Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте момчета! :) не съм писала скоро теми та... :D

 

Проблема...моя стар лаптоп.Не ,че не работи,работи си както си знае.От 10 тина дена почна да спира flash player...излиза ми екран "Приставката спря,изчакайте или я изключете" ....хмм.

Не,че не го е правил,ама сега просто се случва много често! Правя аз тотална проверка за вируси и гадинки-нищо! Махам го,тегла нов-същата работа...Ами толкова разбирам...Нова инсталация.Драйвери ,ала бала като за ново.Тегла само Firefox и Flash player...кара малко и пак почна! Нищо друго няма инсталирано на компа! Почвам диагностика.Хард,Рам,Захранване,Интернет.Тест на процесора.Не,че загряваше,ама му смених термо пастата и го изчистих от прах,нямаше почти нищо.Пак инсталация с ново копие на ОС. Друг диск,че тоя се е понадраскал малко...знам ли? Пак само драйвери-видео и звук (те са си все същите де) пак тегла Firefox и Flash player-пак същата работа...Иначе всичко друго си работи както трябва като му сложа програмите Офис,скайп,rar, xnwiev, Reader, K-Lite Codec Pack и Българския интерфеис.Това са програмите който инсталирам винаги.От нета тегла само

Firefox ,Flash player,Skype.Всичко си работи но Flash....??? И вече нямам идея какво може да бъде??? Може ли да е хардуер?

Благодаря! :)

 

п.п. От хронологията за грешки само това ми изписва:

 

Faulting application plugin-container.exe,
version 37.0.2.5583, faulting module mozalloc.dll,
version 37.0.2.5583, fault address 0x00001aa1.

 

ама кой да му разбира...

 

п.п. Забравих... :) Лаптопа е HP compaq nc6000  ОС. естествено Windows XP Pro SP3 ,то за тая машина друго не става,а и нови драйвери отдавна вече няма!:)

Link to comment
Сподели другаде

Добър ден госпожице или госпожа!

Моето скромно мнение по вашият въпрос е: 

През последните няколко месеца упорито се наблюдава малко несъответствие между Firefox и Flash player. Не вярвам да имате хардуерен проблем.  През ноща, когато си намерих паролата за този форум имах същият проблем  между двете програми. Понеже има инсталирани и други два браузъра, с тях нямаше проблем. Изтеглих последната версия на  Flash player  ( мисля беше 18 и нещо) и всичко си дойде на място. Преди по малко от месец имах същото наблюдение. Освен това браузъра ми съобщи, че версията на  Flash player е стара. Аз ви съветвам да опитате на първо време с това, без да имате основание да приемате, че се касае за хардуерен проблем. Ще се радвам, ако всичко се оправи. На Вас и семейството, приятни почивни дни и успех желая. С уважение: Стефан - Велико Търново

Link to comment
Сподели другаде

Добър ден госпожице или госпожа!

Моето скромно мнение по вашият въпрос е: 

През последните няколко месеца упорито се наблюдава малко несъответствие между Firefox и Flash player. Не вярвам да имате хардуерен проблем.  През ноща, когато си намерих паролата за този форум имах същият проблем  между двете програми. Понеже има инсталирани и други два браузъра, с тях нямаше проблем. Изтеглих последната версия на  Flash player  ( мисля беше 18 и нещо) и всичко си дойде на място. Преди по малко от месец имах същото наблюдение. Освен това браузъра ми съобщи, че версията на  Flash player е стара. Аз ви съветвам да опитате на първо време с това, без да имате основание да приемате, че се касае за хардуерен проблем. Ще се радвам, ако всичко се оправи. На Вас и семейството, приятни почивни дни и успех желая. С уважение: Стефан - Велико Търново

Благодаря! :) Сега като се замисля...то проблема започна именно след това съобщение "че версията на  Flash player е стара" ..след инсталирането на новата версия...Може би машината ми е много стара и няма достатъчно ресурси за новите актуализации...Ще опитам с по-стари версии или направо с хрома,въпреки,че не я обичам!

Благодаря за инфото и идеята.Приятен ден и на вас! :)

Link to comment
Сподели другаде

Ами аз почти съм сигурен че отново ще имате проблем в този случай. Твърде отдавна даже се писа по тези въпроси и се забеляза как за една седмица или две да са били излязоха няколко версии на  Flash player.. аз имам навика и може би с течение на годините съм свикнал да забелязвам тези основни неща, затова го споделям и с Вас. Щеше да бъде хубаво да споменете поне малко за лаптопа като модел и за операционната система, която ползвате на него. Защото новите версии от 25 нагоре( говоря за браузърите са твърде големи като инсталационни файлове, които "смучат" и от оперативната памет. Има сериозни основания за следващият Firefoh да са взети сериозни мерки, за да отпаднат тези проблеми. Временно се опитайте да ползвате Hrom. Там не се забелязва този ефект. Отново повтарям - нямате никакви основания да се съмнявате във хардуера. Ще се радвам, ако мога да помогна с нещо и на Вас!

Link to comment
Сподели другаде

 Щеше да бъде хубаво да споменете поне малко за лаптопа като модел и за операционната система, която ползвате на него. 

Ами писах в първия пост! :) Ето и по-подробно! :)

HP compaq nc6000

1.6-GHz Pentium M; 1GB of RAM; 40GB hard drive; 14.1-inch XGA LCD; DVD/CD-RW drive; ATI Mobility Radeon 9600; SD slot; USB 2.0 (2), S-video out, 1 Type III or 2 Type II PC Card slots, infrared, Gigabit Ethernet; 802.11a/b/g; Microsoft Windows XP Professional Edition SP3

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря Ви. Досетих се че може би е слабичко компютърчето. И новите версии ще почнат да му оказват сериозно влияние. Но правилно процедирате, като сте се спрели на XP SP2. Особено малко е оперативната памет.  Защо не опитате  да замените някои версии на браузърите и другите програми с такива, които не се нуждаят от инсталация? Хем по обем са по малки, хем няма да товарят и без това вече слабичкият хардуер.Почти 75% от програмите имат и портативни версии.От вас само се иска да си ги поставите в папки в С: устройство и да изведете на декстопа иконата, за стартиране на програмата. това е като идея, така го приемете.Хем ще спестите и още място на твърдия диск, който просто на днешно време е малък и навярно бавен. И трите основни браузъри имат портативни версии за инсталации. Скайпа - също,. Какво още бяхте споменала като инсталация, забравих Може би текстов редактор, редактор за фотографии и още нещо. Аз до скоро имах подобно лаптопче като вашето и всичко по него беше така. Единствено, оrигинална и платена версия на XP SP3. До последният ден когато беше при мен си работеше много добре. (LG-G50)купен 2006 година, когато съм се регистрирал в този форум. Няма да ви притеснявам повече и още веднаж от мен - приятно изкарване на почивните дни!

Link to comment
Сподели другаде

Стана нещо което честно казано не очаквах! Преди време един човек,ваш колега(в смисъл,че е учил и се занимава с компютри) ме посъветва да инсталирам Windows XP Pro ,но версия N,и не повече от SP2 каза ми,че за моя компютър другите са тежки.Аз по принцип бях с SP2 защото кача ли SP3 компа "умираше"! Но преди няколко месеца се принудих защото скайпа отказа да свързва а новата версия искаше SP3. За Windows XP Pro N попитах тук,понеже не разбирам почти нищо от софтуер,а и английски не разбирам-каква е разликата,Night_Raven ми обясни,че не е нещо съществено. :),но след тая случка с Флаша,днес реших да инсталирам Windows XP Pro N (малко съм си коза-с рогата напред :) ) Обичам експерименти! :) Изтеглих Firefox версия 22 и Flash версия 10.3 !!! Няма да повярвате хора! Но компа литна!!! Нета е перфектен Флаша не прави проблеми

не накъсва и не се влачи.И най голямата ми изненада,че и последната версия на скайп,се инсталира без проблем с SP2 !!?? Явно от Microsoft или Skype,са направили някакви промени!Нямам си на идея как стана,но важно е,че стана! Естествено са под забрана всякакви обновявания!

Благодаря на всички за отзивчивоста, и помоща ви,че по някога прекалявам наистина с теми и въпроси...ама,не разбирам колкото вас и ми трябва помощ...особено със софтуер! :) Това го пиша и с цел инфо,може да помогне на някой друг закъсал като мене! :)

Благодаря ви отново! :)

Link to comment
Сподели другаде

И аз щях да Ви посъветвам да направите това. Даже сама забелязвате още в началото на поста , че пиша за SP2 а не за SP3. Но като зная че регистрацията ми е 2006 и имам десетина поста а се появявам след почти 9 години, като зная и какви всезнайковци има навред из интернет, реших да си премълча, за да не се получават неприятни инциденти.Към всичко това ви препоръчвам ежемесечно да правите по една проверка за "гадинки" с online версията на Dr.Web. и Malwarebute.

Пожелавам ви приятна и весела вечер!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...