Jump to content

Въпрос за дънна платка на компютър


Препоръчан пост

Здравейте, заглавието не е съвсем точно, но както и да е. Та на проблема, закупих компютър втора ръка, сравнително стар, но за домашно ползване като втори комп става. Уточнявам, че купих само компютъра без монитор, тъй като имах стар монитор, който мислех да ползвам. Включих всичко и започна инсталацията, след известно време монитора започна да гасне. Реших че е развален, гасне през две-три секунди, включвам го от копчето, тръгва пак гасне и така...Но питането ми не е за монитора,ясно е че има дефект, все пак успях да инсталирам windows. И си инсталирах HWMonitor , тук идва притеснението ми, програмата показваше температури на твърд диск и процесор! Други показания нямаше, може да ви се вижда смешно, но възможно ли е този компютър да няма дънна платка? И от това да гасне монитора, а не че е бил развален? Въобще възможно ли е да стартира комп без дънна платка? Сега не мога да тествам компа, нямам монитор до една седмица ще си закупя, но този проблем ме тревожи? Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

И си инсталирах HWMonitor , тук идва притеснението ми, програмата показваше температури на твърд диск и процесор!

Какво е притеснителното?

Други показания нямаше,

Защото няма датчици.

възможно ли е този компютър да няма дънна платка?

Ако няма дъно, тогава къде си боцнал всички компоненти?

 

Рестартирането може да е от всичко. RAM, HDD, видеокарта, калпави драйвери, некачествено захранване и още куп причини.

 

Като за начало опитай да върнеш първоначалните настройки на BIOS.  Махни батерията от дъното за 4-5 минути и я постави пак.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговора. Не съм се сетил,че може да няма датчици. Не съм обяснил добре, няма рестартиране, монитора ,присветва и гасне през две-три секунди.Но предполагам има дефект той,затова ще купя нов.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговора. Не съм се сетил,че може да няма датчици. Не съм обяснил добре, няма рестартиране, монитора ,присветва и гасне през две-три секунди.Но предполагам има дефект той,затова ще купя нов.

Като пробваш на новия монитор пиши какво е положението.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...