Jump to content

Избор на конфигурация до 650лв


Препоръчан пост

Здравейте,

ще ми трябва една евтина компютърна конфигурация, която да сглобя. Ще се ползва за сърфиране в интернет и за домашен сървър под линукс убунту с графична среда. В момента използвам за тая задача слабия си лаптоп, но не се справя защото постоянно има товар най-вече към твърдия диск и е меко казано бавен. Най-важните и производителни части трябва да са процесора и твърдия диск. Компютъра 24/7 ще работиВсякаква периферия имам. Най-малко 4GB RAM. С  вградено видео. Не ми трябва DVD. Монитор мога да свържа с DVI или VGA. Не мога да ползвам части от друг компютър. Надявам се всичко нужда да съм написал.

 

За сега успях да направя това:
 

 
 
__________
 
640.81 лв. в емаг
 
Благодаря предварително.
Link to comment
Сподели другаде

 

Здравейте,

ще ми трябва една евтина компютърна конфигурация, която да сглобя. Ще се ползва за сърфиране в интернет и за домашен сървър под линукс убунту с графична среда. В момента използвам за тая задача слабия си лаптоп, но не се справя защото постоянно има товар най-вече към твърдия диск и е меко казано бавен. Най-важните и производителни части трябва да са процесора и твърдия диск. Компютъра 24/7 ще работиВсякаква периферия имам. Най-малко 4GB RAM. С  вградено видео. Не ми трябва DVD. Монитор мога да свържа с DVI или VGA. Не мога да ползвам части от друг компютър. Надявам се всичко нужда да съм написал.

 

За сега успях да направя това:

 

 
 
__________
 
640.81 лв. в емаг
 
Благодаря предварително.

 

 

За какъв "товар" става дума? Защото ако е някое не толкова тежко приложение може да се вземе процесор, който "смуче" по-малко ток. 

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за предложението.Като гледам най-малко процесора  е по-добър затова ако никой не предложи друга по-хубава ще взема тази конфигурация. Товара в най-спокойно състояние (на сегашната машина, която ще е замести с този който сглобя) е някъде около 10-15МБ/с четене/писане на твърдия диск, а процесора около 5-10% . Забравих да кажа, че имам възможност след време много да ъпдейтвам компютъра. На него ще има доста приложения... Панел, web server, mail server, ftp server и други. Естествено няма да се ползва за професионални цели, а домашни и лични. :)

Link to comment
Сподели другаде

Искам да кажа, че поръчах препоръчаната ми от krasivichev конфигурация като добавих по-хубавото захранване. Днес сутринта го получих.

 

http://prikachi.com/images/68/8018068J.jpg

 

Сглобих го и работи. Единствения проблем е, че процесора вдига много високи температури при натоварване (над 75-80) но това е защото няма термо паста и е със стоково охлаждане (пък може и да не съм сложил добре охлаждането).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...