Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте!

На едни приятел лаптопа работеше мудно, забиваше - MSI CR700 с Уиндоус 7 и 3 гигабайта рам. Пуснах му проверка на харда преди преинсталацията, изкара 4кв лоши сектори на дял С.

Дял D не го проверих. Преинсталирах лаптопа, отново седмица msdn, изтрих и и създадох отново само С, ФОРМАТИРАХ И преинсталирах, и пуснах пак проверка на харда, показа 0 bad sectors?

Възможно ли е?

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е. Преди 2 дни при мен се получи г/д същото. След формата явно фърмуера на диска е релокирал лошите сектори. Обаче щом са се появили по-добре сменяй диска.

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е. Преди 2 дни при мен се получи г/д същото. След формата явно фърмуера на диска е релокирал лошите сектори. Обаче щом са се появили по-добре сменяй диска.

Благодаря за мнението!

Така и ще направим - купуваме нов. Пуснах и HD Tune също показа, че няма лоши сектори, но вече поръчахме новия.. :)

Link to comment
Сподели другаде

Може да не бързаш със смяната,а да си го ползваш още.

Само трябва да се "въоръжиш" с HDD Regenerator и да сканираш със с него.

Аз също мисля , че е прибързано да се сменя веднага диска с нов. Провери също така четенето от повърхността с Victoria и статуса от HARD Disk Sentinel.

Link to comment
Сподели другаде

От всичките предложения до момента единственото смислено беше проверка с Victoria. Лично аз обаче бих проверил диска с официалния инструмент на производителя. Ако кажеш какъв е твърдият диск, ще може да се даде по-точна информация.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за мнението!

Така и ще направим - купуваме нов. Пуснах и HD Tune също показа, че няма лоши сектори, но вече поръчахме новия.. :)

 

 

От всичките предложения до момента единственото смислено беше проверка с Victoria. Лично аз обаче бих проверил диска с официалния инструмент на производителя. Ако кажеш какъв е твърдият диск, ще може да се даде по-точна информация.

 

Не знам как ги определяш като безсмисленни!

Той така или иначе е проверил със HD Tune. Трябвало е да натисне само този бутон!

post-10091-0-45858700-1454648818_thumb.jpg

 

Link to comment
Сподели другаде

Безсмислени са, защото има по-удачни процедури.

 

HDTune не е лоша програма, но тестовете ѝ са прекалено повърхностни и не достатъчно надеждни, за да се изведе някакво по-крайно заключение. По-добре е от нищо, но при положение, че има официални програми за диагностика, не виждам смисъл от HDTune.

Нека го кажем така, да се тества хард диск с HDTune вместо с официалния инструмент на производителя е все едно да имаш двама познати, единият е личният ти лекар, а другият е хирург. Ако имаш възможност да искаш информация от двамата за сложна операция, кого ще попиташ?

 

HDDRegenerator не е нищо особено и в повечето случаи създава илюзия, че върши нещо полезно. Повтарям: в повечето случаи, не винаги. Използването ѝ баче има риск положението да влоши положението, вместо да го подобри.

Официалните програми за тестване често могат да изпълнят същите функции и като HDDRegenerator, т.е. да „поправят“ лоши сектори. Разликата е, че при въпросните официални програми не съществува рискът за досъсипване на твърдия диск.

Link to comment
Сподели другаде

Безсмислени са, защото има по-удачни процедури.

 

HDTune не е лоша програма, но тестовете ѝ са прекалено повърхностни и не достатъчно надеждни, за да се изведе някакво по-крайно заключение.

Повърхностните тестове не се ли дължат на това, че обикновенно тестовете се правят при заредена ОС?

А не да речем от някое Live CD? Когато твърдият диск е във покой.

 

ПП: Напълно съм съгласен че най надежден инструмент си е на самият производител! Тук няма две мнения.

Link to comment
Сподели другаде

Имах предвид, че тестът на HDTune е с по-общо приложение, т.е. не е обстоен. По принцип е най-добре да се тества под DOS, за да има софтуерът директен достъп до хардуера, без някакви допълнителни пречки. DOS е изискване от страна на официалните приложения, за да могат да извършват някои поправки.

 

Под Windows се тества само ако няма възможност за тест под DOS.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...