипчетата в докса. http://dox.bg/files/dw?a=ce04f59b54 и http://dox.bg/files/dw?a=1bc6d07ef7

........

 

Пробвах с VirtualDub и VirtualDubMod и според мен няма как да стане без прекодиране, затова отпада събирането/съединяването на частите с тях.

 

Можеш да си помогнеш с Free Video Joiner

 

Изтегляш и инсталираш.

От Add добавяш видео файловете за съединяване, а от Select избираш изходната папка.

По подразбиране за изходен формат е избран .AVI.

Как работи програмата?

Ами конвертира частите във временна папка, в .mpg формат и после ги събира в един ...и накрая отново ги конвертира в .avi. Тоест събирането е с прекодиране.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven, използвах това Change frame rate to, което ми каза, но след обработката клиповете се движат дойста неизтествено. Единия движенията се забавят, на другия прекалено избързват.

Нормално. Няма как да се избегне без прекодиране.

Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...

Възможно ли е прикачване на снимка в началото на клип,която да се показва за 3-5 сек. и после да продължи с клипа.Правил съм го с Windows Movie Maker и се получава,но там програмата си има други недостатъци...

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...