Jump to content

гаф с преинсталация на уин 7


чико

Препоръчан пост

Имам ето такъв лаптоп http://www.samsung.com/bg/support/model/NP270E5V-X01BG, беше с Win 7 Ulti x64 SP1. Реших да го преинсталирам (със същата версия) без належаща причина, просто сметнах че след година експлоатация е време да го освежа. По време на процеса обаче пропуснах да форматирам системния дял - бях си пуснал музика да минава по-бързо времето, която явно ме разсея, пък и бях вече на градус когато най-сетне се наканих да го почна, знаете какво е.. Сега съм с два уина. Машината обаче си бачка и се чудя не може ли да остане така, какви са рисковете? 

Link to comment
Сподели другаде

Еми като за начало ако е имало зловреден код той е останал. Други рискове. Ще имате много папки из системния дял. При буут ще Ви пита кой windows да заредите, но това можете да го премахнете от msconfig.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Пусни cleanmgr да сканира C: След като завърши сканирането, маркирай всички позиции и потвърди. Рестартирай компютъра. Премахни стария ред от Boot раздела на msconfig. Ама най-добре е първо да покажеш снимка на Boot раздела на msconfig.
Link to comment
Сподели другаде

здравейте..незнам по точно  каде да попитам и реших тук.. характеристиката на машината е AMD Turion x2 Dual-Core mobile RM-70 2Ghz
4GB RAM 32bit..Въпроса ми е дали мога  без да го престалирам да го направя на 64бит..благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Не, не може.

Извинявам се че те цитирам.

Ако направи надграждане няма ли да се получи?

Все пак при надграждането е необходима по горна версия..

64bt не е ли повече от 32bt.

 

ПП: Сега ми дойде на ума че драиверите не са същите!!!!

Link to comment
Сподели другаде

Да, може да се надстрои. При стартиране на инсталатора от DVD се избира Upgrade опцията. Windows ще сложи X64 битовите драйвъри, а всичко от Program files ще бъде преместено в Program Files (86). Някои от програмите, които имат X64 версии ще трябва да се преинсталират, т.е. деинсталиране и ново инсталиране от X64 инсталатор. Трябва да се подготвят X64 драйвъри предварително, особено за чипсет и мрежа. Желателно е лични докумети(док, музика, кино) да са на друг дял, защото винаги може да се скапе нещо и за да няма нещастни.

 

 

Лично аз не съм фен на X64, ако на машината няма да работят специялизирани X64 прииложения като графични, CAD/CAM/CAE, при оито е просто задължително да са X64, задари сериозния прираст в производителността на Х64 версиите им спрямо Х86.

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз не бих имал доверие на такива поправителни/надграждащи процедури. Ако е възможно ги избягвам.

 

И какъв е проблемът на 64-битовата архитектура?

Link to comment
Сподели другаде

Няма проблем с архитектурата. Има емулиране на 32битова среда за 32битовите приложения. И както писах по-горе, ако не се ползват специфични програми, няма смисъл от инсталиране на 64бит ос, само заради идеята ОС да вижда пълния обем RAM. Така или иначе 32битовите приложения не могат да адресират тия области.

И едно четиво

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност е възможно 32-битов процес да адресира повече от 4 гигабайта памет. Не толкова ефективно, колкото 64-битов процес, но е възможно.
При 64-битовите версии на Windows предаването на параметри на функции става през регистрите, а не през стека, което ускорява нещата. Преходът между kernel и user режим е също по-бърз, както и извикването на функции. Като цяло програмният модел на 64-битовата архитектура е значително по-добър. И въобще повечето регистри с общо предназначение оказват доста благоприятно влияние върху производителността.

Да, вярно е, че не всички приложения разполагат с 64-битови версии и също е вярно, че в зависимост от приложението може да не се усети особена разлика между 32- и 64-битовата му версия. Това обаче не значи, че няма разлика, а и броят на 64-битовите приложения нараства постепенно, макар и бавно.

 

Сигурността е повишена по ред причини. Две от тях са Kernel Patch Protection и Driver Signing, които правят достъпа до ядрото много по-трудни за писачите на зловреден софтуер. Също така, DEP е задължително изискване за всички 64-битови процеси. Отделно и много по-ефективен ASLR заради много по-голямото количество адресно пространство. Някои от ограниченията, които WOW64 налага на 32-битовите процеси, също може да накара някои зловредни процеси да не функционират коректно.

 

Стабилността е също подобрена, благодарение на гореспоменатите Kernel Patch Protection и Driver Signing, които ограничават значително кода, който се изпълнява в ядрото, което намаля риска от сривове и всевъзможни други проблеми, които биха се дължали на калпав код, ако сульо и пульо можеха да си изпълнят кода там.

 

Реално погледнато не виждам причина един обикновен потребител със съвременна компютърна система да работи под 32-битова операционна система.

Единствените изключения, за които се сещам са:

- потребителят разполага със стар хардуер, който не може да поддържа 64-битова архитектура или не е достатъчно мощен, за да може да се инсталира съвременна операционна система;

- потребителят е принуден да специфичен/стар/зле написан софтуер, който просто отказва да функционира коректно под 64-битова операционна система поради някакви причини;

- потребителят е принуден да използва специфичен/стар хардуер, който не разполага с драйвери за 64-битова операционна система.

 

Особено при положение, че цената на 32- и 64-битовите операционни системи е една и съща, независимо дали става въпрос за легално закупуване или изтегляне от торент тракер.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Колеги загазих го инсталирах за първи път лин 7 от старт ботана и от директорията на файловете цукнах и тръгна проблема ми е че инсталирах два лина и сега нз какво да правя разбрах как се прейнсталира но твърде късно грешката вече е направена влезнах в биоса но там е пълна мъгла нз хора помагайте изложих се яко 

Link to comment
Сподели другаде

Колеги загазих го инсталирах за първи път лин 7 от старт ботана и от директорията на файловете цукнах и тръгна проблема ми е че инсталирах два лина и сега нз какво да правя разбрах как се прейнсталира но твърде късно грешката вече е направена влезнах в биоса но там е пълна мъгла нз хора помагайте изложих се яко 

Повярвай ми. Много е тудно да разбера.

Искаш да запазиш сегашното състояние със някои промени?

Или питаш за нова преинсталация!!!

Link to comment
Сподели другаде

искам да го преинсталирам на ново но да изчезне втория Windows щото при включване се показват два Windows отделно има някаква папка резарвирани файлове искам да си  е само с ц и д но с един Windows ! :) благодаря предварително 

Link to comment
Сподели другаде

искам да го преинсталирам на ново но да изчезне втория Windows щото при включване се показват два Windows отделно има някаква папка резарвирани файлове искам да си  е само с ц и д но с един Windows ! :) благодаря предварително 

Аха. Това дали ще помогне?

http://forums.softvisia.com/index.php/topic/8793-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-windows-7/

 

Има и начин да се запази сегашното състояние.Само ще се направят наколко корекции.

Стига системата ти да си работи без проблеми във момента.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...