Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте, реших да си купя втори хард диск на старо. Понеже стария се понапълни с неща които ползвам. Дъното ми е Asus P5LD2 SE. Ето и снимки:post-9788-0-88858300-1425912473_thumb.jpg post-9788-0-47010300-1425912485_thumb.jpg post-9788-0-32136900-1425912524_thumb.jpg post-9788-0-82493300-1425912537_thumb.jpg post-9788-0-14011700-1425912553_thumb.jpg post-9788-0-27541600-1425912567_thumb.jpg 

 Така, въпросите ми са:

1. Какъв хард диск да искам(за да мога да го включа)? АТА диск?

2. Размера ще е според парите(май макс 500GB, стария ми е 160), но дали ще може да се включи в     дънната платка(дали поддържа такъв размер като байтове)?

3. Понеже нямам АТА кабел ще си купя, но къде да го включа допълнителния хард диск който ще ми е само     за данни (на дъното имам 4 АТА слота като два са червени-основни, явно за да е "slave" втория диск             трябва на един от черните). И трябва ли да променям и на новия диск с тези пинчета ли бяха където се       настройва на мастер и слейв ? На стария нямам, т.е. не е отбелязано нито да е мастер, нито слейв.

4. За захранването си имам отделен изход(на снимката съм го показал) него може ли да ползвам?

 

Благодаря на отзовалите се. 

Link to comment
Сподели другаде

1. Какъв хард диск да искам(за да мога да го включа)? АТА диск?

SATA диск.

дали поддържа такъв размер като байтове?

Няма ограничение.

Понеже нямам АТА кабел ще си купя, но къде да го включа допълнителния хард диск който ще ми е само     за данни (на дъното имам 4 АТА слота като два са червени-основни, явно за да е "slave" втория диск             трябва на един от черните). И трябва ли да променям и на новия диск с тези пинчета ли бяха където се       настройва на мастер и слейв ? На стария нямам, т.е. не е отбелязано нито да е мастер, нито слейв.

Slave, Master и Cable Select няма при ATA дисковете.

Цветовете са за RAID.

За захранването си имам отделен изход(на снимката съм го показал) него може ли да ползвам?

Ако на диска, захранващия куплунг е такъв можеш. Иначе ще ти трябва Sata Power Cable.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря поизясни ми се, днес ще питам в едно магазинче за някой секънд хенд(здрав). До колкото знам трябва да го форматирам след като го монтирам и го разпознае компютъра. А горе казваш:  "Slave, Master и Cable Select няма при ATA дисковете.Цветовете са за RAID.". Значи да разбирам че няма да слагам джъмпери за слейв? И тези цветове за RAID как да ги ползвам, да го сложа кабела на другия червен?

Link to comment
Сподели другаде

Купих си един 80GB за 20лв. с кабел и преход за захранването. Даже и болчета цяло пакетче ми дадоха. Ето как изглежда на Windows-a:post-9788-0-87227900-1426085768_thumb.jpg

Форматирах и двата дяла. Обясниха ми че ако искам мога да направя да ги направя в един дял чрез "административни инструменти", но нещо не ми е ясно после как ставаше...-забравих.Ето от тук ми обясниха:post-9788-0-11304700-1426086206_thumb.jpg.

Важното е че без никакъв проблем си монтирах диска и тръгна без проблем. Сега имам повече място за важни неща. 

 

П.П.

Само да попитам трябва ли да извъртя Аваста сега? След форматирането(аз не съм пипал нищо по старите неща, имаше някакво ХР инсталирано само...)? 

 

Благодаря още веднъж. Радвам се че има форум като нашия!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...