Jump to content

Ръководство: Как се вграждат субтитри във филм


Препоръчан пост

  • Отговори 147
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здр... направих сичко както трябва филма си е добре обаче искам да попитам как мога да направя субс да са с по-голям шрифт защото като си ги конвентирам за мп4-то неса виждат хубаво субс ... праих некви глупости ама нищо нестана :bored:

 

Опраих са :)

Link to comment
Сподели другаде

Епа от setting :) си има за шрифта колко големи да са буквите и какъв стил да са... В програмката като влезите там дето са слагат subs settings и от ляво са падаше мисля че...ама трябва да са .ssa субовете ;)
Link to comment
Сподели другаде

Значи мисля си че разбрах защо стана така... Като сложих тоя филм да се вграждат субтритрите видяг от страни на MPREG-4-codec пишеше XVID а двд-то ми чете DIVX със сигурност и за това после изизаше грешката за Divx,поне аз така си го обяснявам... А този филм дето тръгна като го сложих в ави рекомп-а видях че пише отстрани DIVX За това може би тръгва и на двд-то сега съм вградила 2филма с суб на които пише отстрани DIVX после ще ги кача на един двд- диск и ще видя,би трябвало да тръгнат вече ;) :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

еййй адски много се радвам че намерих тази тема...проблема ми е следния-купих си мп3 плеър само че не е някаква скъпа марка...мисля че е Diva FX-75...както и да е-чете формат ави и искам да си кача някои филми на него.Проблема е че искам да си вградя субтитрите във филма и направо да си го гледам така на плеъра а не става-мисълта ми е може ли да ползвам програмите за които говорите в темата и да си вградя субтитрите във филма за да мога да си ги гледам на джаджата ? Ще бъда благодарен ако ми отговорите :)
Link to comment
Сподели другаде

Па я пробвай с PocketDivXEncoder на мен си ми върши чудесна работа. Не знам защо толкова много ги мотат тези филми само ги преработват от ляво на дясно. Ето с тази програмка, само вкарваш филма, зареждаш и нагласяш всичко и е готово:)
Link to comment
Сподели другаде

Имам един въпрос.Защо на мен не ми излизат настройките за субтритри с ави рекомп-а?!Та да ги оголемя,че са адски малки...?Трябва да са във формат .ssa?,или както се казваше там ли?Как да ги превърна в този формат та да ми отвори настройките и да си оправя големината и шрифта?
Link to comment
Сподели другаде

VIS,мерси страшно много ;).Само ако може и да ми обясниш откъде се увеличават субтитрите,след като дам на settings?Незнам от size,или от къде...?

 

 

http://img140.imageshack.us/img140/1749/81557164ua9.th.png

Link to comment
Сподели другаде

VIS,мерси страшно много ;).Само ако може и да ми обясниш откъде се увеличават субтитрите,след като дам на settings?Незнам от size,или от къде...?

 

 

 

Ами там кадето пише size от там си ги оголемяваш при тебе гледам от снимката са 26.. максимума е 38 мисля че беше

Link to comment
Сподели другаде

Еми 36 е максимума.. Ама като ги слоожа на 36 и после дам USE ли?Щото не съм сигурна че после го запаметява тфа 36... Тъй като ако наистина трябва да дам на USE,после като влезна пак в настойките гледам пак са на 26,защо?Значи нещо не са се запаметили ;(
Link to comment
Сподели другаде

Да,разбрах как става,но защо като ги увелича субтитрите примерно на 33 или 36,няма значение стават едни мн дебели и размазани(леко размазани)?Не може ли да са си нормални както са нормалните субтитри само че по големи,защо се размазват не разбирам..Някой да може да обясни?!
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...