Jump to content

Препоръчан пост

Компютъра е с току що инсталиран Windwos XP SP3 и всички драйвъри са инсталирани. В диспечера на усройства няма удивителни, но няма звук. Дънната платка е: Gigabyte GA-G41MT-S2P, а звуката карта е: Realtek ALC889 @ Intel 82801GB ICH7. Нито отзад нито отред има звук. Какъв е проблема?

Link to comment
Сподели другаде

Имаш ли инсталирана програмата за звуковата карта-High Definition Audio Codecs Driver

Version:R2.71? Обикновенно се намира на диска с драйверите за компютъра.Ако имаш такъв! Ако нямаш си я изтегли от интернет и я инсталирай! Ако само Windows си инсталирал, в инсталационния диск няма тази програма и трябва допълнително да я инсталираш!
 
Кликни на иконата с високоговорител - долу в дясно до часовникът.Провери дали е усилен звукът,усили го до край,ако не е!

Тонколоните ти работят ли? Има ли захранване на тях? Ако имаш потънциометър за усилване,монтиран на колонките усили го до край и пробвай. Включи слушалки.Провери дали с тях се чува! Провери си тонколонките или слушалките,с които изваждаш звукът дали не са повредени! Опитай ги на друг компютър ако можеш!

Link to comment
Сподели другаде

Имаш ли инсталирана програмата за звуковата карта-High Definition Audio Codecs Driver

Version:R2.71? Обикновенно се намира на диска с драйверите за компютъра.Ако имаш такъв! Ако нямаш си я изтегли от интернет и я инсталирай! Ако само Windows си инсталирал, в инсталационния диск няма тази програма и трябва допълнително да я инсталираш!
 
Кликни на иконата с високоговорител - долу в дясно до часовникът.Провери дали е усилен звукът,усили го до край,ако не е!

Тонколоните ти работят ли? Има ли захранване на тях? Ако имаш потънциометър за усилване,монтиран на колонките усили го до край и пробвай. Включи слушалки.Провери дали с тях се чува! Провери си тонколонките или слушалките,с които изваждаш звукът дали не са повредени! Опитай ги на друг компютър ако можеш!

Инсталирах това, което ми каза, но нямаше нова програма на десктопа ми. По принцип си е тази програма за контролана на звука. Звукът е усилен, колоните и слушалките работят на друг компютър. Компютъра е тестван с 2 вида колони, който е сигурно, че работят, но пак няма звук. Навежда ме мисълта за изгоряла звукова карта. Не видях подути кондензатори по дънната платка. Ако наистина е хардуерен проблема тази ще свърши ли работа? Ако да ще я поръчам, но не знам точно как се свърза.

Link to comment
Сподели другаде

Преди да решаваме дали звуковата карта работи,изтегли AIDA64 Инсталирай я,сложи я на български,отиди на "отчет" горе в дясно на менюто,"помощник за отчети" > следващ> Избери "всички страници" > HTML Изчакай търпеливо,че пълния отчет става бавно.Запиши отчета някъде,архивирай го с някакъв архиватор.примерно WINRAR ,защото файла ще излезе доста голям,и го прикачи към следващият ти коментар!

 

Компа,отварян ли е? Преди тази инсталация,имало ли е звук? Ако по кутията е ръчкано има вероятност да са се откачили проводниците между дънната платка и изходните букси за звук! Които съществуват при тази дънна платка!

Link to comment
Сподели другаде

Отчет. Компютъра не знам дали преди е отварян, но аз го отварях само, за да извадя и сложа отново батерията на BIOS-а. Ето снимки в какво състояние е: снимка 1, снимка 2, снимка 3, снимка 4, снимка 5, снимка 6.

Link to comment
Сподели другаде

. Компютъра не знам дали преди е отварян, но аз го отварях само, за да извадя и сложа отново батерията на BIOS-а.

 

Щом си ресетвал биоса,много е възможно звуковата ти карта да е деактивирана от биоса! Влез в БИОСА и върни default настройките.Каква е била причината да ресетваш Биоса? В диспечера на устройствата изобщо съществува ли  Realtek High Definition Audio като устройство в Sound,Video and game controllers ? Отиди в Контролния панел>Звуци и аудиоустройства,и провери дали опциите са активни?

 

И един още по лесен начин! Но първо се oсигури,че звуковата карта не е деактивирана от биоса Дръпни си едно Ubunto 32 - bit метни го на един диск и стартирай компа от него като Live CD! Виж дали ще ти се появи звук!

Link to comment
Сподели другаде

В BIOS-а не открих нищо свързано със звуковата карта. Ресетвах го, точно поради тази причина да върна настройките по default. Диспечера на устройства. Звуци и аудиоустройства. Пробвах и под Ubuntu. Тук ситуацията е интересна. :D Беше ми доста трудно да подкарам каквато и да е музика, защото липсваше mp3 кодек, но свалих flash player и пуснах песен от soundcloud и звук имаше само от предния панел, но със доста шум и звука не беше силен, макар и да съм увеличил отвсякъде до 100%. През задния панел се чуваше само шум. В Widnwos, през предния панел се чува само шум, а отзад дори и шум липсва. Значи звуковата карта е наред? Все още се чудя дали не съм пропуснал нещо в BIOS-а, просто не знам какво точно да търся..HD Audio, Realtek ??

Link to comment
Сподели другаде

Биоса нещо такова ли е

 

 

 

http://www.nastrojkabios.ru/images/stories/bios/1/First-Boot-Device-1.jpg

 

 

Почвам да мисля,че нещо е станало като си отварял кутията на компа... Ако е така,и с външна карта пак ще е така...

Link to comment
Сподели другаде

Отвори го.Натисни F7 ,потвърди с  "yes" После натисни F10 отново потвърди с  "yes" Компа ще се рестартира.Виж дали не се е оправил? Опитай отново с Ubuntu,ако и с него няма ефект,най вероятно нещо е станало като си го отварял? Скъсана жица измъкнат куплунг...знам ли? Опитай!

Link to comment
Сподели другаде

Направих каквото ми каза и в Windows от предния панел се чуваше леко песента, която бях пуснал и доста шум. Преместих жака отзад и отново липсваше дори шум. Преместих отпред и се чуваше само шум този път. Отворих кутията и извадих и поставих наново конектора за звука за предния панел. То за задния панел няма какво да извадя, вижда се и на снимката. Ето снимки на целия BIOS: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.
Сложих отново Live CD Ubuntu, но пак се получи същото нещо. От предния панел се чува тихо музика с доста шум, а отзад и шум няма.

Link to comment
Сподели другаде

Сложих отново Live CD Ubuntu, но пак се получи същото нещо. От предния панел се чува тихо музика с доста шум, а отзад и шум няма.

 

Явно имаш проблем...но не софтуерен...Нещо не е наред в компа,но дали е картата??? Аз поне не мога да ти кажа твърдо "да" или "не" Както и не мога да ти потвърда със сигурност дали ако купиш друга звукова карта ще тръгне... Най добре ще бъде да го занесеш на сервиз!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...