Jump to content

Компютърна Конфигурация 1200ЛВ.


Препоръчан пост

Предложете най-добрата конфигурация до 1200лв. за новите тежки игри.

Аз какво съм избрал.

ASUS H81M-K /1150

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

8GB DDR3 1600 A-DATA

SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER RED

DeepCool 500W Bronze Modular DA500-M

XFX R9 280X 1000M BOOST 3GB D5 BULK

 

Обща стойност - 1 134.92 лв. с ДДС

Link to comment
Сподели другаде

Преди да коментирам текущите компоненти е редно да се уточнят някои неща.

1. Освен да играеш игри, възнамеряваш ли да стриймваш геймплей?

2. Да разбирам ли, че вече имаш твърд диск, след като не си споменал такъв?

Link to comment
Сподели другаде

Хард Имам Sata2 Hitachi 500gb и записващо устройство може би за няколко сървъра на cs 1.6 / cs:go но може да не пускам игри на макс настройки товарене всичко искам плавно да върви ,като за коледа ще сложа още 8 рам на ADATA да станат 16 и ще сложа нов хард 1TB SATA3 TOSHIBA да е максимално бърза системата windows-а ,който смятам да сложа ще бъзе определено Windows 7 Ultimate x32 - 32 бита защото иска по-малко изисквания:

32bit-1GB RAM!

64bit- 2 GB RAM!

Слагах 8/8.1/10/Vista/XP!

Най ме кефят 7-дема и XP!-ТО ! :D

Link to comment
Сподели другаде

Ох, откъде да започна... Виждам, че имаш много неща да учиш. :)
 
Леко си противоречиш. В първия коментар казваш, че компютърът ти трябва за новите и тежки игри. Във втория коментар споменаваш Counter-Strike 1.6 И Global Offensive, които не са нито нови, нито тежки (особено 1.6).
Независимо дали става въпрос за сървъри на Counter-Strike или за играене на съвременни игри, 8 гигабайта памет са напълно достатъчни. Няма нужда да се изсилваш и да гониш 16 гигабайта. Дай си парите, ако искаш, но няма смисъл.
Ако искаш системата да е максимално бърза, ти трябва SSD, не стандартен твърд диск. Ти пак си купи 1 или 2 терабайта за съхранение на данни, ако искаш, но за системен диск ти трябва SSD. В противен случай просто няма да усетиш особена разлика.
 
Забрави за 32-битовите версии на Windows. Ако искаш да оползотвориш хардуера си, ще ти трябва 64-битова версия. Най-малкото, 32-битовите версии не могат да използват повече от 4 гигабайта памет. Минималните изисквания към хардуера не са индикация колко бързо и пъргаво ще работи дадена система.

Също така забрави за Windows XP. Това е архаична операционна система.

 
Към настоящия момент най-оптималния избор за операционна система е Windows 8.1, която на технологично ниво е по-добра от Windows 7 във всяко едно отношение. Ако толкова не можеш да траеш Windows 8.1, Windows 7 няма да е трагичен избор, но определено не е особено добра идея.
Windows 10 е по-добра и от Windows 8.1, но още има доста проблеми за изчистване, та не е препоръчителна според мен на този етап.
 
Относно конфигурацията...
 
Ако възнамеряваш да играеш нови и тежички игри, видео картата е добър избор, но бих ти предложил AMD Radeon R9 380: тази или тази. Като цяло е по-добрият избор по ред причини и спестяваш малко пари. Ако обаче държиш да е с повече видео памет и можеш да се напънеш малко с парите, тогава ето това е картата.
Захранващият блок не е трагичен, но според мен има по-добри варианти. Лично аз бих препоръчал Corsair CX500. Ако не ти се дават толкова пари, евентуално може и Corsair VS550, но според мен не е добра идея да се пестят пари, когато става въпрос за захранващия блок.
Кутията е приемлива. Лично аз бих се спрял на Cooler Master N200 или Fractal Design Core 1300.

Към процесора нямам забележки.

За паметта ще кажа, че ако решиш да остане 8 гигабайта, по-добре вземи 2x4GB, за да се възползваш от двуканалния режим. Ако настояваш да имаш 16 гигабайта (поради някакви причини), нека остане 1x8GB.

Дънната платка е доста нисък клас, но в общи линии би трябвало да свърши работа за нуждите ти.

Link to comment
Сподели другаде

 

Windows 10 е по-добра и от Windows 8.1, но още има доста проблеми за изчистване, та не е препоръчителна според мен на този етап.

 

-Може ли да посочиш,кои са проблемите за изчистване на Windows 10.

Предполагам,че имаш в предвид за ОС-Windows 10Pro.  Лично аз не откривам такива.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Когато написах това, може би трябваше да съм по-ясен, че проблемите са по-скоро от страна на другите компании. Не всички приложения и драйвери са максимално стабилни и съвместими с Windows 10 все още, а някои компоненти дори нямат изобщо драйвери. Това не е вина нито на операционната система, нито на Microsoft, но си остава фактор.

 

За средностатистическия потребител с прилично съвременен и стандартен хардуер не би трябвало да е особен проблем да се премине на Windows 10. Потребители с не толкова стандартен или по-стар хардуер ще трябва да се поинтересуват първо дали всичките им компоненти и периферия ще функционират нормално.

 

За обикновения потребител безпроблемната и надеждна работа са по-важни от нововъвденията, които Windows 10 предлага. Поне на този етап. След време нещата ще се променят.

При положение, че всички потребители имат още почти 9 месеца да надградят безплатно до Windows 10, не виждам някаква реална причина да се бърза.

Link to comment
Сподели другаде

Когато написах това, може би трябваше да съм по-ясен, че проблемите са по-скоро от страна на другите компании. Не всички приложения и драйвери са максимално стабилни и съвместими с Windows 10 все още, а някои компоненти дори нямат изобщо драйвери. Това не е вина нито на операционната система, нито на Microsoft, но си остава фактор.

 

За средностатистическия потребител с прилично съвременен и стандартен хардуер не би трябвало да е особен проблем да се премине на Windows 10. Потребители с не толкова стандартен или по-стар хардуер ще трябва да се поинтересуват първо дали всичките им компоненти и периферия ще функционират нормално.

 

За обикновения потребител безпроблемната и надеждна работа са по-важни от нововъвденията, които Windows 10 предлага. Поне на този етап. След време нещата ще се променят.

При положение, че всички потребители имат още почти 9 месеца да надградят безплатно до Windows 10, не виждам някаква реална причина да се бърза.

Смея да твърдя,че потребителите, които са в момента с ОС-Windows7иWindows8.1 няма да имат никакви проблеми при натдграждането до Windows10 и няма да имат проблеми с драйверите,които използват до момента,както и с използваните игри,които имат инсталирани.

Вярно е това,че преди да пристъпят до надграждането трябва да си тестват хардуера и инстлираните програми дали отговарят на изискванията на 10ката.

Все пак да припомним на уважаемите потребители,че Windows10Pro e стабилна версия и не е демо.

Има доста полужителни неща,които по-старите версии не могат да предложат. Например бързодейсвие и стабилност при работа.

Относно за компонентите или хардуера може да се ползват работещи драйвери,които могат да се инсталират ръчно за 10ката и всичко да е ОК.Така,че за мен проблемите с драйверите отпада.

Предваритело се извинявам за отклонението,което не е по темата.

Link to comment
Сподели другаде

Смея да твърдя,че потребителите, които са в момента с ОС-Windows7иWindows8.1 няма да имат никакви проблеми при натдграждането до Windows10 и няма да имат проблеми с драйвърите,които използват до момента,както и с използваните игри,които имат инсталирани.

Да, така би трябвало да бъде, но гаранции не може да има.

 

Има доста полужителни неща,които по-старите версии не могат да предложат. Например бързодейсвие и стабилност при работа.

Не знам кои версии имаш предвид под „по-старите“, Windows 8.1 е достатъчно бърза и стабилна.

 

Относно за компонентите или хардуера може да се ползват работещи драйвъри,които могат да се инсталират ръчно за 10ката и всичко да е ОК.Така,че за мен проблемите с драйвърите отпада.

Определено проблемът с драйвърите не отпада. Точно там е проблемът: дали ще се намерят работещи драйвери.

За стандартните и разпространени хардуерни компоненти (като например звуковите чипове на Realtek) драйвъри има и всичко е наред. Възможно е обаче за друг хардуерен компонент да няма драйвър или да не е стабилен.

Ако за някой компонент няма драйвер за дадена операционна система, може да се опита да се инсталира по-стар драйвер (да речем, ако за Windows 8 няма драйвер, да се направи опит да се инсталира този за Windows 7). Понякога по-старият драйвер работи нормално, но понякога не. Няма никакви гаранции, че драйвери за Windows 7 или Windows 8/8.1 ще работят под Windows 10.

Link to comment
Сподели другаде

Да, така би трябвало да бъде, но гаранции не може да има.

 

Не знам кои версии имаш предвид под „по-старите“, Windows 8.1 е достатъчно бърза и стабилна.

 

Определено проблемът с драйвърите не отпада. Точно там е проблемът: дали ще се намерят работещи драйвери.

За стандартните и разпространени хардуерни компоненти (като например звуковите чипове на Realtek) драйвъри има и всичко е наред. Възможно е обаче за друг хардуерен компонент да няма драйвър или да не е стабилен.

Ако за някой компонент няма драйвер за дадена операционна система, може да се опита да се инсталира по-стар драйвер (да речем, ако за Windows 8 няма драйвер, да се направи опит да се инсталира този за Windows 7). Понякога по-старият драйвер работи нормално, но понякога не. Няма никакви гаранции, че драйвери за Windows 7 или Windows 8/8.1 ще работят под Windows 10.

Колега,мисля,че или не четеш внимателно или налагаш мнения...

Относно мненията ни съвпадат и се преповтарят. Писах по-горе,че потребителите,които използват ОС-Windows7 и 8.1 могат безпроблемно да надградят до Windows10 без да имат проблеми с драйверите си след,като работят нормално на тези две ОС. Също е пак е важно да проверят преди надграждането дали всичко е ОК.

Когато теста отговаря какъв е проблема с драйверите? 

Вместо да се дават съмнителни отговори седни и тествай. Това аз го правя преди да седна и пиша тук.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

ASUS H81M-K /1150
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
8GB DDR3 1600 A-DATA
XFX R9 280X 1000M BOOST 3GB D5 BULK
DeepCool 500W Bronze Modular DA500-M
SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER RED

Обща стойност - 1 131.05 лв. с ДДС

Ще мога ли да си хоствам 5-6 сървърчета или повече на CS 1.6 и да играя всички нови и съвременни игри на макс настройки без лаг? 60-100 fps?

По нататака ще я направя така:

ASUS H81M-K /1150
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
8GB DDR3 1600 A-DATA (2x8 [16GB RAM])
XFX R9 280X 1000M BOOST 3GB D5 BULK
DeepCool 500W Bronze Modular DA500-M
SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER RED
KINGSTON SSD 120GB SV300S37A - За максимална скорост.
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 + 500 GB HITACHI SATA2

Обща стойност - 1 403.68 лв. с ДДС
Хард имам този upgrade ще е по-нататака.
Макс 1135лв.

Link to comment
Сподели другаде

Добре всички игри на макс настройки ще вървят ли и ще мога ли да си пусна сървъри на цс и да play-кам?

Нета ми е 86 download speed 56 upload speed.

ASUS H81M-K /1150

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

8GB DDR3 1600 A-DATA (2x8 [16GB RAM])

XFX R9 280X 1000M BOOST 3GB D5 BULK

DeepCool 500W Bronze Modular DA500-M

SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER RED

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A - За максимална скорост.

HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 + 500 GB HITACHI SATA2

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...