Jump to content

BIOS Flash


Препоръчан пост

Здравейте съфорумници.
Наложи ми се да Flash-на BIOS-а на един HP Workstation XW6600 заради "1801 Microcode update Error" в BIOS при поставяне на INTEL XEON 5450E.
Имам опит и съм правил тази операция пак при друг HP Workstation, но сега нещо се обърка.
Изтеглих от сайта на HP BIOS UPDATE-а за HP Workstation XW6600, инсталирах и започнах да правя Flash.
След като се стартира програмата (инсталаторът), бях предупреден да не прекъсвам процеса.
Към края ми даде отново съобщение да не поставям компютъра в режим Хибернация или Sleep докато не се рестартира и започна 60 секунден брояч.
Имах опция Continue, след като минаха около 30 секунди и не ми се чакаше, го натиснах.
Черен екран и вентилатори въртящи на Max последваха това мое действие.
BIOS не изгрява вече при включване на машината.
Въпросът ми е: Има ли начин да "оправя" положението и ако има начин, то какъв е той?
Предварително благодаря! :)

Link to comment
Сподели другаде

Увери се, че теглиш правилния файлформатирай флашка във FAT  или FAT32. Копирай bin файла на нея. Изключи компютъра, изключи всички USB устройства, без флашката и включи компютъра. Системата трябва да си намери файла и да го флашне.

 

Виж и това:

http://www.manualslib.com/manual/436898/Hp-Xw3400-Workstation.html?page=39

 

стр.35 тук:

http://h20628.www2.hp.com/km-ext/kmcsdirect/emr_na-c01312239-5.pdf

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ следното: изключи захранващия кабел, натисни и задръж бутона за включване за 30 секунди и включи отново захранващия кабел.

 

Ако не помогне, повтори процедурата горе, но преди да включиш отново захранващия кабел, махни батерията на дънната платка за някой-друг час.

 

Ако и това не помогне, погледни инструкциите на тази страница.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря!
Вариантът с флашката проработи! :) 
Но все още съм озадачен, защо не ми се получи под Windows flash-ването.
Възможно ли е да е от това, че Windows-ът беше 10 Enterprise x64, а файлът в сайта на HP e за Win7 Enterprise x64.

Link to comment
Сподели другаде

Биосът е със най-новата версия и няма 1801 Microcode Update Error :)
Всичко е ток и жица!

 

Възможно е да е имало проблем със съвместимост с Win10

Озадачен съм, защото другият ми Workstation имаше пак проблеми с процесор, но него го флашнах при Windows 8 Enterprise x64, като файлът от сайтът беше даден за Windows 7 Enterprise x64.

Link to comment
Сподели другаде

Няма как да знаеш какво и как е програмирано и как се изпълнява. Освен това съм сигурен, че .exe файла на актуализатора не си изпълнил в съвеместим режим (Windows 8 Compatibility mode). :)

Освен това дори и при две еднакви машини винаги може да възникне разлика в изпълнението...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...