Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 36
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

В Microsoft Word клавиш Enter започва нов абзац и доколкото знам няма начин функциите на Enter и Shift+Enter да се разменят. Поне аз не помня да съм виждал подобна опция. Това, което можеш да направиш, е да редактираш настройките за абзаци и да укажеш на Word да не добавя разстояние между абзаци от един и същ стил. В основния екран на програмата, в секцията за оформяне на абзаца, кликни малкото бутонче със стрелкичка в долния десен ъгъл, което ще ти изведе прозорец с настройки. Там постави отметка на Don't add space between paragraphs of the same style. Не знам как точно е преведена опцията в българските версии на офис пакета и не съм сигурен дали ще я има в Word 2010, защото ползвам Word 2013, но би трябвало да е налична.

 

Това не е абсолютно точно това, което искаш (предполагам), но не се сещам за по-елегнатно решение.

Link to comment
Сподели другаде

Пиша някакъв текст и под него искам да изброя няколко неща. С опцията Bullets правя списъчен вид, но две неща не ми харесват:

 

Текст текст текст текст:

  • 111
  • 222
  • 333
  • 444
  • 555

1. Разстоянието от черната точка до цифрата 111 е голямо.

2. Разстоянието между Текст и точка 111 също е голямо.

 

Как се коригират тези разстояния?

  

  

--

Link to comment
Сподели другаде

1. Маркираш си желаните редове с точки -> десен клик -> Adjust List Indents... -> от падащо меню „Follow number with“ избираш Space (или Nothing, ако ти допада повече).
2. От същия прозорец, който споменах първоначално — секция Spacing -> After -> 0 pt (или колкото искаш).

 

Така поне е в Microsoft Word 2013. Не мога да съм сигурен, че ще е така и в по-старите версии.

Link to comment
Сподели другаде

Първото стана, но второто се прави от друго място. Става чрез опцията Paragraph и оттам чрез Spasing. Едно момче ми го показа. Доволен съм!

 

Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Два въпроса:

 

1. Сложих си Word 2013, но не ми харесва фона, на който стои листа за писане. Искам да го направя, както си беше на предната версия и горе, където са бутоните, пак да сложа цвета, който беше на 2010. Има ли начин и откъде?

 

2. Когато си ъпдейтвах Офис 2010 с Офис 2013 ми се инсталираха още 6-7 други програми от офис пакета. Как да деинсталирам някои от тях?

Link to comment
Сподели другаде

1. Тук не мога да помогна.

 

2. Трябва да има опция за добавяне/премахване на компоненти от офис пакета при опит за деинсталация и/или инсталация на същата версия.

Link to comment
Сподели другаде

Къде е тази опция? Аз в папката на офис пакета даже нямам икони на програмите. В Контрол панел също няма такива програми, а пише само Майкрософт офис.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...