Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте, пак съм аз за да не започва наново цялата дискусия ви давам тази тема в която ми помогнахте, въпроса е следния успях да кача бюджета си за видео карта значително на стойност 1,000 лева искам да ми предложите най добрата видео карта за тези пари не мога да дам повече от 1,000, само да добавя, че процесора вече го смених и е i3 4170, искам да сменя и видео карата поне в близките 5 години да ми върши работа затова и пиша тук да се намери оптималното след като си сменя и видео картата мисля,че близките 5 години няма да има нужда от смяна на каквото и да е било, чакам предложения пак повтарям до 1,000 лева, магазина за купуване е jarcomputers.

Link to comment
Сподели другаде

Corsair CX430 искам оптималното за това захранване, монитора е Captiva E1904W, кутията е DELUX MV871 има само 1 букса за свързване на монитора и компютъра не знам дали е DVI или HDMI във момента няма видео карта освен тази на процесора и до колкото виждам няма друга букса за слагане на втори монитор което ще искам да направя в последствие (на стария ми компютър имах 2 за видео картата и за вградената)

Link to comment
Сподели другаде

Мислех си за нещо такова:  AMD Radeon R9 285  обаче картата има доста висока консумация на ток ~190W.

 

 слагане на втори монитор което ще искам да направя в последствие

Това драстично ще увеличи консумацията на ток на видеокартата. 

Link to comment
Сподели другаде

Има много варианти. Може да се вземе и по-слаба видеокарта, която да е оптимална за захранването. Също така може и да се вземе по-мощна и другата част от бюджета да се отдели за захранване. Ти си решаваш. Не може да се вземе много мощна видеокарта тъй като ще се получи bottleneck.

Link to comment
Сподели другаде

Има много варианти. Може да се вземе и по-слаба видеокарта, която да е оптимална за захранването. Също така може и да се вземе по-мощна и другата част от бюджета да се отдели за захранване. Ти си решаваш. Не може да се вземе много мощна видеокарта тъй като ще се получи bottleneck.

Захранването е едва на 2 месеца, а преди не можех да дам повече за захранване,ако може предложенията да са оптимални с захранването благодаря предварително, със остатъка от парите мога да взема и още рам памет примерно въпроса е, че захранване не ми се сменя пак.

Link to comment
Сподели другаде

Ситуацията е интересна. Бюджетът позволява закупуването на страхотна видео карта, но захранващият блок не може понесе високия клас карти, а отделно мониторът ти обезсмисля покупката им така или иначе.

 

Ако мониторът няма да се сменя, то и видео карта за около 300-400 лева ще е напълно достатъчна. 

Ако обаче ще се сменя, ще е важно да се знае дали ще се сменя със стандарден FullHD (1080p/1200p) или ще се гонят по-високи разделителни способности, защото в такъв случай ще е нужно да се избере по-внимателно.

 

Включването на втори монитор може да вдигне леко енергопотреблението, ако на него се извършва нещо по-значително, т.е. да речем се играе игра на двата монитора. Ако ще се използва просто като разширение на основния и ще има стандартни прозорци на него (браузър, Skype и т.н.), тогава разликата в енергопотреблението ще е минимална.

Link to comment
Сподели другаде

Защото максималната му разделителна способност е 1440x900, а това смъква изискванията към видео картата, т.е. дори и по-евтина видео карта ще успее да се справи при тази разделителна способност.

Не казвам, че няма смисъл от нова видео карта или че дори такава за 100 лева ще се справи. Изобщо не е така, просто няма смисъл от скъп хардуер в случая. Разбира се, ако мониторът ще се сменя идните месеци, то след смяната му игрите ще се играят на по-висока разделителна способност, което ще изисква по-мощна видео карта.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Понеже съм фен на nvidia ще избера нея мога ли да сложа тази понеже не разбирам от пинове и другите там изисквания https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=591757( извинявам се за късния отговор, но сега намерих време), и отделно при рам паметта има ли пак изисквания към дъно,захранване и други или просто купуваш и слагаш ?

Link to comment
Сподели другаде

Да, ще можеш да използваш въпросната видео карта.

Стига паметта да е правилната версия на DDR, няма проблеми. Препоръчително е да се съобрази максималната честота на паметта да е равна на или по-висока от тази, която процесорът поддържа, но не е абсолютно задължително.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...