Jump to content

Дайте съвет за микрофон


Препоръчан пост

Здравейте хора! Пак имам проблем...Котарака ми бутна микрофона и той се счупи.Беше един доста стар със стойка но работеше много хубаво.Като говоря по скайп,ме чуваха ясно и хубаво едва ли не даже и в кухнята да  отида...Да ама котака решил да пее на него и...свърши!

Сега ползвам вградения на лаптопа,той си е супер,но за настолния комп нямам..Купих едни слушалки с микрофон,трябва да го глътна,за да се чуе нещо,купих една камера Havic с вграден микрофон...уж бил чувствителен,ама него трябва да го целувам и да викам за да се чува,иначе камерката е хубава.Пробвах ги и на лаптопа и на големия комп,все същия резултат.

Дайте съвет!? Не е до парите,но да е нещо хубаво! Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Леко необичайно е да се търси съвет за микрофон, защото обикновено няма особена разлика между тях. Може би все пак ако кажеш някакъв бюджет и евентуално магазин, където да погледнем какво се предлага.

Link to comment
Сподели другаде

Леко необичайно е да се търси съвет за микрофон, защото обикновено няма особена разлика между тях. Може би все пак ако кажеш някакъв бюджет и евентуално магазин, където да погледнем какво се предлага.

 

Ами търся съвет защото до сега купих два които не ми харесват,поради простата причина,че не са чуствителни...

 

За пари,до 100лв. мога да си го позволя,а магазина e PLESIO Има разни слушалки с микрофон тука ,но нямам представа кои е добър!

 

Благодаря!

 

п.п. Даже бих предпочела само микрофон,на стойка,като стария,ама... не намирам такива!

Link to comment
Сподели другаде

Първо може да се поправи стария, или се е разпоило нещо, или се е прекъснал кабел(мразя китайките, които използват медна жица като косъм...). Като второ, е учудващо, да питаш за микрофон от къде да купиш и какъв, защото 100% тези до 8лв.(едва ли има и по-скъпи, освен ако не купуваш нещо супер професионално от елитна марка...) са с едно качество и произход. И ги има навсякъде по магазините. 

Link to comment
Сподели другаде

Първо може да се поправи стария, или се е разпоило нещо, или се е прекъснал кабел(мразя китайките, които използват медна жица като косъм...). Като второ, е учудващо, да питаш за микрофон от къде да купиш и какъв, защото 100% тези до 8лв.(едва ли има и по-скъпи, освен ако не купуваш нещо супер професионално от елитна марка...) са с едно качество и произход. И ги има навсякъде по магазините. 

Искам нещо хубаво.Омръзнаха ми тези боклуци от 8-15 лева.Дето след няколко месеца или по рано даже,почва да ти прекъсва,я слушалката я микрофона,да пращи и т.н. ,заради тези тънки проводници,дето като ги огънеш 2 пъти и прекъсват.Не случайно гаранцията им е три месеца!!! :)

Link to comment
Сподели другаде

За жалост не мисля, че ще е лесно да се избере микрофон, за който ще е сигурно, че отговаря на изискванията ти, защото обикновено за този вид периферия няма ревюта и сравнения.

 

Нямаш ли случайно възможност да пазаруваш от друго място? Нещо не намерих отделни микрофони в Plesio. Също така, опитвала ли си да повишиш нивото на микрофона (т.нар. mic boost)? Ще се увеличи и количеството шум, но все пак може да доведе до желания ефект или поне някакво подобрение, за да не се налага да се дават още пари. 

Link to comment
Сподели другаде

За жалост не мисля, че ще е лесно да се избере микрофон, за който ще е сигурно, че отговаря на изискванията ти, защото обикновено за този вид периферия няма ревюта и сравнения.

 

Нямаш ли случайно възможност да пазаруваш от друго място? Нещо не намерих отделни микрофони в Plesio. Също така, опитвала ли си да повишиш нивото на микрофона (т.нар. m ic boost)? Ще се увеличи и количеството шум, но все пак може да доведе до желания ефект или поне някакво подобрение, за да не се налага да се дават още пари. 

 

Лошото е,че и аз не намирам отделни микрофони.Всичко е със слушалки.Не е проблем да го купя от друго място,но освен Плесио,Технополис и Техномаркет,други специализирани магазини не зная.Има наистина малки магазинчета много,но там има само от ефтините слушалки между 8 и 12 лв. А такива имам точно две и никаква работа не ми вършат... mic boost не се поддържа от звуковата ми карта и на двата компа доколкото разбрах от тази статия ,нямам "разширени" за микрофона...или не знам как да ги търся.

Или ако има някакъв допълнителен софтуер за това... Много ме е яд,че нямам представа какъв беше старият ми микрофон...толкова добре работеше...

Пробвам чуствителноста на микрофоните със скайпа,в контролния му панел...индикатора едвам мърда,а като ползвам вграденият микрофон на лаптопа,даже нещо тихо да кажа,индикатора едва ли не забива до края,въпреки,че е на опция,скайпа сам да си го контролира,или нещо подобно беше!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей barbuncela,

би ли могла да направиш една снимка на вече счупеният микрофон и да я прикачиш.?

 

E...точно за това ме е яд,че го изхвърлих... Но беше точно като на тази снимка,само дето нямаше това отпред сребристото

бутон ли е,ключ ли...знам ли какво е ?

 

http://www.bittel.bg/userfiles/productlargeimages/product_440.jpg

 

 

 

Какви са операционната система и звуковата карта?

 

Windows XP Professional  SP 3  и на лаптопа и на настолния комп.Настолния комп има и Windows 7 Professional  SP 1

 

звукова карта на лаптопа  Analog Devices AD1981B(L) @ Intel 82801DBM ICH4-M - AC'97 Audio Controller [b-1]

 

а на настолния  Realtek ALC662 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller

Link to comment
Сподели другаде

За настолния можеш да опиташ да отвориш панела на звуковата карта, да отвориш подпрозорец Mixer, там да кликнеш бутона с гаечния ключ в секция Record и да поставиш отметка. Ако там я няма опцията, провери дали няма да я има в секция Playback. Също така можеш да опиташ да намериш жака на микрофона с малките стрелкички в дясната част на прозореца и ако има бутон с две точки, да го кликнеш и там да активираш опцията.

Казано иначе: може да е малко е скрита.

 

Относно лаптопа, там не си спомням как изглежда аудио панела на Analog Devices, така че може да се наложи да направиш някои снимки на прозорците.

Link to comment
Сподели другаде

За настолния можеш да опиташ да отвориш панела на звуковата карта, да отвориш подпрозорец Mixer, там да кликнеш бутона с гаечния ключ в секция Record и да поставиш отметка. Ако там я няма опцията, провери дали няма да я има в секция Playback. Също така можеш да опиташ да намериш жака на микрофона с малките стрелкички в дясната част на прозореца и ако има бутон с две точки, да го кликнеш и там да активираш опцията.

Казано иначе: може да е малко е скрита.

 

Относно лаптопа, там не си спомням как изглежда аудио панела на Analog Devices, така че може да се наложи да направиш някои снимки на прозорците.

 

Нито в Playback нито в Record в разширените на Realtek има такава опция...А при жаковете има само това в разширените също няма...

 

http://store.picbg.net/pubpic/D4/03/47aae5befa32d403.jpg

 

 

А на лаптопа в SoudMAX има само два прозореца,ама и там не видях такава опция...

 

http://store.picbg.net/pubpic/36/5F/ca0449c81fae365f.jpg

 

http://store.picbg.net/pubpic/8B/12/8e74f1cc06b58b12.jpg

 

Изобщо... :bang:

Не знам дали съществува...Може и идеята ми  да е тъпа,ама...Мисля,че някога,някъде съм виждала,една малка кутийка с батерийка,микрофона се включваше в нея а нейния жак в микрофонния вход на компютъра.Изобщо,нещо като предусилвател за микрофон...Ама дали съществуват вече,ако изобщо е било това дето съм виждала!??

 

Явно чувствителноста на микрофоните по пазара е слаба,или моите звукови карти са старички вече,и не отговарят на изискванията...

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз не съм попадал на подобни усилватели за микрофони. А иначе е вярно, че микрофоните за комютри не са особено чувствителни, но те обикновено се използват за посредствени неща и говорещият е наблизо.

Link to comment
Сподели другаде

До колкото помня, в eBay и alibaba имаше усилватели, но до колко са качествени нямам представа. Макар че не си заслужава да се занимаваш с доставки, при положение че частите за подобен усилвател няма да са повече от няколко лева плюс 30 минути за запояването и евентуалното изработване на custom платка, която също ще е няколко лева като цена.

Link to comment
Сподели другаде

До колкото помня, в eBay и alibaba имаше усилватели, но до колко са качествени нямам представа. Макар че не си заслужава да се занимаваш с доставки, при положение че частите за подобен усилвател няма да са повече от няколко лева плюс 30 минути за запояването и евентуалното изработване на custom платка, която също ще е няколко лева като цена.

 

Ами то и на мене ми идва такава идея,но не знам дали има по магазините, подобен готов набор от елементи? А да ги нафъчкам на учебна платка нямам проблем.Иначе да търся схеми(дали работят или не работят) стойности на елементите и полупроводниците(дето почти винаги в принципните схеми не са обозначени) примерно интегрална схема

кондензатор,съпротивление и толкова! Чуди се ако си нямаш работа за какво става дума, е отчаяна работа.

Ако ми предложите някоя схема момчета,изпитана и с всички стойности на елементите,не ми е проблем да ги купя и налепя,иначе...умряла работа!!! Или както казах ако има готов набор,къде да го търся?! :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...