Jump to content

Коя е по добрата видео карта


Препоръчан пост

Здравейте, от тези модели коя е по-добрата видео карта, видео картата ми трябва за да мога да играя от най новите игри от рода на: Gta 5,The witcher 3 и т.н (Не искам да правя реклама на игрите давам ги за пример).

 

GF GTX 750, 1GB Asus GTX750-PHOC-1GD5, PCI-E 3.0, DDR5, 128bit, HDMI & DVI

GF GTX 750, 2GB, Asus GTX750-DCSL-2GD5, PCI-E 3.0, GDDR5, 128-bit, Display Port, HDMI, DVI

GF GTX 750, 1GB Gigabyte N750OC-1GI, PCI-E 3.0, DDR5, 128bit, 2x HDMI, 2x DVI

GF GTX 750 OC, 2GB Gigabyte N750OC-2GI, PCI-E 3.0, DDR5, 128bit, 2x HDMI, 2x DVI

GF GTX 750 OC, 2GB, Gigabyte N750OC-2GL, PCI-E 3.0, DDR5, 128bit, DisplayPort, HDMI, DVI

GF GTX 750 StormX, 2GB Palit, PCI-E, GDDR5, 128-bit, HDMI & DVI

GF GTX 750 StormX OC, 1GB, Palit, PCI-E 3.0, DDR5, 128bit, miniHDMI & DVI

Nvidia GTX750 KalmX, Palit, 2GB, 400 MHz, 128 bit, DVI, mHDMI

 

Link to comment
Сподели другаде

Всичките са един дол дренки. Важното в случая е да е с 2GB памет и да разполага с нужните изходи, за да я свържеш към монитора. Например, ако използваш DVI, просто вземи най-евтината, която разполага с 2GB видео памет.

 

И имай предвид, че това GTX 750 не е истинска геймърска карта. Т.е. новите игри би трябвало да вървят, но не очаквай да играеш на високи детайли, дори в някои случаи ще трябва да ги занижиш значително.

Link to comment
Сподели другаде

Търси в модела на видео картата да присъства "Ti". Аз съм с Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual 2GB и съм много доволен. При нормална работа държи температура от 30 градуса, при вентилатори на 30%. Дори като пусна GTA 5 нямам никакви проблеми, като съм настроил играта да черпи до 2GB памет. Поне в GTA 5 (за другите игра не знам) може да се изключи лимитацията за използвана видео памет, т.е. можеш да настроиш играта да използва 2,5 GB примерно при налични 2GB физически (естествено на своя отговорност). Важно е кои точно настройки вдигаш. Специално за GTA 5 мога да ти пратя оптималните, с които аз играя. При мен проблемът е процесора - Pentium® Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz, 2 Core(s) и така въпросната игра върви с около 30fps (дори в минималните изисквания пише, че процесорът трябва да е четири ядрен, така че няма какво да се сърдя, че върви с 30 fps.:) ).

Link to comment
Сподели другаде

Добре благодаря за коментарите, доколкото виждам имам само DVI или поне не се вижда да има HDMI на дъното, благодаря за предложението ,ако може да ми предложите някоя видео карта ~300лева.

Link to comment
Сподели другаде

До 300 лева няма наистина добри геймърски карти. Не са лоши, напротив, има приемливи, особено ако няма да се играе на 1920x1080 или 1920x1200 или не е проблем да се лишиш от някои графични глезотийки. Ако си поне малко сериозен за гейминг, ще трябва да завишиш бюджета леко. Например за около 320-330 лева могат да се намерят значително по-добри решения. Може би най-оптималното в за тези пари е AMD R9 270 (без X след 270). Друго добро предложение е AMD R7 265. Ако тези два варианта отпадат или държиш видео картата да е NVIDIA, тогава се насочи към GTX 750 Ti.
Link to comment
Сподели другаде

Претенции нямам от към модел въпроса е да ми свърши работа, за вдигане на бюджета нека кажем финална цена 350 лева,също така  въпроса е да може да тръгне на дъното asrock h81m-vg4, процесора който ще слагам след видео картата ще бъде intel core i3 4170, очаквам предложения магазина от който ще купувам отново е jarcomputers.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм съгласен с предложението на GTX 750 Ti.

 

Ако бюджетът наистина може да се разшири, тогава дори може да се говори за R9 270X, която е сериозна видео карта и ще е достатъчна за общо взето всичко. Единственият проблем е, че не само потрбителят ще трябва да се понапъне с парите, но и захранващият блок също. R9 270X е лакомичка карта и има 2 PCIe конектора. Corsair CX430 разполага само с един такъв конектор, което значи, че ще трябва да се използва преходник.

Ако все пак ще трябва да се вмести до 350 лева и/или няма да се рискува с толкова лакома карта, следващата най-добра след е R9 270 (без X). Тя е по-икономична, изисква само един PCIe захранващ кабел, който захранващият блок вече има, и също ще се справи много добре с игрите.

Ако трябва да се слезе още надолу, гледаме R7 265, която би се справила прилично.

Чак след нея идва GTX 750 Ti като производителност. Просто не виждам причина да се взема тя, след като останалите карти предлагат далеч по-добро съотношение цена/производителност. Да, GTX 750 Ti предлага някои други предимства и си има своите плюсове, но ако най-важното нещо в случая е производителността в игрите, то AMD имат категорично по-добрите предложения в този ценови диапазон.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм съгласен с предложението на GTX 750 Ti.

 

Ако бюджетът наистина може да се разшири, тогава дори може да се говори за R9 270X, която е сериозна видео карта и ще е достатъчна за общо взето всичко. Единственият проблем е, че не само потрбителят ще трябва да се понапъне с парите, но и захранващият блок също. R9 270X е лакомичка карта и има 2 PCIe конектора. Corsair CX430 разполага само с един такъв конектор, което значи, че ще трябва да се използва преходник.

Ако все пак ще трябва да се вмести до 350 лева и/или няма да се рискува с толкова лакома карта, следващата най-добра след е R9 270 (без X). Тя е по-икономична, изисква само един PCIe захранващ кабел, който захранващият блок вече има, и също ще се справи много добре с игрите.

Ако трябва да се слезе още надолу, гледаме R7 265, която би се справила прилично.

Чак след нея идва GTX 750 Ti като производителност. Просто не виждам причина да се взема тя, след като останалите карти предлагат далеч по-добро съотношение цена/производителност. Да, GTX 750 Ti предлага някои други предимства и си има своите плюсове, но ако най-важното нещо в случая е производителността в игрите, то AMD имат категорично по-добрите предложения в този ценови диапазон.

 

Така е. Моя грешка. R9 270X е малко по-шумна от GTX 750Ti. Но пък в игрите наистина се справя доста по-добре.

 

R9 270X                                                                                              GTX 750 Ti

http://tpucdn.com/reviews/AMD/R9_270X/images/bf3_1920_1080.gifhttp://tpucdn.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_750_Ti/images/bf3_1920_1080.gif

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление не мога да вдигна повече от 350, спрях се на тази видео карта https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=574076доколкото видях има много AMD R9 270, но не знам коя е по добре (надявам се, че ще може да се монтира без да се налага ново захранване).За да не отварям нова тема ще допиша с този процесор които съм избрал ще мога да играя игрите нали ?

Link to comment
Сподели другаде

доколкото видях има много AMD R9 270, но не знам коя е по добре

Да, има карти на различни производители. Откъм производителност разликите между тях са общо взето никакви. Основните разлики са в охлаждането, т.е. колко добре ще се охлажда дадената карта и колко ще е шумна.

 

(надявам се, че ще може да се монтира без да се налага ново захранване).

Ще може. Corsair CX430 би трябвало да се справи без проблем с тази видео карта.

 

За да не отварям нова тема ще допиша с този процесор които съм избрал ще мога да играя игрите нали ?

Да. Core i3 е достатъчен процесор за всяка игра на пазара. Има някои игри, които предпочитат i5 или дори i7, но те са изключения и в едно 98% от случаите i3 е напълно достатъчен.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...