Jump to content

Проблем с обновяванета на скайп


Препоръчан пост

Здрайвейте!

С ХР съм и скайп има проблем с обновяването - някой друг има ли този проблем?

Показва ми, че има нова версия и ще я инсталира, но не може - пише Възникна неипправност при свързване с обслужващия сървър...

Деинсталирах скайп с geek после изтрих папките в апдата и темп, рестартирах и пак изтеглих най новата версия на не иска..

Намерих версия 6.18 и засега работи..

 

Link to comment
Сподели другаде

Като за начало се увери, че си изтеглил офлайн инсталатора (т.е. големият файл).

Ако и с него има проблем, опитай да инсталираш малко по-ниска версия (да речем 7.18 -> 7.17). Смъквай версиите, докато не откриеш подходяща.

 

Разбира се, ако не те бърка, остани си с 6.18.

 

Един последен въпрос: Windows актуализирана ли е напълно?

Link to comment
Сподели другаде

Като за начало се увери, че си изтеглил офлайн инсталатора (т.е. големият файл).

Ако и с него има проблем, опитай да инсталираш малко по-ниска версия (да речем 7.18 -> 7.17). Смъквай версиите, докато не откриеш подходяща.

 

Разбира се, ако не те бърка, остани си с 6.18.

 

Един последен въпрос: Windows актуализирана ли е напълно?

Големия файл е този, около 50 мегабайтовия? Тегля го, дори от тук го теглих но не става..

Сега ще потърся версия 7.18 и ще пробвам..

След преинсталация винаги спирам ъпдейтите на ОС. Обновил съм Интернет Експлорер до 8 версия, /последната за ХР/ и си работи нормално..

Благодаря за отговора!

Току що изтеглих от сайта fillehipo версия

Skype 7.18.0.111 

и се обнови. Инстал файла беше 1.5 мегабайта. Явно от тази версия нагоре прави проблеми с ХР, понеже отново изписа, че има по нова версия, готова за инсталиране, и пак не се случи инсталацията на в края изписа - Възникна неизправност при свързване с обслужващия сървър...

Микромеките май се опитват тотално за изхвърлят ХР, като си мислят че хората ще минат на десетката, но по скоро съм склонен да мина на Линукс Минт ;)

Link to comment
Сподели другаде

След преинсталация винаги спирам ъпдейтите на ОС.

Много погрешна практика.

 

Микромеките май се опитват тотално за изхвърлят ХР, като си мислят че хората ще минат на десетката, но по скоро съм склонен да мина на Линукс Минт ;)

С риск да прозвучи кофти, мисля, че е време хората да започнат да изоставят Windows XP.
Link to comment
Сподели другаде

 

Микромеките май се опитват тотално за изхвърлят ХР, като си мислят че хората ще минат на десетката, но по скоро съм склонен да мина на Линукс Минт ;)

Явно проблема идва от Microsoft !

На виртуалката имам едно ХР. И реших да тествам. И при мен е същото:

http://prikachi.com/images.php?images/319/8620319A.jpg

Даже ми направи впечатление и хрома! И там се спират актуализациите!!!

http://prikachi.com/images.php?images/320/8620320D.jpg

Решили са тотално да спрат ХР-то! И да си наложат бъгавата десятка!

 

ПП: Минт е добра ОС. Добър избор!

Link to comment
Сподели другаде

Съмнява ме това да е прекратяване на поддръжката на Skype под Windows XP. Не че няма да се случи някой ден и не че не бих разбрал подобна стъпка, просто не мисля, че точно това е версията, която ще го направи. Обикновено такива неща се обявяват и поддръжка се спира при преминаване на нова голяма (7.x -> 8.x) или поне малка версия (7.x -> 7.x), не пач версия (7.x.xxx -> 7.x.xxx). Казвам го, защото предходната версия (7.18.x.109) се инсталира нормално.

Подозирам, че е някакъв временен проблем/бъг в инсталатора, защото MSI версията се инсталира нормално. Опитай с нея.

Но може и да греша разбира се и тези дяволи от Microsoft, които са по-зли от Хитлер, Ким Чен Ир, Сталин и Саддам взети заедно, да са отрязали вече тази версия на Windows.

Link to comment
Сподели другаде

Съмнява ме това да е прекратяване на поддръжката на Skype под Windows XP. Не че няма да се случи някой ден и не че не бих разбрал подобна стъпка, просто не мисля, че точно това е версията, която ще го направи. Обикновено такива неща се обявяват и поддръжка се спира при преминаване на нова голяма (7.x -> 8.x) или поне малка версия (7.x -> 7.x), не пач версия (7.x.xxx -> 7.x.xxx). Казвам го, защото предходната версия (7.18.x.109) се инсталира нормално.

 

Подозирам, че е някакъв временен проблем/бъг в инсталатора, защото MSI версията се инсталира нормално. Опитай с нея.

Но може и да греша разбира се и тези дяволи от Microsoft, които са по-зли от Хитлер, Ким Чен Ир, Сталин и Саддам взети заедно, да са отрязали вече тази версия на Windows.

Както показа ba4o_kiro и при мен излиза абсолютно същия прозорец и не се обновява скайпа.

А тази MSI версия да я изтегля и инсталирам директно, без да деинсталирам преди това скайп и да трия папки в апдата и темп?

Link to comment
Сподели другаде

Би следвало да няма нужда да се деинсталира предишна версия на Skype, но ти ако искаш, я деинсталирай за всеки случай.

Триенето на папката в AppData изобщо не виждам защо ще се прави.

Link to comment
Сподели другаде

Би следвало да няма нужда да се деинсталира предишна версия на Skype, но ти ако искаш, я деинсталирай за всеки случай.

Триенето на папката в AppData изобщо не виждам защо ще се прави.

Браво! Благодаря за съдействието! Чрез този MSI инсталатор скайпа ми се обнови и вече показва, че разполагам с най-новата версия. :)

Как стана така? Защо с нормалния инсталатор, който теглех от тук и от официалния сайт на Скайп, се получава проблем, а с този инсталатор всичко мина добре? Каква е разликата между инстал пакетите и ако пак се получи проблем от къде да търся такъв MSI инсталатор?

Link to comment
Сподели другаде

Нямам идея защо стандартният инсталатор извежда въпросната грешка. Това могат да го кажат само авторите на Skype или поне тези, които се занимават със създаване на инсталационните пакети за дистрибуция.

 

Разликата между двата инсталационни пакети не мога да кажа с точност каква е. На базата на наблюденията ми мога да заключа, че .exe версията съдържа в себе си .msi версията, но добавя инсталация на Click to call и опции за промяна на търсеща машина и начална страница (Bing) и опакова всичко това в по-приятна за окото инсталация. MSI файлът е просто чистата инсталация.

 

Можеш да си сваляш последната версия винаги от въпросния линк, който дадох:

http://www.skype.com/go/getskype-msi

Той винаги води до последната версия на Skype в MSI вариант. Също както линкът отдолу пък води винаги до последната версия в EXE вариант:

http://www.skype.com/go/getskype-full
Link to comment
Сподели другаде

 

Нямам идея защо стандартният инсталатор извежда въпросната грешка. Това могат да го кажат само авторите на Skype или поне тези, които се занимават със създаване на инсталационните пакети за дистрибуция.

 

Разликата между двата инсталационни пакети не мога да кажа с точност каква е. На базата на наблюденията ми мога да заключа, че .exe версията съдържа в себе си .msi версията, но добавя инсталация на Click to call и опции за промяна на търсеща машина и начална страница (Bing) и опакова всичко това в по-приятна за окото инсталация. MSI файлът е просто чистата инсталация.

 

Можеш да си сваляш последната версия винаги от въпросния линк, който дадох:

http://www.skype.com/go/getskype-msi

Той винаги води до последната версия на Skype в MSI вариант. Също както линкът отдолу пък води винаги до последната версия в EXE вариант:

http://www.skype.com/go/getskype-full

Много благодаря за линковете и разясненията!

Приятна вечер! :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Проблема със Skype и ХР продължава. Отново не можа да се изтегли и инсталира обновяването по стандартния начин. Наложи се да изтегля MSI версията, но този път поиска да деинсталирам старата и тогава инсталирах най-новата версия MSI.

Или не са си оправили бъговете, или наистина ще спират поддръжката на сайп за ХР?!

Link to comment
Сподели другаде

Може и да не са си оправили проблемите в инсталатора, а може и наистина това да е начина да намекнат, че не искат по-нови версии да могат да се инсталират на Windows XP. Ако е второто, то две неща ми изплуват в съзнанието:

1) интересно е, че потребители с Windows XP искат да използват нови версии на Skype, защото обикновено точно тези хора, които използват Windows XP, са хората, които са алергични към нови версии на каквото и да било и не искат да изоставят „доброто старо хикспе“.

2) май е вече крайно време да започне да се ограничава поддръжката на Windows XP в новите версии на различните продукти, защото това е операционна система, която трябва да започне да изчезва.

Link to comment
Сподели другаде

 

1) интересно е, че потребители с Windows XP искат да използват нови версии на Skype, защото обикновено точно тези хора, които използват Windows XP, са хората, които са алергични към нови версии на каквото и да било и не искат да изоставят „доброто старо хикспе“.

 

Лично аз не искам да ползвам нови версии на скайп, но старите / и тая която най ми допада - версия 4.2/ не тръгват изобщо. Интересно, че в Настройки, бутона Включи Самообновяване на скайп е неактивен.

Явно ще ни режат от клона, потребителите на ХР ;)

Приятен ден!

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз не искам да ползвам нови версии на скайп, но старите / и тая която най ми допада - версия 4.2/ не тръгват изобщо. Интересно, че в Настройки, бутона Включи Самообновяване на скайп е неактивен.

Явно ще ни режат от клона, потребителите на ХР ;)

Приятен ден!

Пробвал ли си кракната версия на братушките "sky42i" ?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...