Jump to content

Въпрос относно избор на лаптоп


Препоръчан пост

То за този бюджет игри забрави да играеш, така че най-производителен е Леново-то - процесорът му е най-добре от трите предложени. Видео картите са куци на всички модели.

 

П.П. Чистосърдечно ти препоръчвам да не купуваш от техно-магазините - има си специализирани сайтове за тази цел.

Link to comment
Сподели другаде

Никой от тези лаптопи не е ужасен по никой показател. Не и за средностатистически нужди, каквито са на автора на темата.

 

Процесорът на G510 определено е по-добър от този в другите модели, но също така и черпи повече енергия, което от значение, ако е важно батерията да издържа повече време преди да има нужда от зареждане. За обикновени задачи като сърфиране в Интернет, гледане на филми/клипчета, слушане на музика и работа с основни офис приложения и двата процесора са напълно достатъчни.

Видео картата на Z50-70 е най-добра, макар да не е достатъчна за някакъв дори леко сериозен гейминг. На второ място е картата на L50-B-1DM и категорично най-слаба е на G510. Ако обаче играенето на игри не изобщо нужно и единствено може би ще се играе Counter-Strike, то всичките трябва да са достатъчни.

Може би от по-голямо значение в случая е разделителната способност на дисплеите. На Z50-70 е най-голяма — 1920x1080, докато на другите е едва 1366x768. Това ще е от значение, ако наистина ще се гледат повечко филми на FullHD. Не че ще е от критично значение, но все пак е по-добре да се възползва човек от пълната разделителна способност.

Също така G50-70 моделът разполага с легално копие на Windows 8.1, което поне за мен е плюс. Разбира се, ако легалността на операционната система е важна или потребителят ще настоява да се инсталира Windows 7, тогава това няма да е от значение.

 

Като цяло няма причина да се избере моделът на Toshiba. С нищо не превъзхожда другите два, а и бих заложил на Lenovo като производител. От другите два модела лично според мен по-добрият е G50-70. Процесорът му е по-слаб, но както вече казах, това не би трябвало да се усети при простички задачи. Останалите плюсове на модела по мое мнение успяват да компенсират за по-слабия процесор и да наклонят везните в негова полза.

Link to comment
Сподели другаде

G510 ми се струва най-добре в съотношение цена/характеристики. 

 

П.С. Аз съм с леново  b590 и G500 и да чукна на дърво, засега не са ми правили никакви проблеми, а ги имам от близо 2 години.

Link to comment
Сподели другаде

Което е проблем, защото...?

Греят повече и по-често дават проблеми във времето, особено ако не се чистят редовно лаптопите. В сервиза постоянно идват с изгорели видеокарти, повечето от които са с AMD архитектура. Затова, когато стане въпрос за закупуване на нов лаптоп предпочитам да е с INTEL или NVIDIA, но не и с AMD. Разбира се това е въпрос по скоро на личен избор.

Link to comment
Сподели другаде

Макар да е вярно, че като цяло AMD са по-топлите чипове, това не значи, че ще има проблем. На базата на моя опит пък точно NVIDIA имат повече проблеми в следствие на топлоотделянето. Това обаче бяха значително по-старите поколения. В последно време не съм попадал на подобни проблеми.
Link to comment
Сподели другаде

Отново не съм съгласен. AMD не са на същото ниво, на което бяха преди години. Все още мисля, че NVIDIA определено имат по-доброто софтуерно обезпечение като цяло, но AMD също подобряват своите. В момента основните им проблеми са свързани с CrossFire режима, т.е. ако ще се ползват две или повече видео карти едновременно. Ако се ползва само една карта, драйверът е достатъчно стабилен.
Link to comment
Сподели другаде

Отново не съм съгласен. AMD не са на същото ниво, на което бяха преди години. Все още мисля, че NVIDIA определено имат по-доброто софтуерно обезпечение като цяло, но AMD също подобряват своите. В момента основните им проблеми са свързани с CrossFire режима, т.е. ако ще се ползват две или повече видео карти едновременно. Ако се ползва само една карта, драйверът е достатъчно стабилен.

Аз не съм на същото мнение, самия аз имах доста проблеми с драйвеите на AMD, и то на чисто нови машини. Сини екрани, замръзвания и т.н, а драйверите са теглени от официалния сайт на AMD. Предимно за лаптопи.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...