Jump to content

Ръководство за изрязване и събиране на части от филм с VirtualDub


Препоръчан пост

  • Отговори 331
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

danina Труда ти е достоен за голямо уважение, а туториала е много добър!

Браво! :thumbsup:

Много ти благодаря Pantockrator! Твоето мнение е много ценно и важно за мен! :)

Може ли някой да ми каже с каква програма е направен урока с видеото?

 

Извинявам се за закъснението, но не бях на линия.

Филмчетата са правени с Instant Demo. Ако проявяваш интерес ще пусна линк за сваляне и ще споделя мнението си за програмата.

 

MrGreeny и naruto, радвам се, че съм била полезна. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Тук форум или чужди български форум "Търси как направи ТВрип"

Имам ТВ Тунер Му СИНЕМА АСУС.Като прави РЕКОРД канал 1 1 час около 3.50ГБ,как направи Видео формат *.avi хубаво качество картина.някой ако можеш хелп. :help:

Link to comment
Сподели другаде

Тук форум или чужди български форум "Търси как направи ТВрип"

Имам ТВ Тунер Му СИНЕМА АСУС.Като прави РЕКОРД канал 1 1 час около 3.50ГБ,как направи Видео формат *.avi хубаво качество картина.някой ако можеш хелп. :help:

За съжаление досега не съм попадал на добро и подробно ръководство за запис на поточно видео на български. Ако се оправяш с английския, на Doom9 има малко сложно, но много подробно и добро ръководство. Ето тук.

Дано е от помощ.

Иначе целият www.doom9.org е изцяло посветен на видео компресирането. Има и форум и можеш и там да попиташ ако се наложи.

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление досега не съм попадал на добро и подробно ръководство за запис на поточно видео на български. Ако се оправяш с английския, на Doom9 има малко сложно, но много подробно и добро ръководство. Ето тук.

Дано е от помощ.

Иначе целият www.doom9.org е изцяло посветен на видео компресирането. Има и форум и можеш и там да попиташ ако се наложи.

 

 

 

Да видя този сайта,охх много сложно и много дълго настройка :no:

Link to comment
Сподели другаде

Да видя този сайта,охх много сложно и много дълго настройка :no:

Здравей!

Все още не ми е монтиран тунера и не мога да направя съответните проби, но аз не разбрах какво по- точно искаш ти.

Търсиш програма, която още със записването да ти компресира файла или искаш програма, която да направи компресия след като вече си направил записа и той е станал огромен.

Какъв формат е файла, който получаваш след записа?

 

PS: Виж и тук:

http://www.softvisia.com/forums/index.php?showtopic=1606

Не знам и не намерих инфо в какъв вид прави записа тази програма, но може да пробваш.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте и от мен

 

 

Мерси много за ръководството,много добре е направено :OK:

 

 

И аз имам един въпрос относно VirtualDub,как мога да си отрежа някой клип от горе и отдолу?Например като си рипна клип и отдолу вървът едни реклами,които ме дразнят и искам да ги махна.

 

Мерси предварително

Link to comment
Сподели другаде

bmw_killer , за жалост virtual Dub не може да направи това, което искаш или поне аз не знам да може. С нея можеш да режеш и събираш както си искаш, но да махнеш долната част- това е все едно да преработиш цялото видео, защото включва всички фреймове.

Потърсих подобна програма, но не намерих. Дано някой друг помогне.

Съжалявам, но аз не мога да помогна, колкото и да искам. :'(

Link to comment
Сподели другаде

VirtualDub може да резне видео сигнала и от четирите посоки. Разбира се говорим само за AVI файлове, които той поддържа. Това става чрез филтър, който VritualDub има вграден. Това е добрата новина. Лошата е, че целият видео поток ще трябва да бъде ре-енкодиран, което ще отнеме време и трябва да се внимава с параметрите на използвания видео кодек, за да не се влоши качеството. Като цяло от тази процедура качеството ЩЕ се влоши. Дали ще е много малко (незабележимо) или ще е очевидно, зависи от параметрите на видео кодека.

Ето как става:

1) Стартираш VirtualDub;

2) Зареждаш си желания филм/клип;

3) От меню Audio избираш Direct stream copy, за да се копира аудиото без обработка (опцията трябва да е избрана, но аз да кажа за всеки случай).*

4) От меню Video избираш Full processing mode -> Filters (ако не избереш първата опция, втората няма да е активна).

5) Кликаш бутона Add, от списъка намираш null transform и го активираш (маркираш и кликаш OK или кликаш два пъти). Той се появява в списъка.

6) Кликаш бутона Cropping.... Отваря се прозорец, в който можеш да си настроиш полето на изрязване. Можеш да използваш полетата със стрелките или да кликнеш дадена страна с мишката и да си провлачиш от всяка страна колкото искаш да се клъцне.

7) Потвърждаваш с OK на този и следващия прозорец. Втория прозорец в програмата, който показва изходния резултат, ще се смали.

8) От меню Video избираш Compression, за да си настроиш желаната видео компресия. Тук е важно да знаеш какво правиш, за да не прецакаш качеството.**

9) Като си готов с настройките от меню File избираш Save as... и си запазваш файла с друго име.

10) Чакаш да приключи. :)

 

* - ако ти се появи предупреждение за аудиото, че е енкодирано в режим VBR, то от меню Audio ще трябва да избереш Full processing mode.

** - ако не си наясно точно как, кажи.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven, мерси много за подробното обяснение :bravo: :bravo: клипа наистина се отряза толкова колкото исках.

 

п.п. danina мерси и на теб,че си се опитала да ми намериш подобна програма. :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

Е, Явно може! Щом Night_Raven казва! :OK:

Благодаря ти Night_Raven- научих още нещо за тази програма.

bmw_killer, много се радвам, че си се справил. И съжалявам ако съм те объркала с моето незнание за тази функция.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...