Jump to content

MP3 и аудио наръчник


Препоръчан пост

Здравей, Night_Raven. Изминаха 7 години от написването на тази страхотна статия и полезна информация. За това време нещата доста се промениха. Vorbis не успя да се развие в годините, но за сметка на това на него място се появи друг чудесен open source кодек Opus, който няма конкуренция в 64 kbit и надолу. Като изключим страничните фактори, които са без значение за мен като това, че Opus се поддържа от малко хардуерни устройства и малък брой софтуер при оптимални настройки съотношение качество/размер (около 128kbit - 160kbit) не мога да реша, кой кодек е най-качествен FDK AAC/QAAC/OPUS чета противоречиви мнение за това и доста се колебая?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 109
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не мисля, че Vorbis е толкова недоразвит, колкото го изкарваш. Вярно е, че има още потенциал за отключване, но въпреки всичко за него има качествени енкодери.

По-скоро OPUS е все още зелен и недоразвит. Той е изключително ефективен при ниски битрейти, но при по-високи не е толкова.

Относно споменатите от теб енкодери/формати, е редно ти да си избереш. Компресирай си няколко песни с всички тези енкодери и тествай кое ще ти звучи най-добре.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Извинявай че се отклонявам малко от темата но ми е спешно имам система 5.1 5-колони 1 мини субуфер на алтек ленсинг http://www.geeks.com/details.asp?invtid=VS3251-R еднатаколконка един ден спря да работи пробвах да прейнсталирам аудио драйвърите нестава после пробвах цялата система на друго пс нестава колонките не са много младички ама до сега нямах проблеми освен че един път буфера изгоряха някви кондензаторчета но ми ги смениха просто искам да попитам как да проверя колоната работи самостоятелно или е изгоряла абе въобще какъв е проблема 


Извинявай че се отклонявам малко от темата но ми е спешно имам система 5.1 5-колони 1 мини субуфер на алтек ленсинг http://www.geeks.com/details.asp?invtid=VS3251-R еднатаколконка един ден спря да работи пробвах да прейнсталирам аудио драйвърите нестава после пробвах цялата система на друго пс нестава колонките не са много младички ама до сега нямах проблеми освен че един път буфера изгоряха някви кондензаторчета но ми ги смениха просто искам да попитам как да проверя колоната работи самостоятелно или е изгоряла абе въобще какъв е проблема 

Link to comment
Сподели другаде

Извинявай че се отклонявам малко от темата но ми е спешно имам система 5.1 5-колони 1 мини субуфер на алтек ленсинг http://www.geeks.com/details.asp?invtid=VS3251-R едната колконка един ден спря да работи пробвах да прейнсталирам аудио драйвърите нестава после пробвах цялата система на друго пс нестава колонките не са много младички ама до сега нямах проблеми освен че един път буфера изгоряха някви кондензаторчета но ми ги смениха просто искам да попитам как да проверя колоната работи самостоятелно или е изгоряла абе въобще какъв е проблема

 

Щях да предупредя потребителя, че спешно съдържа въпросните колонки, но при цитат излезе по-голям коментар, който инак не се вижда. Интересна работа! :desert:  В този си вид има оплакване. :juggle:

Проблемът изглежда идва от лош таг на линка.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...