Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте! Имам флашка, която стана на принцип като "шапка невидимка". Имам снимки и в файлове, които не излизат като се отвори, в който и да е компютър или лаптоп. Когато поискам да видя колко памет имам в нея ми показва, че има заета памет, а когато я е отворя ги няма и е празно. Бихте ли ми дали съвет какво мога да направя по въпроса? Пробвах с няколко антивирусни програми, не откриха вируси.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Имам флашка, която стана на принцип като "шапка невидимка". Имам снимки и в файлове, които не излизат като се отвори, в който и да е компютър или лаптоп. Когато поискам да видя колко памет имам в нея ми показва, че има заета памет, а когато я е отворя ги няма и е празно. Бихте ли ми дали съвет какво мога да направя по въпроса? Пробвах с няколко антивирусни програми, не откриха вируси.

Стартирай CMD и в командния прозорец напиши x:attrib /d /s -r -h -s *.* натискаш Ентер. Буквата х е букмвата на твоята флашка, така че при теб може да е различна.

Иначе погледни и тази тема

А в краен случай формат на флашката с

HP USB Disk Storage Format Tool

Хрумна ми и друго, инсталирай Malwarebytes и сканирай флашката за буболечки.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Имам флашка, която стана на принцип като "шапка невидимка". Имам снимки и в файлове, които не излизат като се отвори, в който и да е компютър или лаптоп. Когато поискам да видя колко памет имам в нея ми показва, че има заета памет, а когато я е отворя ги няма и е празно. Бихте ли ми дали съвет какво мога да направя по въпроса? Пробвах с няколко антивирусни програми, не откриха вируси.

 

Можеш ли да дадеш инфо,колко гигабайта е флашката и колко е свободното пространство?

 

Стартирай CMD и в командния прозорец напиши x:attrib /d /s -r -h -s *.* натискаш Ентер. Буквата х е букмвата на твоята флашка, така че при теб може да е различна.

Иначе погледни и тази тема

До тука добре!

 

 

 

А в краен случай формат на флашката.

 Това не е добре! При формат изтрива всички файлове които евентуално ги има на флашката. Не е лошо също да се мине флашката с някаква антивирусна!

Link to comment
Сподели другаде

Флашката е 16 GB. Сканирала съм я с няколко антивирусни. На различни компютри. Показват ми, че няма нищо нередно. За форматирането ми беше първоначалната мисъл, но файловете във флашката ги нямам на другаде.

Windows Xp е операционната ми система.

Link to comment
Сподели другаде

Флашката е 16 GB. Сканирала съм я с няколко антивирусни. На различни компютри. Показват ми, че няма нищо нередно. За форматирането ми беше първоначалната мисъл, но файловете във флашката ги нямам на другаде.

Windows Xp е операционната ми система.

Сканирай я с този инструмент http://www.mcshield.net/

много е добър и е за флашки и външни дискове

Link to comment
Сподели другаде

Флашката е 16 GB. Сканирала съм я с няколко антивирусни. На различни компютри. Показват ми, че няма нищо нередно. За форматирането ми беше първоначалната мисъл, но файловете във флашката ги нямам на другаде.

Windows Xp е операционната ми система.

Отвори – Контролен панел > Опции на папките>Изглед,  Намери опцията “Показвай скрити файлове и папки” и сложи точката там. OK

Control panel>Folder options>View > Намери опцията “Show hidden files and folders” и сложи точката там. OK

Отвори флашката и виш дали ще видиш някакви файлове в нея.

Ако няма нищо,отвори “Моя компютър” “My Computer” десен бутон на мишката върху дяла на флашката.Избери “Свойства” “Properties”  И виж данните на флашката .Колко гб. са заети и колко свободни.Сподели резултата?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново. Благодаря Ви за съветите, изпробвах всеки един. Двете програми не откриха заплаха, метода със скритите файлове го направих и резултат никакъв.. :no:


Направих няколко screenshots, но не зная как да ги споделя в темата, за да Ви покажа за какво иде реч. :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново. Благодаря Ви за съветите, изпробвах всеки един. Двете програми не откриха заплаха, метода със скритите файлове го направих и резултат никакъв.. :no:

Направих няколко screenshots, но не зная как да ги споделя в темата, за да Ви покажа за какво иде реч.

Качи снимките в този сайт  http://picbg.net/login.php После вземи директните линкове и ги пестни в следващият си пост.

Link to comment
Сподели другаде

Постави отново флашката.Опитай друго отиди на същия адрес Control panel>Folder options>View > сега намери опцията "Hide protected operating system files (Racommendet) " махни отметката.Ще ти излезе екран с предупреждение,игнорирай го отговори Yes > OK .Провери отново дали се вижда нещо във флашката. Да не би по някаква причина файловете да са отбелязани като системни!

Ако пак няма нищо,върни се на прозорецът от първата снимка. Натисни "Tools" ,в новия прозорец натисни "Check Now " в следващото прозорче сложи отметки и на двете опции натисни "Start" изчакай да завърши проверката,може да отнеме доста време. После отвори отново флашката,провери дали не се вижда нещо.Сподели!

 

п.п. Помниш ли файловете как са? В обща папка,в няколко папки,или просто са изсипани на флашката?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...