Jump to content

Препоръчан пост

Не ми отваря снимките, нещо изтрих някаква папка на хард диска където ми бяха снимките. Как да го преинсталирам windows photo viewer-а?

Ще може ли наново да обясниш, че не стана много ясно!

Изтрил си твои снимки на хард диска, а сега искаш да преинсталираш Windows Photo Viewer, понеже не работи вече!

Аз не намирам връзка м/у двете!

А програмата лесно можеш да си я намериш.Трябва само да попиташ Google.

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Graphic/Graphic-Viewers/Free-Photo-Viewer.shtml

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай следното:

Щрани с десен бутон на няоя снимка(картинка), избери Properties->в раздел General щракни бутон Change. Ако не се вижда програмата Windows Photo Viewer, щракни на стрелката надолу срещу теста Other programs. Ако и там я няма, ще трябва да се направи проверка на системата за липси и повреди на системни файлове:

Start->Search->напишете cmd и като се появи черната икона, щракнете по нея. Изберете Run as administrator. В новия черен прозорец напишете

sfc /scannow и натиснете Enter. Като завърши проверата, рестартирайте компютъра.

 

ПП: По принцип процесът windows Photoviewer се стартира така

dllhosts "%Program Files%\Windows Photo Viewer\PhotoViewer.dll"

Link to comment
Сподели другаде

Не ми отваря снимките, нещо изтрих някаква папка на хард диска където ми бяха снимките. Как да го преинсталирам windows photo viewer-а?

 

Снимката, която не отваря, с десен клик върху нея задай да се отваря и асоцира с windows photo viewer.

Link to comment
Сподели другаде

Изтрих папка от скиритите в тази част от хард диска където са ми снимките. И, сега не се отварят с  windows photo viewer-а, а направих настройките със paint да ги отваря. Ще пробвам съветите ви и ще пиша. 

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря на ExaFlop, много добре е обяснил. В момента правя теста. Само не разбрах как да стартирам като администратор.  Ето снимка: post-9788-0-28411200-1414506171_thumb.jpg 

Link to comment
Сподели другаде

Щракнете бутона Start-> щранете в полето Search и напишете cmd и като се появи черната икона, щракнете по нея с десен бутон. Изберете Run as administrator.

 

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много. Получи се. Ето снимки:post-9788-0-32741200-1414512370_thumb.jpgpost-9788-0-18202000-1414512384_thumb.jpgpost-9788-0-73693500-1414512406_thumb.jpg

 

Това последното е от лог файла, снимах само най долу на текстовия файл че е много дълъг.

 

Поправи се и сега е екстра. Благодаря.

 

П.П.

Аз проверих за тази команда(понеже ми се стори много ефективна). И открих в някакъв форум за Win7, ето това:post-9788-0-38059000-1414513632_thumb.jpg

Супер  е, прилича ми на recovery conzole на ХР-то. Там си поправях със fixboot, и fixmbr(даже ги помня на изуст) старта на Win XP-то когато бях с него. Та нещо като него ли е? И този вариант с scf\? , нещо като "универсална поправка и проверка" на целия Уиндоус ли е?

Link to comment
Сподели другаде

sfc трябва да се пуска от админска конзола, за да се избягва проблем с достъпа до файлове. sfc проверява за липса и/или повреда на системни файлове и ги възстановява, ако може. А за възможните й ключове:

sfc /? и ще Ти покаже как може да бъде стартиран инструментът.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...