Jump to content

Бутонът за задаване на браузър по подразбиране спря да работи


Препоръчан пост

Здравейте!

 

Всичко започна преди няколко дни. Исках да изтрия една иконка, зад която нямаше съдържание. Не се изтри по конвенционалния начин и използвах  Unlocker 1.9.1. Компютърът ми съобщи, че ще премахне обекта при следващо зареждане на системата. Реших да рестартирам, за да видя резултата.  Рестартирането  малко се проточи и аз кликнах на бутона за ускорено рестартиране. Нормално се изключи и включи и след изпълнението на всички действия се появи черен екран с иконките строени в лявата част. Не съм много на ти с тази материя и загубих ума и дума. Кликването с десен клавиш на мишката върху "Старт" бутона показа, че това е браузъра на Windows Explorer. Ни помен от Google Chrome, който ми е браузъра по подразбиране. Левият клавиш на мишката изведе на екрана нещо като таблица на което  на няколко места пишеше Ask. Полека лека се окопитих и успях да изкарам на екрана Google Chrome. Установих засега следните поражения от това изпитание: изчезна ми скайпа, спря да работи Гугъл Ърт и не може да се сменя браузъра по подразбиране, защото бутонът предвиден за това в настройките не работи. Сканирането за зловредни елементи даде отрицателен резултат. Използвам програмата Malwarebytes-Anti-Malware.

 

Посланието ми стана много дълго, но исках да се знае всичко, предшествало сегашното състояние на нещата. Ако считате, че няма замесен вирус, моля само да ме напътите как мога да направя Google Chrome браузър по подразбиране на лаптопа ми. Прилагам резултати от последното сканиране.                    Скан.1.2.rar

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай следното:

Изтегли тази програмка windows_repair_aio_setup.exe

Рестартирай в safe mode with networking с клавиш F8

От меню Repairs натисни Open Repairs и пусни поправката по подразбиране докато поиска рестарт.

След това рестартирай в нормален режим. Пиши после как са нещата.

Link to comment
Сподели другаде

Подкрепям горното мнение!

И във допълнение, към него:

Потърси във добавяне и премахване на програми, дали има нещо със Ask?

Ако няма нищо, използвай AdwCleaner.

Пусни я да сканира. Като приключи, натисни бутона Cleaning.

Ще поиска рестарт. Съгласи се като натиснеш ОК.

 

.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай следното:

Изтегли тази програмка windows_repair_aio_setup.exe

Рестартирай в safe mode with networking с клавиш F8

От меню Repairs натисни Open Repairs и пусни поправката по подразбиране докато поиска рестарт.

След това рестартирай в нормален режим. Пиши после как са нещата.

Не може да се запише. Дава ми следното:Error

Could not create uninstall shortcut:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Tweaking.com\Windows Repair(All in One)\Uninstall Tweaking.com - Windows Repair.lnk.

Link to comment
Сподели другаде

Не може да се запише. Дава ми следното:Error

Could not create uninstall shortcut:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Tweaking.com\Windows Repair(All in One)\Uninstall Tweaking.com - Windows Repair.lnk.

Изтегли я от тук:

http://www.tweaking.com/content/page/windows_repair_all_in_one.html

И най добре да е портабъл версията:

http://prikachi.com/images.php?images/154/8090154B.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли я от тук:

http://www.tweaking.com/content/page/windows_repair_all_in_one.html

И най добре да е портабъл версията:

http://prikachi.com/images.php?images/154/8090154B.jpg

И от тук не може да се запише. Дава същата грешка.

Link to comment
Сподели другаде

Windows Defender и Malwarebytes Anti-Malware. 

Моето нение е че си имаш зараза, която не ти позволява да правиш тези промени.

Съвета ми е да се допиташ във антивирусният раздел. Аз намам права да пиша  във него!

Ако нещо не си разбрал, попитай ме на лични съобщения!

Link to comment
Сподели другаде

Моето нение е че си имаш зараза, която не ти позволява да правиш тези промени.

Съвета ми е да се допиташ във антивирусният раздел. Аз намам права да пиша  във него!

Ако нещо не си разбрал, попитай ме на лични съобщения!

Много благодаря за вниманието, което ми отдели. Ще те послушам и ще се обърна към спецовете по зловредните гадини.

Поздрави!

stani_mir

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...